Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@pireneja napiszesz jakie musiałeś ustawienia w routerze swoim zrobić aby net działał z ONT ??


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

w funboksie jest takie ustawienie gdzieś, gdzie klikasz czy masz funbox podłączony bezpośrednio do włókna, czy do ONT. Nie powiem dokładnie gdzie, bo funboksa odłączyłem precz i działam na własnym routerze, więc trudno mi podejrzeć. Funboksa łączy się z ONT poprzez pierwszy port ethernetowy. Mój własny router to nie żaden router ze sklepu, tylko komputer "mini pc" z systemem FreeBSD. Mogę zebrać ustawienia z /etc/* i Ci wrzucić, jeżeli sobie zażyczysz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Ja kupiłem fritzboxa 4060 i poprzez ONT podpiąć net od UPS czy to się uda dowiem się we wtorek , np po rozmowie z konsultantem Orange tu nie ma problemu z otrzymaniem terminala ONT fakt dają też funboxa za który pobierają 3.99zeta , jak nie wyjdzie z Upc to wezmę Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@pirenejnapisał(-a)

w funboksie jest takie ustawienie gdzieś, gdzie klikasz czy masz funbox podłączony bezpośrednio do włókna, czy do ONT.

...


j131_0-1661610092646.png

Tak jest przy bezpośrednio do FB wpiętym światłowodzie, przy zewnętrznym ONT trzeba przestawić opcję.

 

@zbynio70 

Konfiguracja własnego rutera w UPC i w Orange na 100% wygląda inaczej. To jednak jest forum Orange, więc posty odnoszące się do usług innych firm mają tendencję do znikania.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

A więc umowa z Orange 600mb poprzez ONT i swój router Asus AC88U , net działa minus taki że po kabelku transfer dochodzi do 350mb na FB6 ponad 500mb , grzebałem w asusie nic nie poprawiłem pewnie ONT to ogranicza ?? , załatwię sobie jeszcze inną markę routera czy coś się poprawi .


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Pewnie Asus to ogranicza


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@zbynio70napisał(-a)

A więc umowa z Orange 600mb poprzez ONT i swój router Asus AC88U , net działa minus taki że po kabelku transfer dochodzi do 350mb na FB6 ponad 500mb , grzebałem w asusie nic nie poprawiłem pewnie ONT to ogranicza ?? , załatwię sobie jeszcze inną markę routera czy coś się poprawi .


Żeby zdiagnozować gdzie jest problem (a raczej jest), zawsze możesz podłączyć dla testów ONT i FB6 na tych samych kablach. Ten ruter (typowo "gamingowy") może mieć jakieś ustawienie QoS ograniczające transfer, trzeba by pogrzebać głębiej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

A więc po testach na Fritzbox,Asus,tp-link  net od Orange stwierdzam to że technik po instalacji oszukał mnie że prędkość prawie 600mb/s leci ( nie pokazał mi testu - nie było czasu ) , ja po podłączeniu asusa uzyskałem 260m/s i myślę sobie ONT ogranicza to , dziś na fritzbox i tp-link te same prędkości , na koniec FB6 podłączony i prędkość taka sama więc Orange z tym 600mb/s  to leci  sobie w kuliki bo nawet połowy nie dochodzi , tak więc czas teraz odstąpić od umowy i w Orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Poczekaj, nie tak szybko. Może to twój komputer, czy przeglądarka nie daje rady? ONT sam z siebie nie ma jak ograniczać. Pozostań na razie przy FB i dociekaj gdzie jest przyczyna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@zbynio70  pokaz test prędkości certyfikowany. Na sofcie, a nie na przeglądarkach... Innego nikt tu ani w Orange nie będzie honorował. ONT nic nie ogranicza. To konwerter i tyle.