Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości zgłoszenia awarii

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Brak możliwości zgłoszenia awarii

Witam!
Ślepy jeszcze chyba nie jestem, szukać umiem, ale jak zgłosić awarię internetu Orange to nie mogę znaleźć nigdzie. Pomijam opcję kontaktu z konsultantem/automatem/obsługą klienta. Kiedyś była opcja zgłosić awarię internetu poprzez formularz zgłoszeniowy online, ale chyba w nowej wersji serwisu ta opcja została usunięta lub BARDZO dobrze schowana. 

Sprawa wygląda tak, że mam internet domowy w opcji do 20Mbit/s, z racji odległości od centrali maksymalna prędkość jaką mogę osiągnąć to 13-14Mbit/s i to przy dobrych wiatrach, ale przeważnie jest około 12. Jak tylko przychodzi wieczór prędkość spada, czasem nawet do 2-3Mbit/s a to już jest grubo poniżej tego co widnieje w umowie (min 10Mbit/s), dlatego czasem zgłaszałem takie sytuacje, żeby pobudzić Orange, może wezmą się w końcu i rozbudują centralę albo zrobią nową zamiast tylko nabierać klientów i ciągnąć tyle lat na starym sprzęcie. W każdym razie od momentu przejścia do "nowego serwisu" zniknęła opcja zgłaszania awarii poprzez formularz online - zniknęła albo nie mogę jej znaleźć. Czy ktoś wie co się stało? Jak wspomniałem wcześniej wiem, że istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z obsługą klienta, ale oczywiście nie za darmo i zawsze trzeba czekać a często można się nie doczekać.

Podsumowując, czy istnieje jakaś inna możliwość zgłoszenia awarii/nieprawidłowego działania łącza niż telefon? Co się stało z formularzem online?  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181
6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Brak możliwości zgłoszenia awarii


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości zgłoszenia awarii

Od końca grudnia Orange usunęło wszystkie formularze ze strony www.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Brak możliwości zgłoszenia awarii

Czy formularze już gdzieś wróciły?

 

Jakiś miszcz Excela musiał wpaść na ten pomysł, że usunięcie formularza poprawi KPI awaryjności, bo nikomu nie będzie chciało się przez pół godziny słuchać (i płacić za to) melodyjki, że poprosić o reset DSLAMa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości zgłoszenia awarii

Obecnie jest bot czynny całą dobę. Na jedno wychodzi.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Brak możliwości zgłoszenia awarii

Pod jakim numerem ten bot?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości zgłoszenia awarii

510100100 lub na stronie http://orange.pl/kontakt