Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus 4G-AC68U i ONT


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

U mnie dzialalo WiFi calling bez problemu na telefonie, dziala tez bardzo dobrze na innych sieciach a przestalo tylko u mnie po podlaczeniu ONT (nic wiecej nie zmienialem).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT

@error105 

Nie tyle ONT co zmieniłeś ruter z FB3 na tego Asusa. ONT jest tu raczej pasywny, jeśli cokolwiek to ruter może ewentualnie mieszać. To co podlinkowałem powyżej może mieć znaczenie w kontekście ewentualnego użycia innych serwerów DNS na FB i na Asusie. Tylko Ty wiesz czy są te same. Generalnie zachęcam do eksperymentów, to powinno działać.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Asus byl od samego poczatku, FunBox byl przed nim i tylko porty przekierowywal (dwa naty itp). Teraz asus dostaje wprost IP na wana a nie przez FunBoxa.

DNSy mam zarowno domyslne Orange jak i cloudflare jak i PiHole pomiedzy (z dnsami cloudflare). Wczesniej nie bylo z tym problemu a teraz za zadne skarby nie chce sie uaktywnic Wifi calling.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT

@error105 

W poprzedniej konfiguracji Asus pełnił funkcję drugiego rutera w kaskadzie czy tylko AP? Skoro wspominasz o NAT to pewnie był drugim ruterem. I ten iPhone działał z WiFi calling z tej podsieci, którą tworzył Asus, nie bezpośrednio z WiFi FB3?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Tak, byl drugim routerem w kaskadzie, ale za AP robil mi Deco M4 podlaczony w trybie AP do Asusa.

wiec tak jak mowie, rdzen sieci sie nie zmienil, zmienilo sie tylko to co dostawalem na wejsciu WAN asusa.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT

@error105 

OK, rozumiem. Chciałem się tylko upewnić, że poprzednio WiFi do iPhone nie szło z FB3 tylko z Asusa. Ale skoro piszesz, że szło jeszcze w sumie z innego AP, ale na 100% w sieci Asusa to faktycznie jest to dziwne że przestało działać. Wygląda jakby coś się w konfiguracji Asusa zmieniło na bardziej restrykcyjne. Ciężko zgadnąć o co chodzi. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Wlaczylem Okienko IPSec i zaczelo dzialac 🙂

 

A340F45D-EC99-46AA-B63E-4F5AB8A5FAF7.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT

@error105 🙂

No i super, fajnie że się udało. Czyli jednak coś w konfiguracji Asusa trzeba było dopieścić - konkretnie możliwość nawiązywania połączeń typu VPN przez NAT - najwidoczniej jest to wymagane dla tych protokołów (w sumie nic w tym dziwnego).