Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus 4G-AC68U i ONT


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT


@error105napisał(-a)

A czemu to się średnio nadaje ? Bo ma modem LTE i przez to nie będzie nic działało po kablu ? 🙂
Nie jest to router do internetu mobilnego, tylko zwykły router z wbudowanym modemem LTE na wypadek jakby zabrakło połączenia na WANie.
Login i hasło mam 🙂


No to wpisz je w WAN jako dane do PPPoE i sprawdź czy działa. Jak działa to super, jak nie to musisz rzeźbić dalej, po linii tych FAQ które podlinkował @agat13 , prawdopodobnie z wykorzystaniem jednego z portów LAN (bo na nich jest obsługa VLAN?).

Generalnie jest spore prawdopodobieństwo że to zadziała, co nie zmienia mojej opinii że do tych celów nadaje się ten sprzęt średnio. Nie żeby posiadanie modemu LTE samo w sobie przeszkadzało, ale większość konfiguracji kręci się wokół opcji z tym związanych, za to niczego przydatnego na łączu światłowodowym (jak np. zaawansowane QoS) w specyfikacji nie zauważyłem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Dam znać jak Orange wreszcie się pojawi z ONT.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT


@error105napisał(-a)

Dam znać jak Orange wreszcie się pojawi z ONT.

 


Koniecznie tak zrób.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Pojawił się dzisiaj i działa poprawnie, jak na razie. Idealnie działa też przełączanie na zapasowe połączenie internetowe przez LTE i VPN więc w zasadzie nie ma opcji bym nie miał dostępu zdalnego do swojego domu 🙂

Tak, mam podtrzymanie NASa, kamer i urządzeń sieciowych przez minimum 18h (dłużej nie testowałem bo nie mam braków prądu powyżej 2h ).

 

error105_0-1649873271965.png

error105_1-1649873287470.png

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

No działa wszystko poza jednym w sumie, znikło mi w iPhonie powiadomienie że mogę nawiązywać połączenia WiFi calling.... nie mam pojęcia czemu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Asus 4G-AC68U i ONT

@error105  spróbuj  zapomnieć połączenie wifi na smartfonie i ustanowić od nowa 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Asus 4G-AC68U i ONT


@error105napisał(-a)

No działa wszystko poza jednym w sumie, znikło mi w iPhonie powiadomienie że mogę nawiązywać połączenia WiFi calling.... nie mam pojęcia czemu.


To może bez związku, ale sprawdź tutaj, warto wiedzieć niezależnie od tego czy ma związek czy nie (skoro używasz iPhone w sieci Orange...):

https://cert.orange.pl/aktualnosci/cybertarcza-czy-prywatnosc-wg-apple

 

Anonim

Nie dotyczy

Asus 4G-AC68U i ONT

Na iPhone trzeba zresetować połączenia wi-fi, to pomoże 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 30
  • 0

Asus 4G-AC68U i ONT

Nie ma związku, jak nie było WiFi Calling tak nie ma, i nie uważam że CyberTarcza Orange to jakieś bezpieczeństwo 😄

Może do danych logowania powinienem dodać BezOchrony ?

Co do restartowania sieci WiFi czy rozłączanie iPhona było to robione i dalej brak.