Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

@atlas_cudow nie no, oczywiście że nie 🙂 wifi to taki bardziej dodatek.

 

Mi głównie chodzi o to żeby urządzenia podpięte pod router przez kabel miały do dyspozycji łączenie te 8gb gdy chodzą w tym samym czasie (co się zdarza często). Gdyby ten dziadowski router działał tak jak powinien to 1 port WAN 10Gb plus 4 porty wyjściowe 2,5 Gb i jeszcze wifi7 i mamy zestaw idealny w jednym opakowaniu.. 

 

A teraz pewnie trzeba będzie wrzucić jakiegoś switcha w ten cały setup. 

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24407
  • 206

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?


@maxvellonapisał(-a)

...

Oczywiście w panelu sterowania Funboxa pomiar prędkości wychodzi jak należy..

...


Tylko to masz gwarantowane w umowie. Prędkości przesyłu informacji w całym internecie na tym samym, bardzo wysokim poziomie nikt ci nie obiecywał.

"Źle" robisz tylko to że tracisz czas na całkowicie bezproduktywne i bezcelowe testy.

 

PS. Gdyby faktycznie "dziadowski ruter" nie był w stanie wyrobić takiej prędkości to i na nim speetest byłby "słaby". Jeśli uważasz że to switch rutera nie wyrabia to testuj prędkości w LAN (iperf na przykład), a nie w przypadkowych miejscach planety. Wtedy będziesz mógł "rzucać oskarżenia".


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

Chwila chwila - a czy ja w którymś momencie narzekam na orange?

 

Gdybyś doczytał dokładniej cały wątek to byś wiedział że winny jest mój router asusa, czyli ten "dziadowski router", gdzie producent oznacza prędkość gniazda WAN na 10Gb, a okazuje się że dostępne jest tylko 5, prawdopodobnie z uwagi na ograniczenia softu. 

 

Polecam doczytać dokładniej niż później "rzucać oskarżenia".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24407
  • 206

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

@maxvello 

OK, faktycznie nie doczytałem szczegółowo, ale po kiego grzyba używasz tego drugiego rutera?? Chodzi ci o rozbudowanie LAN w technologii 10Gbps? To do testowania takiego czegoś tym bardziej iperf a nie speedtest bym stosował, będzie mniej niepewności.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 30
  • 0

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

@maxvello 

Testuj w połączeniu do Funboxa  potem podpinaj co tam masz. 

Sam test w funboxie to wiesz 😉 Ma pokazać i pokazuje ale też nie zawsze. 

Pomaga wywalenie antyvirusa nie wyłączenie osłon ale odinstalowanie ja jadę  na tym do winda daje. 

Przerobiłem większość tego softu. 

Nie testuj przez inne routery i ich aplikacje najczęściej się wkurzysz. 

Nie testuj z przeglądarki Zainstaluj ze sklepu Speedtest od Ookla 

Wybieraj serwery ręcznie raczej pod pełne prędkości to do serwerów orange. 

Oczywiście trafiają się rodzynki. 

Ps. na WIFI tego nie osiągniesz nawet na wifi 7 może kiedyś jak będzie lepszy sprzęt. 

Nie testuj po 15 raczej marne szanse 😁

Testuj albo po północy albo do 12 😄 

W innych porach zdarza się że zamkniesz licznik ale mało kiedy 😂

Jak nie masz kompa z przed 10 lat to jest ok. Nie słuchaj jak ktoś mówi że procesor nie daje rady, dysk  ect ram czy dysk. Wszystko to przerobiłem podpinałem kilka kompów kupiłem dysk nowy system itd. 

Podczas testu dysk praktycznie nie drgnie 😉 

Jaką masz kartę wbudowaną czy na slocie ? jak to drugie może być opcja że karta pracuje na jednej lub dwóch liniach, niektóre płyty mają swoje humorki i ograniczenia. Oczywiście można to sprawdzić. 

Zmaslo jak robił rozbudowę sieci spotkał się z takimi cyrkami. 

Zobacz na ile się karta zestawia. 

Jak masz coś pomiędzy kompem a funboxem i jest to zarządzalne zobacz czy karta i switch bądź router mają jumbo frame na 9000 czasem pomaga 😁

Ten gość z komentarzy pod filem na Yotube to ja 😅

Zrób test z linii komend.

https://www.speedtest.net/pl/apps/cli

Dopiero jak uzyskasz wymarzony wynik pomiędzy Funboxem a blaszakiem podpinaj resztę. A najlepiej jakiś switch nie router i już nie asusa 😉 Testowałem tplinki testy ok iperf zamyka możliwości karty.  

Tak szlag mnie ponad tydzień trafiał i tak mam już tysiące speedtestów za sobą i miej świadomość że masz naprawdę szybkie łącze i mordujesz inne serwery 😁

 

 

 

 

 

 


Kot speedtest.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

@jocker_en chciałbym Ci podziękować za dużo ciekawych informacji z Twojego posta. Plus motywacyjny wzrok Twojego kota i się wziąłem do działania. 

 

Jumbo frame oraz ustawienia linii na slocie PCI gdzie siedziała karta sieciowa to były te elementy, które były kluczowymi blockerami. Plus przedziały czasowe gdy robi sie testy na speedtescie.... 

 

Więc oficjalnie melduje że udało się osiągnąć ok 7,9 Gbit/s mierząc z rana, a i ósemka tam wskakiwała dosyć często. Tak jak pisałeś to trzeba się naprawdę poświęcić i mierzyć jakoś w nocy lub wraz za kogutami z rana.. 

Ale udało się i można odtrąbić sukces 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s?

Jumbo 9000 to podstawa. Przynajmniej u mnie. Funbox ma MTU ustawione na 1540 bez możliwości zmiany a szkoda. No i z tego co testowałem to jakoś nie ma u mnie różnicy, kiedy i o której testuję. Zawsze idzie 8 lub 7.9