Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Witam,

 

Chciałem zgłosić problem ze stroną WWW Orange podczas zamawiania abonamentu komórkowego.

Piszecie o bezpiecznym kupowaniu dzięki certyfikatowi SSL, natomiast strona, która wyświetla się po wybraniu planu abonamentowego i kliknięciu np. "Wybierz bez telefonu" nie jest w żaden sposób zabezpieczona (patrz Obrazek).

Mało tego: w kodzie strony jest zaszyty odnośnik do javascriptu, który powoduje uruchomienie się nowej zakładki otwierającej stronę findbetterresults.com, którą niektóre programy antywirusowe identyfikują jako wirus / adware. Na różnych komputerach, również na linuksie jest ten odnośnik w kodzie strony więc nie ma tu mowy o zainfekowaniu komputera.

Czy któryś z Panów odpowiedzialnych za stronę WWW mógłby się ustosunkować do tego dlaczego tak to wygląda? Co to jest za skrypt zaszyty w źródle strony? Czy to jakieś narzędzie analityczne do analizowania danych klientów czy może faktycznie jakaś infekcja strony www?

Jeśli wątek trafił nie w to miejsce co trzeba, prośba o przeniesienie do odpowiedniego.

 

orange.jpg

 

Pozdrawiam, wroj.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

@wroj Z opóźnieniem, ale podobno lepiej późno niż wcale. Mrugający mężczyzna

Strona zamawiania się zmieniła i jest już szyfrowana od pierwszego kroku. Szczęśliwy mężczyzna

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 ODPOW. 33
Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

@wrojA z jakiej przeglądarki korzystasz ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Sprawa wyszła w Firefoksie, chociaż problem dotyczy też Chrome i IE.

Mam też komputer z zainstalowanym Debianem i pod Firefoksem kod źródłowy strony jest identyczny i zachowanie podobne.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Wczoraj zgłaszałem ten problem kilkukrotnie na chacie z konsultantem i wygląda na to, że osoby odpowiedzialne za stronę zajęły się sprawą bo odwołanie do podejrzanego skryptu zniknęło. Kod źródłowy strony z wczoraj mam w razie czego zapisany.

 

Pozostaje jeszcze kwestia dlaczego strona nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL, chociaż moim zdaniem powinna być.

 

wroj

Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

@wrojJa sprawdziłem i mam tak samo jak podałeś wyżej.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi


wroj napisał:

Wczoraj zgłaszałem ten problem kilkukrotnie na chacie z konsultantem i wygląda na to, że osoby odpowiedzialne za stronę zajęły się sprawą bo odwołanie do podejrzanego skryptu zniknęło. Kod źródłowy strony z wczoraj mam w razie czego zapisany.

Pozostaje jeszcze kwestia dlaczego strona nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL, chociaż moim zdaniem powinna być.


Bardzo dobrze @wroj, że o tym napisałeś... My ze swej strony postaramy się dowiedzieć, co jest z tym SSL-em Emotikon: Szczęśliwy.

Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

@WiktorTak samo jest przy zamawianiu Internetu stacjonarnego nie zależnie od przeglądarki. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Dzięki.

Dowiedzcie się też jeszcze czy administratorzy strony potwierdzają problem z podejrzanym skryptem na stronie. W razie czego dysponuję kodem źródłowym strony z wczoraj.

 

wroj


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

A z jakiej domeny jest to kod? może to narzędzia analityczne, które stosuje Orange?
Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi


wroj napisał(-a):

Dzięki.

Dowiedzcie się też jeszcze czy administratorzy strony potwierdzają problem z podejrzanym skryptem na stronie. W razie czego dysponuję kodem źródłowym strony z wczoraj.

 

wroj


@wroj, a czy do tego momentu wszystko masz ok?

zakupy.PNG

CHROME u mnie.