Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Do wczoraj na stronie było coś takiego:

 <script type="text/javascript" src="http://t.qservz.com/js/piv2.js"></script> 

oraz 

 

var LC_API = LC_API || {};
LC_API.on_chat_started = function(data)
{
(document.createElement('img')).src='http://t.qservz.com/cl.aspx?tc=f89ee4511ff4e726f09ffa4671963f30&url=';
};  

Zawartość pliku piv2.js to:

 

if (typeof _popwnd == 'undefined') {
    var _popwnd = -1;
    function _popwnd_open(){
        if (_popwnd!=-1) return;
        _popwnd = window.open('http://findbetterresults.com/?dn=qservz.com&pid=9PO755G95', '_blank', '');
        _popwnd.blur();
        window.focus();
    }
};
window.addEventListener('click', _popwnd_open);

co np. Malwarebytes blokował jako stronę niebezpieczną. 

Chciałem właśnie to potwierdzić czy to przypadkiem nie są jakieś narzędzia analityczne, ale dzisiaj widzę, że tego już w kodzie nie ma więc podejrzewam, że jednak coś było nie tak w kodzie strony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32449
  • 36850
  • 1371

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Dla mnie to analityka a nie złośliwy kod. Ale każdy może to sam interpretować.


Dla mnie kod służy do śledzenia kliknięć w czat. Być może dziś nie miałeś czatu lub jego inną wersję. Strony Orange są dosyć dynamiczne.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Krok 3 przy składaniu zamówienia jest szyfrowany (tak jak na Twoim screenie), natomiast Krok 1 i 2 nie. Chociaż być może powinien.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Kliknięć w czat oraz kliknięć w opcje, które są dostępne w Kroku 1  przy zamawianiu usług (np. chcę przenieść numer) bo wtedy właśnie wyskakiwał ten dodatkowy popup. Chociaż jestem przekonany, że samo istnienie tego kodu na stronie nie było uzależnione od tego czy chat był uruchomiony czy nie. 

Niewykluczone, że to narzędzie analityczne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32449
  • 36850
  • 1371

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Tego jest więcej, przed chwilą doładowanie robiłem na https://doladowania.orange.pl/

i jest info na esecie:

 

dol.png

Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

@wroj, trochę dla mnie to dziwne, bo jak piszesz, w Chrome też było robione. Ja widzę u Ciebie na screenie checkboka, a ja tego nie mam w procesie składania zamówienia i wszystko przebiega płynnie, krok, po kroku. Tak, jak książkowo jest to opisane:

["Czy zakupy w sklepie internetowym orange.pl są bezpieczne?
Cały proces zakupu i składania zamówienia w naszym sklepie internetowym zabezpieczony jest protokołem SSL, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo transakcji w internecie.
Ponadto dostęp do złożonego przez Ciebie zamówienia zabezpieczony jest Twoim tajnym hasłem znanym tylko Tobie. Hasło (kod aktywacyjny) zostanie wyświetlone na końcu zamówienia oraz przesłane e-mailem wraz z potwierdzeniem złożenia zamówienia.
Jak mogę złożyć zamówienie w sklepie internetowym orange.pl w ofercie abonamentowej?
Uprzejmie prosimy o przemyślany wybór, ponieważ po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji. Jeśli chcesz kupić telefon z rachunkiem w ofercie abonamentowej zaczynasz od wyboru telefonu. Wejdź na stronę z telefonami i wybierz interesujący Cię model telefonu. Możesz skorzystać z wyszukiwarki wybierając producenta, a następnie wybierz ofertę, z której chcesz skorzystać. Niektóre modele telefonów są dostępne w różnych kolorach. Tę informację znajdziesz po kliknięciu na dany model aparatu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o funkcjach telefonu, kliknij na jego zdjęcie lub ikonę cena i opis. W pierwszej kolejności powinieneś wybrać kolor aparatu, a następnie nacisnąć przycisk kupuję. Następnie konfigurujesz plan taryfowy. Możesz skonfigurować plan taryfowy samodzielnie lub wybrać jedną z przygotowanych przez nas możliwości. Jeśli wybrałeś usługi, które wymagają podania parametrów, wpisujesz numery telefonów osób, z którymi chcesz rozmawiać po promocyjnych stawkach. Kolejny krok to wybór numeru telefonu. Możesz wybrać numer z wyświetlonych na stronie lub wpisać preferowaną kombinację cyfr. Wybór numeru jest bezpłatny. Jeśli zmieniasz ofertę z oferty na kartę na ofertę abonamentową to na tym etapie zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru, wybierz zakładkę zachowaj swój numer, przejdź na ofertę z rachunkiem. Następnie przejdź do wypełniania formularza swoimi danymi. Na tym etapie deklarujesz dodatkowy dokument. Przekażesz go (oryginał lub kopię) kurierowi przy odbiorze przesyłki. Pamiętaj, aby go przygotować nim przyjedzie kurier z przesyłką. W prawej części strony www.orange.pl widzisz podsumowanie swojego zamówienia. Po wypełnieniu formularza przeczytaj regulamin zakupu w sklepie internetowym oraz regulamin promocji. Jeśli zgadzasz się na jego warunki, a także na przetwarzanie swoich danych osobowych przez PTK Centertel, naciśnij przycisk zamawiam. Na kolejnej, ostatniej już stronie znajdziesz podsumowanie swojego zamówienia oraz numer zamówienia i kod aktywacyjny. Wydrukuj lub zapisz te dane. Kod aktywacyjny będzie niezbędny do uruchomienia po raz pierwszy nowego numeru, a numer zamówienia pozwoli Ci sprawdzać na bieżąco jego status na stronie www.orange.pl/status."]

Anonim

Nie dotyczy

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Faktycznie Malwarebytes to blokuje

Bez tytułu1.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32449
  • 36850
  • 1371

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Problemem jest chyba wygasły certyfikat

 

cert.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Sama domena qservz.com jest co najmniej dziwna. Wchodzisz na stronę i od razu przekierowanie na jakieś inne strony z reklamami. Coś tu nie gra.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32449
  • 36850
  • 1371

Orange.pl - problem ze stroną WWW podczas zamawiania usługi

Bo to serwis do monetyzacji i analityki. A co Ci się wyświetla zależy od Twojego identyfikatora reklamowego (o ile go wysyłasz), plików cookie, ip i jeszcze paru rzeczy. Dane są jakoś agregowane by pokazać np. czy lepiej by reklama była po lewej czy po prawe stronie, na dole czy na górze strony. I jeszcze wiele innych testów.

Lepiej nie wiedzieć co widzą o nas właściciele stron 🙂