Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange" (zakończony)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

Sorry @Anonim ale ja nie jestem aż tak podejrzliwy.

 

Update. Ok, pochwalę się, że niedawno (w tym roku) udało mnie się zostać laureatem pewnego konkursu, gdzie też należalo napisać propozycję hasła, a w zasadzie rozwinąć myśl wskazującą na cechy promowanego produktu, który był nagrodą.
Nagroda może nie tak wartościowa jak w Orange, ale około 700 zł... została mi przysłana. Konkurs prowadzony na stronach pewnego znanego portalu.

Anonim

Nie dotyczy

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

@Misiek62 też nie jestem, ale........jakoś nie chce mi się wierzyć w taki zbieg okoliczności i tyle. Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

Też mi się czasem udało coś wygrać, ale byłem świadkiem paru konkursów w których oszukiwano na potęgę - ale..........może to tylko zbieg okoliczności, ale uwierz @Misiek62 że dla mnie jest to trochę dziwne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

Mamy cudowną ustawę hazardową w Polsce - więc nie dziwota, że Orange sam nie organizuje konkursów. Ja i tak miałem apkę wcześniej, ale nie dziwię się, że ktoś kupuje prepaid i tworzy konto.

 

Być może jest mało uczestników. 

 

Swoją drogą regulaminy są nieczytelne, zasady nie jasne.

Rozumiem cel czyli zachęcenie większej ilości do korzystania z Mój Orange.

Ale póki Orange nie pokona pewnej bariery "wykluczenia cyfrowego" to nie wiele się zmieni.

Wiele osób się boi, że coś źle kliknie, że nagle rachunek wyniesie 1000 zł.

A tak naprawdę większość osób co bierze abonament - chce mieć "święty spokój" a nie musieć co miesiąc korzystać z jakiejś aplikacji 🙂


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

Dla mnie wniosek jest taki, że konkurs to nie jest dobry sposób na promocję. Każdy regulamin można podważyć, podobnie każdy wynik. Wynik konkursu zawsze będzie subiektywny i zawsze komuś nie będzie się on podobał. Ostatnio okazuje się że nawet w sporcie jest problem z obiektywnością.

 

Specjalnie dla Was sprawdzę jak w szczegółach zostało zrobione ale mam 100% zaufanie do organizatorów tego konkursu.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"


pablo_ck napisał(-a):

Też mi się czasem udało coś wygrać, ale byłem świadkiem paru konkursów w których oszukiwano na potęgę - ale..........może to tylko zbieg okoliczności, ale uwierz @Misiek62 że dla mnie jest to trochę dziwne.


@Anonim a wyobraź sobie że któryś z nas, najaktywniejszych na tym forum, zostanie laureatem... pomyśl że równie uprawnione będa komentarze że ustawione, że ściema, żeby dać im... Po co tak się nastawiać i odbierać innym, powiem to mocno, dobre imię?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"


Remi napisał(-a):

 

Specjalnie dla Was sprawdzę jak w szczegółach zostało zrobione ale mam 100% zaufanie do organizatorów tego konkursu.

 


@Remi pytanie jest podstawowe, kto wchodzi w skład komisji... pracownicy "organizatora" (czytaj. firmy z Łodzi) czy może przedstawiciele Orange, którego produkt jest przedmiotem "konkursu" i jak sądzę na rzecz którego zgłaszane treści będą mogły być wykorzystane.

Wprawdzie zrozumiem, że udział w komisji tzw. czynnika profesjonalnego - osób zawodowo zajmujących się tworzeniem materiałów do prowadzenia kampanii reklamowych jest potrzebny, ale z drugiej strony, dla dobra firmy wynajmującej wykonawcę konkursu, jakiś bezpośredni, bieżący udział przedstawiciela też wydaje się konieczny.

Dobrze jest mieć też tak zwane świeże spojrzenie, z zewnątrz. W myśl zasady, że tak na prawdę osoba która czegoś nie wie, na czymś nie zna się, ma większą szansę na zrobienie czegoś odkrywczego.

Anonim

Nie dotyczy

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

@Misiek62 ja nikomu nic nie odbieram, zadaje tylko pytania - myślę że nie tylko mi to pytanie by się nasunęło - firma prowadząca konkurs jest z Łodzi, laureaci pierwszych miejsc również z Łodzi, może chyba pojawić się w głowie takie pytanie, nie uważasz??? Laureatom życzę miłego użytkowania sprzętu, uwierzcie traktuje ten konkurs jako zabawę, ale....raczej powiem już pass i ............ bawcie się w tym konkursie dobrze. Nie jest mi do szczęścia potrzebny iPhon, cieszę się tym co mam, zdrowiem, rodziną i nawet najmniejszymi drobnostkami. @Misiek62 owszem gdyby ktoś z nas zgarnął pierwsze miejsce również można by przypuszczać że coś jest ustawione, ale.........podkreślę to jeszcze raz.....zadaje tylko pytania które mi się nasunęły. Pozdrawiam.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

Co do organizacji konkursu przez agencję to... Panie i Panowie, wiecie, my, jako Orange świadczymy głównie usługi telekomunikacyjne. Nieefektywne byłoby gdybyśmy zatrudniali zespół organizujący takie konkursy. Wiecie, jeśli ktoś na co dzień jest kierowcą samochodu to gdy w łazience pęknie mu rura to wzywa hydraulika, bo samodzielna próba naprawy mogłaby się źle skończyć 😉

 

Wbrew pozorom taki konkurs to skomplikowany temat, trzeba zaprogramować stronę, opracować wszystko od strony prawnej, obsługiwać zgłoszenia... żeby robić to dobrze trzeba mieć w tym doświadczenie i dlatego w Orange przygotowujemy zasady, pilnujemy, aby wszystko było jak należy, ale przeprowadzenie konkursów powierzamy zaufanym agencjom marketingowym. Kamikaze do takich należy i to już nie pierwszy konkurs z nimi. 

 

W skład komisji konkursowej zawsze wchodzą pracownicy Orange i pracownicy agencji. Nie ma mowy, aby decyzja o wyborze zwycięzców była podejmowana tylko przez jedną ze stron. A Łódź... wiecie, to 3 miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców i naprawdę nikogo nie powinno dziwić, że dosyć często pojawia się w różnych konkursach, podobnie Warszawa.

 

Osobiście, w kwestii konkursów organizowanych czy markowanych przez duże firmy zgadzam się z opinią @Misiek62 - oszustwo kosztowałoby wizerunkowo zdecydowanie za dużo, gdyby chcieć to przeliczyć na pieniądze to w największych markach pewnie byłyby to setki tysięcy złotych, więc wszyscy organizatorzy BARDZO pilnują, aby nie było żadnych uchybień. 

 

Ech, i znowu się rozpisałem 😉 Sorry! Głowa do góry, @Anonim, wiadomo, że im większy konkurs to mniejsza szansa na wygraną, nawet jeśli to nie loteria, ale wygrywają autentyczni ludzie, którzy nie są związani ani z Orange, ani z agencją. Nic nie zaszkodzi zgłosić się do kolejnych etapów, prawda? Żeby nie było, jak w tej starej anegdocie:

 

Człowiek codziennie modli się o wygraną w loterii. W końcu, zrezygnowany pyta Boga dlaczego ten nie chce mu pomóc i uszczęśliwić go, na co znudzonym głosem Bóg odpowiada:

- Może byś dał mi szansę i w końcu kupił ten kupon w totka?

 

;- )) Powodzenia! 

Anonim

Nie dotyczy

Konkurs promujący aplikację: "Moje hasło reklamowe, Mój Orange"

@Artur dzięki za Twój głos, Orange ogólnie ufam, wiem że Łódź to duże miasto, ale............dziwnie to na pierwszy rzut oka wygląda, tym bardziej że jeden ze smartwatchy trafił do miejscowości w województwie łódzkim. Ale.......śledzę wiele konkursów Orange i znam tą agencję....pracuje tam dziesiątki ludzi i............czemu nie może wygrać znajomy znajomego? Ale.....współczesne życie to wielkie kombinatorstwo, jak nie masz znajomości to wiele rzeczy się nie załatwi, nie dostaniesz dobrej pracy, nie dostaniesz podwyżki. Ale........pozdrawiam i przepraszam za tą moją podejrzliwość jeśli kogoś uraziłem, ale.......jestem człowiekiem który mówi i pisze wszystko "prosto z mostu". Pozdrawiam.