Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki kod abonencki podawać?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Jaki kod abonencki podawać?

Witam,
mam w Orange 3 numery- dwa telefony na abonament i jeden internet. Po wlaczeniu aplikacji Moj Orange pokazuja mi sie wszystkie trzy numery jednak przeglądać szczegóły moge tylko dla numeru ktory mam w swoim telefonie. Dla dwóch pozostalych pokazuje mi sie że jest wymagana Autoryzacja i rzada kodu abonenckiego czyli 6 ostatnich cyfr PUK. Ale gdy wpisuje te cyfry to mi sie pokazuje że kod jest bledny i rzada go ponownie. Dla kazdego numeru wpisywalem kod abonencki zarowno z mojej karty jak i z karty od tego numeru i nic.Czy ktos mi pomoze jak zrobic zeby na jednym telefonie mozna bylo przegladac szczegóły dotyczace wszystkich posiadanych numerow w orange?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10920
  • 150

Jaki kod abonencki podawać?


Pokaż szczegóły
@Stachobb napisał:
(...) Po wlaczeniu aplikacji Moj Orange pokazuja mi sie wszystkie trzy numery (...). Dla dwóch pozostalych pokazuje mi sie że jest wymagana Autoryzacja i rzada kodu abonenckiego (...).

To by świadczyło o tym, że wszystkie trzy numery są na jednej kartotece (z tym samym właścicielem - nrem PESEL). Apka działa właśnie w ten sposób, że gdy zalogujemy się na jeden z takich nrów - to wtedy pozostałe dwa "podczytują się" automatycznie. Wychodzi na to, że te "podczytane" nry są dodatkowo zabezpieczone KODEM ABONENCKIM (jakim? - o tym już wyżej wspomniał @Piotrekk85).

 

Po dodanej etykiecie [Nowe Mój Orange] wnioskuję, że jednocześnie nastąpiła migracja do nowej (portalowej) wersji Mój Orange. Tam nie ma funkcji służącej do zarządzania KODEM ABONENCKIM.

 

Polecam jednak zapoznanie się z tym materiałem. Zwłaszcza w częściach:

  • (1) Co to jest kod abonencki i kod PIN? [w kolumnie: Kod abonencki]
  • (2) Gdzie znajdę kody autoryzacyjne do zarządzania kontem? [w kolumnie: Dla usług mobilnych]
  • (4) Jak ustawić, zmienić lub odzyskać kody autoryzacyjne?

Sam przed chwilą (testowo Mrugający mężczyzna) zdefiniowałem na czacie nowy KOD ABONENCKI. Wymagało to dodatkowej weryfikacji - odpowiedzi na pytania zadane przez doradcę nt. mojej osoby i samej usługi.

 

 

Obecnie obowiązuje Kod Klienta. Więcej tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Kod-Klienta-Orange-nowo%C5%9B%C4%87/td-p/162145

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Jaki kod abonencki podawać?

Jeśli nie zależy Ci na czasie w Poniedziałek zaloguj się na CZAT i bez problemu uzyskasz poprawny kod PUK. Jeśli zależy Ci na czasie to jutro rano infolinia. Po wprowadzeniu będzie możliwość wyłączenia autoryzacji. 

Wymieniałeś ostatnio kartę SIM ? 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Jaki kod abonencki podawać?

Dwie karty są stare tzn. wymienialem je podczas poprzedniego podpisania umowy (2lata temu). Jedna od internetu jest nowa.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Jaki kod abonencki podawać?

Sprawdź po zalogowaniu się takie możliwości jak poniżej w zakładce "Moje Dane" - "Zabezpieczenia"

 

Orange.jpg

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Jaki kod abonencki podawać?

Kod abonencki obecnie to nie są już na stałe przypisane 6 cyfr puku. To może być dowolna kombinacja od 4 do 8 cyfr. W mój Orange potrzebny jest tzw. kod abonencki dla konta (a nie dla kontraktu które dawno dawno temu były używane).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Jaki kod abonencki podawać?

Dodatkowe info na temat PUK znajdziesz - TUTAJ.

Abonencki jeśli nie jest ustawiony, to należy go ustawić w Mój Orange j/w.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Jaki kod abonencki podawać?

Powinien być wpisany na umowie na pierwszej stronie (na aneksie nie ma ).

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10920
  • 150

Jaki kod abonencki podawać?


Pokaż szczegóły
@Stachobb napisał:
(...) Po wlaczeniu aplikacji Moj Orange pokazuja mi sie wszystkie trzy numery (...). Dla dwóch pozostalych pokazuje mi sie że jest wymagana Autoryzacja i rzada kodu abonenckiego (...).

To by świadczyło o tym, że wszystkie trzy numery są na jednej kartotece (z tym samym właścicielem - nrem PESEL). Apka działa właśnie w ten sposób, że gdy zalogujemy się na jeden z takich nrów - to wtedy pozostałe dwa "podczytują się" automatycznie. Wychodzi na to, że te "podczytane" nry są dodatkowo zabezpieczone KODEM ABONENCKIM (jakim? - o tym już wyżej wspomniał @Piotrekk85).

 

Po dodanej etykiecie [Nowe Mój Orange] wnioskuję, że jednocześnie nastąpiła migracja do nowej (portalowej) wersji Mój Orange. Tam nie ma funkcji służącej do zarządzania KODEM ABONENCKIM.

 

Polecam jednak zapoznanie się z tym materiałem. Zwłaszcza w częściach:

  • (1) Co to jest kod abonencki i kod PIN? [w kolumnie: Kod abonencki]
  • (2) Gdzie znajdę kody autoryzacyjne do zarządzania kontem? [w kolumnie: Dla usług mobilnych]
  • (4) Jak ustawić, zmienić lub odzyskać kody autoryzacyjne?

Sam przed chwilą (testowo Mrugający mężczyzna) zdefiniowałem na czacie nowy KOD ABONENCKI. Wymagało to dodatkowej weryfikacji - odpowiedzi na pytania zadane przez doradcę nt. mojej osoby i samej usługi.

 

 

Obecnie obowiązuje Kod Klienta. Więcej tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Kod-Klienta-Orange-nowo%C5%9B%C4%87/td-p/162145


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Jaki kod abonencki podawać?

Witam,
U mnie sytuacja nieco lepsza, bo zrobiłem aneks do umowy, ale dla numeru jaki mam nie dostałem nowej karty sim, a kod abonencki jaki miałem jest obecnie nieprawidłowy.
Co w takim przypadku zdziałać?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Jaki kod abonencki podawać?

Skontaktuj się z BOK http://orange.pl/kontakt i ustal nowy.