Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

Zainspirowany podobnym "ideowo" tematem Bardzo szczęśliwy robot oraz pewnym historycznym wpisem ze starego FORUM - pomyślałem, że może warto byłoby rozważyć wdrożenie takiej funkcjonalności Szczęśliwy robot

Przy okazji Orange mogłoby w ten sposób rozpowszechnić sprzedawany przez siebie prąd.

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

@seginus  na zwiększenie liczby klientów, którzy kupowaliby energię od Orange tylko dzięki takiemu rozwiązaniu podawania stanu licznika bym nie liczył, ale popieram każde rozwiązanie mające na celu uproszczenia/ułatwienia dla kilentów. Z tym że trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że rozbudowywanie jakiejś aplikacji o nowe funkcje zazwyczaj kończy się znacznym zwiększeniem wymagań które taka aplikacja stawia urządzeniu na któym ma pracować, jej objętości w Mb itd.  Zauważ np. że Mój Orange w obecnej wersji wymaga Androida od 4.1, ciekawe ile używanych smartfonów to eliminuje.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

Ja proponuje zrobić automatyczny odczyt stanu licznika poprzez moduł dołączany do routera na którym jest neostrada. Może to by zmobilizowało Orange do poprawy infrastruktury.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

A po co to wszystko?
Niedłuuuuuuuuuuuuuuuuuugo (jakieś 2025 ale nie jest pewien) wchodzą przepisy o inteligentnych licznikach na prąd.
Wtedy operator/dystrybutor prądu będzie miał stan licznika online.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange


(...) popieram każde rozwiązanie mające na celu uproszczenia/ułatwienia dla kilentów. Z tym że trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że rozbudowywanie jakiejś aplikacji o nowe funkcje zazwyczaj kończy się znacznym zwiększeniem wymagań które taka aplikacja stawia urządzeniu na któym ma pracować, jej objętości w Mb itd.  Zauważ np. że Mój Orange w obecnej wersji wymaga Androida od 4.1, ciekawe ile używanych smartfonów to eliminuje.

@Misiek62

 

Myślę, że mimo wszystko taki formularz nie zwiększyłby znacząco wymagań (w tym objętości) samej apki. Chodzi w końcu o kilka podstawowych informacji: nr klienta (to apka mogłaby zapamiętywać), nr tel. kontaktowego (to również), rodzaj licznika (jak wcześniej) oraz stan licznika (wpisywany ręcznie* - będący zwykle cztero lub pięciocyfrową liczbą). Ostatnio dodane funkcje - wykonywanie pomiaru takich usług jak Orange TV czy VoIP - bardziej chyba "absorbują" pod tym kątem apkę.

 

Potencjał widzę w tym, że przy okazji można "przemycić" podstawową informację - "Yyy... Sprzedajemy też energię. Hellooooooo! Bardzo szczęśliwy robot " i np. dołożyć coś w tym rodzaju.

* nawiązując do wymiany zdań między @rafaello1231  a @Piotrekk85  dodam, że jeden z moich znajomych w Orange testuje zdalny odczyt stanu licznika poprzez moduł Bluetooth: apka zainstalowana na komórce łączy się tym kanałem z urządzeniem przymocowanym do licznika elektrycznego i uzyskane tą drogą dane (chyba w założeniu) przekazuje dalej; oczywiście otwierając przy tym wachlarz o wiele większych możliwości, np. analizę zużycia energii w konkretnych interwałach czasowych


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

Ale czy warto inwestować w technologię na kilka lat? nie, lepiej iść dalej.
Moja spółdzielnia w przyszłym roku ma zmieniać wodomierze i dodać tam karty M2M (nie wiem jak jak poradzą sobie z zasięgiem, bo w łazience go nie mam).
Podobnie można z gazem itp itd.
Na razie jest to robione w ramach projektu Inteligentny Dom.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Formularz odczytu stanu licznika energii elektrycznej (dla Orange Energii) w aplikacji Mój Orange

@seginus Archeolog ze mnie Mrugający mężczyzna ale zacytuje @Wiktora

"... taki stan licznika podajemy w tym miejscu."

oryginał tutaj.