Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura usługi elektroniczne


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

Witam,

 

na ostatniej fakturze pojawiła się dodatkowa kwota za usługi elektroniczne. Zadzwoniłem na BOK żeby dowiedzieć się czego to dotyczy, niestety konsultant nie był w stanie mi podać za co jest to doliczone. Na stronie my orange nie jest wyszczególniona ta pozycja w żadnej grupie, tylko suma zwiera tą kwotę. Złożyłem reklamację. Interesuje mnie czy jest jakiś sposób sprawdzenia za co jest naliczona dodatkowa opłata. Nie wykluczam, że dzieci mogły nieświadomie skorzystać z jakiejś usługi premium, ale chciałbym się dowiedzieć za co płacę. Na razie stanowisko orange jest takie że masz numer fa i nie interesuj się za co tylko płać. To jest nie dorzeczne. Jeżeli mój rachunek jest obciążony dodatkową opłatą to chyba mam prawo wiedzieć za co.

29 ODPOW. 29

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Faktura usługi elektroniczne

@cbart78 Prawdopodobnie został dokonany zakup za pomocą numeru Orange płatnej aplikacji na telefon, muzyki, filmu, gry itp. Tego typu zakupy są na fakturze nazwane jako usługi elektroniczne. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/oplaty-za-uslugi-elektroniczne

Pozdrawiam. 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

problem polega na tym, że internet mam nie limitowany a na wykazie szczegółowym tych pozycji nie ma 😞 Pani z BOK twierdzi że to zakupy w sklepie typu google play lub SMS premium ale ona nie widzi dokładnie co to jest. Mam tylko numer faktury. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Faktura usługi elektroniczne

Tak, to prawda. Są to zakupy dokonane przez telefon. Być może faktycznie BOK nie ma wglądu do tego co zostało zakupione przez telefon, ponieważ Orange otrzymał tylko dyspozycję płatności za zakup, ale niekoniecznie musi posiadać informację co dokładnie zostało zakupione. To możesz tylko sprawdzić w swoim telefonie na koncie na którym jesteś zalogowany w Google Play zakładce "moje aplikacje i gry", dalej zakładka "zainstalowane" lub "wszystkie". Poza tym jeśli jesteś zalogowany w innych aplikacjach, gdzie można dokonywać zakupów muzyki, grów, filmie także warto sprawdzić na swoim koncie historię transakcji i tego co zostało pobrane za dokonaniem płatności. Myślę, że w ten sposób można jedynie dokładnie sprawdzić co zostało zakupione. Obawiam się, że Orange może w tej kwestii zbyt wiele nie pomóc. Poza tym jeśli dzieci bawią się czasem Twoim telefonem warto wylogowywać się ze swojego konta z tego typu sklepów aby nie mogły w przyszłości dokonywać zakupów i pobierać płatnych aplikacji.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Faktura usługi elektroniczne

Jak sprawdzić za co naliczono opłatę za usługi elektroniczne?

*W Mój Orange:
Wybierz "Informacje" > "Bieżące wykorzystanie" > "Pełen wykaz" i ustaw okres, za jaki chcesz pobrać wykaz połączeń.
Opłaty za usługi elektroniczne znajdziesz w pozycji "Pozostałe". Kliknij w „Pokaż szczegóły”, aby sprawdzić, za co konkretnie naliczyliśmy opłatę.

*W nowym Mój Orange:
Przejdź do sekcji "Moje faktury"
Wybierz fakturę, w której zostały naliczone opłaty i przejdź do „Szczegółów faktury”.
Z poziomu składowych wybranej faktury wybierz „Przeanalizuj wykorzystanie” dla konkretnego numeru.
Dla każdej pozycji z opłatami elektronicznymi,np. za zakupy Google, możesz sprawdzić, za co konkretnie zostały one naliczone. Kliknij jeszcze raz „Przeanalizuj wykorzystanie” w wierszu z tymi opłatami.

Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj:
https://www.orange.pl/omnibook/oplaty-za-uslugi-elektroniczne

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

Przeanalizowałem cały wykaz i nie ma tam żadnej pozycji przy której jest kwota. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Faktura usługi elektroniczne

Pobierając z portalu jest to oddzielny plik pdf. Jeśli analizujesz plik z bilingiem rozmów, to tam nie ma rozliczenia usług elektronicznych. Spróbuj skontaktować się z BOK np. na czacie http://orange.pl/kontakt jeszcze raz. Każdy doradca ma dostęp do tych informacji tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać bo to inny pdf.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

To jest prawdopodobnie opłata za oglądanie jakiegoś jutubera Ja dzisiaj dostałam fakturę z usługą elektroniczną W punkcie Orange dowiedziałam się ze dzięki córce miałam przyjemność wpłacić komuś 450 zł To nowy sposób naciagania malolatow na kasę którą muszą zapłacić rodzice
Anonim

Nie dotyczy

Faktura usługi elektroniczne

@Rja, jest na to prosty sposób, tylko Ty musisz powyłączać na swoim koncie usługi płatne i jak @Matt55 mówił, wylogować się, pozmieniać hasła itp. Masz kontrolę rodzicielską, to też zblokuj dzieciakiEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Faktura usługi elektroniczne

@Rja: sprawdź smsy lub na mój Orange/BOK zdobądź adres dostawcy w którym zakupiono usługi elektroniczne. Część firm ma procedury polubowne i część kasy może uda się odzyskać.