Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange


Zespół Nasz Orange
  • 3006
  • 11574
  • 64

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

Udostępniliśmy w Mój Orange moduł diagnostyczny dzięki któremu możesz samodzielnie przeprowadzić diagnostykę usług stacjonarnych oraz zgłosić uszkodzenie.

Aby skorzystać z diagnostyki w Mój Orange należy wybrać „Więcej” a następnie „Diagnostyka” i „Diagnozuj usługę”.

 

Do tego aby mieć ten moduł musisz posiadać najnowszą wersję aplikacji Mój Orange.

 

Warto dodać że jest dostępna jeszcze aplikacja Mój Funbox która może pomóc np. z ustawieniem Wi-Fi. Więcej o niej tutaj: https://www.orange.pl/view/moj-fun-box

 

Diagnostykę dla wszystkich usług (także komórki) można przeprowadzić na stronie Mój Orange (https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj) po zalogowaniu i wejściu w Zlecenia. Jednak pewnie w przyszłości będzie to wszystko możliwe i w apce.

 

Co myślicie o tej usłudze w apce Mój Orange? Pochwalcie się co Wam pokazała 📲

10 ODPOW. 10

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3284
  • 7778
  • 142

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

Screenshot_20220208-135335.jpg

Coś zaczyna pomiar, a po chwili jak wyżej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@Wojciech Po wybraniu diagnostyki nie widać diagnostyki tylko przekierowanie na czat lub propozycję asysty...Nie ma żadnych info technicznych


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@Wojciech  u mnie diagnostyka w apce MO pokazała że z Neostradą niby wszystko w porządku, ale nie wiem czemu podpowiada konsultację lub naprawę samemu, coś niedopracowane...

slav72_0-1644325686874.jpeg

 

 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2053
  • 6411
  • 70

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

wersja aplikacji 5.43.

U mnie można było wybrać co chce się sprawdzić (telefon/neo). Jak sprawdzałem na próbę linie telefoniczna to pojawił się adres ale po sprawdzeniu system nic nie wyświetlił (więc formalnie nie wiem czy z linią jest wszystko dobrze) tylko mogłem wybrać dalszą ścieżkę zgłaszania awarii. A cofając pojawił się taki błąd

Screenshot_20220208-140543.png

Przy próbie pomiaru prędkości uruchamia się speed test który próbuje zmierzyć prędkość na telefonie (sic!) ale mu się nie udaje i wywala błąd.

Edit: przysprawdzeniu neostrady okazało się że jest problem. Ale internet działa jak co dzien

2022-02-08_14.14.55.jpg

 edit 2: po ponownym sprawdzeniu linii telefonicznej okazało się że też jest jakiś problem. Podkreślam - telefon i neo działają.

2022-02-08_14.20.58.jpg

 edit 3: dziwne, wygląda na to, jakby system nie brał pod uwagę poprawności działania obsługi. Albo mi coś umyka.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55443
  • 750

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

Po wejściu w diagnostykę pokazał mi się komunikat:

Screenshot_20220208-160635.png

Po wyłączeniu WiFi komunikat zmienił się na:

Screenshot_20220208-160408.png

Dopiero po pewnym czasie udało się przeprowadzić test:

Screenshot_20220208-160523.png

Czyli dla usług komórkowych jest wykonywany test prędkości i pokazuje na końcu wnioski z testu.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@ketrasaArtur  ale to test prędkości, a jest jeszcze diagnostyka usług 😉


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2053
  • 6411
  • 70

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@ketrasaArtur Tę nową możliwością diagnostyki mogą się cieszyć użytkownicy usług stacjonarnych.

Test prędkości pojawił się tam jakiś czas temu.

Klikając w Anuluj w każdym z kroków powoduje błąd który pokazałem wyżej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55443
  • 750

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@slav72 nic mi innego nie wyskakuje, tylko test prędkości. Pewnie jest tak jak podaje @spiro, że diagnostyka dotyczy tylko usług stacjonarnych. Ja takich usług nie mam, tylko mobilne.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2053
  • 6411
  • 70

Diagnostyka i zgłaszanie uszkodzeń usług stacjonarnych dostępne w aplikacji Mój Orange

@ketrasaArtur Dla konta z usługa stacjonarne po wybraniu Więcej - Diagnostyka pojawi się poniższy ekran z wyborem.

Screenshot_20220209-094042.png

 w międzyczasie pojawiła się wersja 5.44 aplikacji. Niestety, nadal jest błąd po kliknięciu w Anuluj i nadal system pi sprawdzeniu usługi, która działa poprawnie, wyświetla wybór działania żeby rozwiązać problem (którego nie ma).