Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@artur12345napisał(-a)

@Piotrekk85
"Gdy brakuje merytorycznych argumentów, to zaczynają się wycieczki. Piszesz że to zmiana warunków umowy. To zaprezentuj na forum warunki umowy (bez danych osobowych). Może masz jakąś ofertę negocjowaną indywidualnie. Ogólne wzorce umów stosowane dla 99% klientów tego nie mają."

Po co mam prezentować wam warunki umowy? Nie pytam was jak ją wypowiedzieć, tylko czy ktoś rozwiązał ten problem bez wypowiadania umowy? A jeśli tak to jak.


artur12345, skoro w zawartej przez Ciebie Umowie napisano tak jak piszesz, to porób zrzuty ekranu m.in. Panelu urządzenia Sagem i wydrukuj, i idź z Umową i wydrukami do Salonu. W Salonie spotkaj się z odpowiednią osobą i spokojnie wyjaśnij jej o co Ci chodzi - pokazując tej osobie Umowę oraz m.in. sporządzone wydruki. Jeśli to nie pomoże - możesz poprosić o skierowanie Ciebie do bardziej obeznanej osoby.

 

Ela


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@Sonorovnapisał(-a)

Raz jeszcze piszę (bo chyba przepadło w rozmowie), że działa mi bez problemu od marca IPv6 na zestawie ONT+FB2, wersja firmware SG10_sip-pl-6.2.19.17.


@Sonorov, dzięki za informacje. Nie zgubiłem tego. Niestety są też osoby (@gmarek), które piszą, że im na FB2 też nie działa.

 

@Arti_Kn_Pl, dzięki za informację.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Bartłomiej, czy możemy prosić o trochę więcej informacji na temat aktualnie działającego firmware FB? U części osób występuje problem, a część go nie ma, mimo, że deklarujemy posiadanie tej samej wersji oprogramowania FB3.

 

1. Czy decyzję o zmianie loginu podejmuje FunBox (ma na sztywno kod "usuń /ipv6"), czy może FunBox odpytuje się centrali, czy zmienić login i ewentualnie na jaki? Jeśli ten drugi wariant, to może jest jakiś rejestr użytkowników, w którym Orange konfiguruje istnienie "/ipv6" i stąd wynika, że u części osób nie ma problemu?

 

2. Czy robicie "mikroaktualizacje", w których zmiany są na tyle niewielkie, że nie zmieniacie numeru firmware? To znaczy, czy jest szansa, że FunBoksy o tych samych numerach firmware mają trochę inne oprogramowanie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345nie czytałem całego wątku, ale czy Twój Funbox był wymieniany? Jeśli nie może warto by dokonać wymiany.

@Ela12w salonie co najwyżej przyjmą reklamację, i przekażą dalej tam są sprzedawcy nie technicy.

 

Sprawdziłem przed chwilą i jednak wywaliło mi IPV6 (choć mi to nie przeszkadza). Dziwne. Modem nie był resetowany. działał cały czas.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8395
  • 53

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345 Postaram się coś dowiedzieć w tym temacie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)

@artur12345nie czytałem całego wątku, ale czy Twój Funbox był wymieniany? Jeśli nie może warto by dokonać wymiany.

@Ela12w salonie co najwyżej przyjmą reklamację, i przekażą dalej tam są sprzedawcy nie technicy.

 

Sprawdziłem przed chwilą i jednak wywaliło mi IPV6 (choć mi to nie przeszkadza). Dziwne. Modem nie był resetowany. działał cały czas.


@Arti_Kn_Pl, dla mnie reset to wciśnięcie przycisku 'Reset' z tyłu Sagem-a lub w jego Panelu , a nie wyłączenie go z prądu na więcej niż 12 lub 24 godzin.

Mój egzemplarz też nigdy jeszcze nie był resetowany, a mimo to dzieje się to, o czym piszemy w tym temacie.

 

Ela


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Arti_Kn_Pl napisał(-a)

 @Ela12w salonie co najwyżej przyjmą reklamację, i przekażą dalej tam są sprzedawcy nie technicy.

  


A w Salonie to mogą dziać się różne rzeczy: w moim przypadku było inaczej niż piszesz - trafiłam na wyrozumiałą osobę po prostu.

 

Ela


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

U mnie od samego początku umowy z Orange, w loginie wyświetlanym w FB3 nie było ipv6 (pomimo, że jest w umowie), ale nie dostrzegam z tego tytułu żadnych niedogodności, a wręcz, po przyglądaniu się wpisom na tym forum uważam, że jeśli jest to wymuszane przez system, przynosi to więcej korzyści, w szczególności osobom, które nie chcą/nie umieją samodzielnie dokonywać żadnych zamian tylko chcą tak po prostu cieszyć się z posiadanego łącza.
Przy okazji tego tematu mam postulat/wniosek aby w przypadku rozważania dokonywania jakichkolwiek zmian w tej opcji pozostawić domyślnie WYŁĄCZONE ipv6 do czasu, aż nie stanie się ono niezbędne.
Już paru moich znajomych przeszło do Orange (w sumie brakuje tutaj programu lojalnościowo - referencyjnego 😉 ) decydując się na Światłowód 1Gbps, ale żadne z nich nie umie samodzielnie ustawić żadnych opcji i w przypadku jakichkolwiek problemów to ja będę robił za help desk 😉 przynajmniej ten I-szej linii...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Z ipv6 jest więcej problemów jak korzyści w tej chwili, bo to jest testowanie na użytkownikach. Jest tu osoba co wchodzi na strony korzystające tylko z ipv6, której tak bardzo potrzebuje, a nie jest w stanie tej strony nawet podać jako przykładu. Po prostu się czepiacie o coś co powinno działać a nie działa (bo jest w fazie beta testów) i na siłę potrzebujecie udowodnić/przekonać że to jest Wam do czegoś potrzebne, a na razie żadnego racjonalnego argumentu tutaj nie było, by było potrzebne komuś ipv6, jedynym to tylko chyba to, że IP się nie zmienia.

 

@Ela12 do czego Ci jest potrzebne IPv6? Pytałem dawno temu, dalej nie odpowiedziałaś, tylko piszesz, że ciągle Ci to usuwa. Do szczęścia jakiego potrzebaCi tego ipv6?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Morciak,

czy wyłączone czy włączone - wystarczy ten prefiks lub bez niego - to jest moje: wedle własnych potrzeb.

 

@-brtk-,

nie ja zaczęłam, tylko Orange. Jak jest i ma działać, to niech działa mi prawidłowo com poustawiała wedle swoich potrzeb, i nie znikać. Jak Orange usunie w swoich sprzętach protokół IPV6 - narzekać nie będę i będę korzystała ochoczo z loginu bez prefiksa.

To może dlatego, że lubię po prostu różnorodność i wybory....

 

Ela