Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Nie wszyscy są sprofilowani na ipv4.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Piotrekk85
"Gdy brakuje merytorycznych argumentów, to zaczynają się wycieczki. Piszesz że to zmiana warunków umowy. To zaprezentuj na forum warunki umowy (bez danych osobowych). Może masz jakąś ofertę negocjowaną indywidualnie. Ogólne wzorce umów stosowane dla 99% klientów tego nie mają."

Po co mam prezentować wam warunki umowy? Nie pytam was jak ją wypowiedzieć, tylko czy ktoś rozwiązał ten problem bez wypowiadania umowy? A jeśli tak to jak.


@-brtk-
"/ipv6, a tak ma teraz każdy, więc nie jest jeden. Ale nic tego ipv6 nie gwarantuje."
oraz
@pawel__b
Muszę cię zmartwic kolego i znowu się "pomądrować" jak to ładnie ujales ale informacja o loginie (z dopiskiem /IPv6) to jedno a wyszczególnienie w umowie gwarancji obsługi protokołu IPv6 na interfejsie publicznym to co innego"

Między innymi zmusiłem handlowca, aby parafował co oznacza dla mnie "/ipv6", ale po co ja wam to piszę?


@pawel__b
"Handlowiec nie może Ci sprzedać czy gwarantować czegoś co jest rozwiązaniem technicznym służącym do realizacji właściwej części Umowy"

Co to jest "właściwa część umowy"? Dlaczego handlowiec nie może?


@pawel__b
"to tak jakbyś chciał gwarancji w Umowie że będziesz miał GPON w konkretnej wersji implementacji"

Nie chcę cię obrażać, ale nie pisz proszę jeśli nie widzisz podstawowych różnic.
Wyjaśnię ci to na najprostszym możliwym przykładzie. Jest sobie Internet i żyją sobie w nim także serwery, które mają tylko IPv6. Nie będę ci tłumaczył gdzie je znaleźć i dlaczego nie mają IPv4. Jeśli nie zrobisz odpowiednich tuneli, to nie połączysz się z nimi. Poza ludźmi, którzy siedzą na FB i pudelkach, są też ludzie, którzy wiedzą trochę więcej od ciebie i potrzebują dostępu do całego publicznego internetu, a nie tylko tego, który Orange łaskawie im serwuje.


@-brtk-
"A niższe pingi? Chyba tylko do routera Orange, a jeżeli nawet, to różnica 5ms nic nie zrobi w porównaniu do stabilności opóźnień, a tu UPC na razie bije Orange na głowę. Złapałeś się po prostu na marketingowy slang, światłowód do samego mieszkania.. "

Wmawiacie mi, że nie wiem co podpisałem. Wmawiacie mi też, że nie potrafię ocenić jakości łącza.
$ ping 137.74.0.1
PING 137.74.0.1 (137.74.0.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 137.74.0.1: icmp_seq=1 ttl=57 time=3.19 ms
64 bytes from 137.74.0.1: icmp_seq=2 ttl=57 time=3.35 ms
64 bytes from 137.74.0.1: icmp_seq=3 ttl=57 time=2.73 ms
64 bytes from 137.74.0.1: icmp_seq=4 ttl=57 time=2.46 ms
64 bytes from 137.74.0.1: icmp_seq=5 ttl=57 time=3.21 ms
Nie, to nie jest maszyna w sieci Orange. Pingi do maszyn, z którymi się tam łączę są zawsze mniejsze niż 5ms.

@-brtk-
"A może pytanie z innej beczki, po co ci te ipv6?"
Wiem, że pisałeś to do kogoś innego, ale tak wyglądają "eksperckie" porady większości z was.


@Sonorov
"No, ja bym UPC za bardzo nie chwalił, paru znajomych ukaranych tym operatorem słowo „stabilność” pisuje wyłącznie w cudzysłowiu..."
W moim przypadku w tym samym bloku pingi w UPC są gorsze niż w Orange. Tak jak napisałem, u nich przynajmniej działa to czego potrzebuję. To czego potrzebowałem było najlepsze w Orange, a oni nie wiadomo czemu to popsuli. Wiem, mogę postawić własny ruter i to jest jakaś opcja, ale dlaczego mam kombinować i rozwiązywać problemy za Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Jeśli chcesz rady: złóż reklamację a nie zgłoszenie techniczne. Dostaniesz jakieś lanie wody. Potem napisz do UKE dołączając kopię odpowiedzi. Kiedyś szło to załatwić na dziale technicznym BOK. Na dziś to nie wiem.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Wracając do podstawowego tematu, czy jest ktoś, kto ma aktualnie ustawiony na oryginalnym ruterze orange login z /ipv6 i działa mu to niezmiennie (bez ręcznego poprawiania) dłużej niż tydzień? Jeśli tak, to proszę o informacje jaki to ruter (FB2/FB3), i jaką ma wersję firmware. Moja to SoftAtHome SG30_sip-pl-02.10.31.17.

 

Spodziewam się, że to wina firmware, ale gdybym się mylił i komuś działo z dokładnie tą samą wersją, to chętnie zapytam o komputery w sieci, aby wykluczyć, że Funbox reaguje na jakieś szczególne pakiety z sieci wewnętrznej lub zewnętrznej i wtedy się wyłącza.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Masz mniejsze, bo to technologia GPON, a wspomniana konkurencja to DOCSIS i tu jest +5msa od strzała. Ważniejsze od tego jest routing, gdzie Ty mając 5msa mniej od np. UPC, masz na końcowym odcinku więcej od takiego UPC. Trudne to pojąć?

 

I fajne rzeczy piszesz do @pawel__b, który w tym biznesie siedzi od dawna i zna się na pewno lepiej od ciebie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Raz jeszcze piszę (bo chyba przepadło w rozmowie), że działa mi bez problemu od marca IPv6 na zestawie ONT+FB2, wersja firmware SG10_sip-pl-6.2.19.17.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Ja tylko dodam, bo ktoś napisał, że technicy ustawiają IPv6. Nie, przy pierwszym uruchomieniu sprzęty Orange(z małymi biznesowymi wyjątkami) same sobie zaciągają odpowiedni login i hasło do NEO właśnie z dopiskiem /IPv6.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@artur12345

miałem coś więcej odpisać na ten Twój długi wywód...ale mi się odechciało 😉

jest taka kategoria ludzi, do których nic nie trafia a z racji mojego zawodu i miejsca w którym pracuję pozostanę przy swoim zdaniu..najlepiej złóż reklamację, że odebrano Ci dostęp do IPv6 i poinformuj nas potem na temat rekompensaty jaką uzyskałeś z tego tytułu 😉

No i oczywiście podaj nam tę listę kluczowych usług w internecie dostępnych tylko po IPv6...może się czegoś od Ciebie nauczę ;))


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

I ja mam na stałe IPV6 FB 3.0 soft SG30_sip-pl-02.10.31.17

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Arti_Kn_Pl, a czy wyłączałeś Sagem-a F@st 5656 z prądu na więcej niż 12 lub 24 godzin?

 

Bo ciekawa jest ta cała sytuacja z dopiskiem '/ipv6' w loginie....

Bo ja też bym chciała mieć ten dopisek w loginie NA STAŁE i zmieniać go sobie SAMA wedle własnych POTRZEB.

 

Ela