Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

upgrade internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 42
  • 0

upgrade internetu

Nowy rodzaj urbexu - poszukiwanie naklejek orange.

 

A tymczasem doszło do zmian. VDSL załączone, skonfigurowane i... jakieś tam zmiany są.

 

ads3.jpgping 21, 3,8MB na ściąganiu, ~1MB upload. No nie rzuca to na ziemię, ale i tak jest postęp. Chyba, że coś skaszaniłem w ustawieniach, choć wątpię. Po prostu taka lokalizacja.

 

Dzięki za wskazówki raz jeszcze :].


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

upgrade internetu

@o1a1 E, ja widzę po synchro, że więcej..zrób porządny speedtest certyfikowany po kablu. Masz sporo więcej niż po naprawie na ADSL-u, a więc można było na VDSL-a przepiąć....widzisz, lepiej się słuchać podpowiedzi na forum 😉

A upload masz w MB, a więc ok..

P.S. Synchronizacje modemu:

1 tabelka 14/1

2 tabelka 21/1,2

3 tabelka 33/7,6 i mówisz, że nie ma różnicy??? 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

upgrade internetu

@o1a1  zrób tak jak pisze @agat13 . Przesyłam ci jak powinno wyglądać przeprowadzenie certyfikowanego testu prędkości. możesz zrobić test certyfikowany pomiar prędkości na komputerze tylko musisz zarejestrować się na stronie https://pro.speedtest.pl/. Pobrać program Pro speed test. Uruchomić  go i podać token. Przed uruchomieniem testu musisz wyłączyć Wi-Fi w modemie i odłączyć pozostałe kable ethernet, zostawiając tylko podłączony kabel ethernet łączący modem z komputerem. Test składa się z 6 etapów po 30 minut lub 20 minut teraz już nie pamiętam ale coś w tym przedziale  Taki test pozwoli działowi informatycznemu, technicznemu na zweryfikowanie problemu co się dzieje z twoją linią. Tutaj masz instrukcje przeprowadzenia testu pro speed test https://pro.speedtest.pl/pomiar_certyfikowany_i_niecertyfikowany🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

upgrade internetu


@o1a1napisał(-a)

...

No nie rzuca to na ziemię, ale i tak jest postęp.

...


No postęp, jakby nie patrzeć, jednak jakiś jest. Konkretnie to masz 10x szybszy upload niż miałeś. W tej technologii, na tej linii więcej nie będzie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 42
  • 0

upgrade internetu

Proszę mnie nie bić za moją chciwość. Przyznaję, jest lepiej, dużo lepiej 😼

 

Sieć na razie wymaga oczu technika, bo coś z nią jest nie tak. Sprawdzałem już w trzech interwałach i za każdym razem problemy ze stabilnością. Zrywa połączenia i takie tam. Nic z tym u siebie nie zrobie - coś jest na rzeczy poza moim zasięgiem. Niestety tak czasem bywa.

 

Co do testu... Bardzo chętnie wykonam, ale nie wiem czy polecane przez Was narzędzie odpali się u mnie. Widzę, że tam jest głównie pod win i mac, a tak się składa, że mam dostępnego tylko linuksa (wariant ubuntu). Mam tam jakieś speedtesty dostępne w repo, ale to nie to. Niemniej dzięki za porady - jak tylko wróci stabilność, to postaram się wykonać lepsze pomiary.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

upgrade internetu


@o1a1napisał(-a)

mam dostępnego tylko linuksa


👍


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

upgrade internetu

@o1a1to zgłoś uszkodzenie  uzasadni że masz problemy ze stabilnością, zrywa ci połączenie. Technik to sprawdzi, ustawi i włączą ci stabilizacje linii. Rzeczywiście pro speed test  jest tylko na systemy Windows i Maca. Możesz zrobić test niecertyfikowany na przeglądarce WEB ale nie wiem czy to będą autentyczne wyniki ale mozesz zrobić tak jak w certyfikowany wyłączyć wifi i odłączyć kabel ethernet z pozostałych portów pozostawiając ten kabel ethernet łączący Funboxa i komputer (laptop). W czasie testu sprzęt nie może być obciążony nie mogą być włączone aplikacje które obciążają procesor bo wtedy będzie nie wiarygodny test. Podsyłam linka do niego: http://pro.speedtest.pl/webapp-anonymous 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

upgrade internetu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

upgrade internetu


@o1a1napisał(-a)

...

tylko linuksa (wariant ubuntu). Mam tam jakieś speedtesty dostępne w repo, ale to nie to.

....


To, to. Odpalane z linii poleceń w ubuntu sprawdza się znakomicie do testów.