Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problemy z routerem oraz internetem


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 6
  • 0

problemy z routerem oraz internetem

Czyli jakbym zgłosił się do salonu orange to mogli by wystawić zlecenie dla techników?
Anonim

Nie dotyczy

problemy z routerem oraz internetem

@TerexSalony nie zgłaszają możesz to zrobić bez wychodzenia z domu przez czat 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 6
  • 0

problemy z routerem oraz internetem

@Anonim Wybacz, że ciągle zadaję pytania ale no niestety jestem blady w tym temacie. Czyli po prostu mam napisać do nich na czacie prośbę o ponowne zresetowanie DLM'U, ponieważ podejrzewam, że przez błędy które wystąpiły na początku montażu, synchronizacja nie przebiegła poprawnie?

Anonim

Nie dotyczy

problemy z routerem oraz internetem

@TerexReset możesz sam wykonać wystarczy odpiąć kabel telefoniczny od routera i wyjąc zasilacz od prądu na powyżej 10 min. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

problemy z routerem oraz internetem

Rozumiem że chodzi o zbyt niską prędkość (wartość) synchronizacji modemu.

Restart modemu wtedy nie pomaga. Wraca do prędkości ustalonej przez DLM.

Ponieważ na początku instalacji działa system stabilizacji usługi Orange. Czyli sprawdza czy na najwyższej osiągalnej prędkości możliwa jest praca przy najniższej ilości błędów. Jeśli nie obniża prędkość do niższego profilu ( niższego o pewną niewielką wartość). Aż do ilości błędów do zaakceptowania.

Ale kiedy mam 10N a synchronizacja około 5Mb/s przy odstępie od szumu tzw. SNR = 15dB down i 21dB up. to na pewno może być osiągalna wyższa prędkość. Minimalna wartość stabilna pracy oscyluje w granicy 6dB down.

Odnośnie DLM to nie sądzę żeby chciano resetować profili do ponownej stabilizacji. Jest to możliwe ale przeważnie skończy się to zgłoszeniem przesłanym do Partnera Technicznego ze wskazaniem na zbyt niską prędkość (jako uszkodzenie). Monter może to wykonać przez rekonfigurację portu, oraz podanie do ponownej stabilizacji.

PS. Stabilizacja działa późnym wieczorem po godzinie 2.00 aby nie przeszkadzać klientowi w  pracy, o ile jest wtedy włączony modem.

Podrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

problemy z routerem oraz internetem

@JerryGoPierwsze słyszę że DLM działa w nocy czy ta linia ma jakiś problem?

Przechwytywanie.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

problemy z routerem oraz internetem

Ta.. A klientom rozłącza internet podczas stabilizacji pare razy na dobę.. 😉 Dobre bajki z tą 2 w nocy.

 

A ciekawe co by się stało, jakby kupić internet, włączyli by stabilizację i wyłaczyć modem na ten czas.. 😄


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 6
  • 0

problemy z routerem oraz internetem

Witam ponownie! A więc ogólnie rzecz biorąc już wszystko jest bardzo dobrze. Nie wiem czy orange dopiero teraz zauważyło, że z moim internetem jest coś nie tak ale od czasu mojej rozmowy z konsultatami minął już chyba tydzień a od trzech dni widzę, że ponownie się odbywa u mnie synchronizacja. Czyżby orange dopiero teraz zareagowało. 😛 To całkiem możliwe. Dodam jeszcze, że tak jak to napisał @JerryGo synchronizacja odbywa się w bardzo późnych godzinach. Wysyłam screena poniżejScreenShot_20180426215950.png

Także wszystko już gra jak najbardziej.. bynajmniej tak mi się wydaje


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

problemy z routerem oraz internetem

Synchro jest w losowych godzinach, ty miałeś po północy akurat. Masz teraz full prędkość, tylko się cieszyć 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 6
  • 0

problemy z routerem oraz internetem

@-brtk- może jest w losowych godzinach synchro ale przez te ostatnie 4 dni synchronizowało się tylko w godzinach nocnych. Ale teraz w końcu jest to czego od początku oczekiwałem od orange także ten...