Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Hej.

 

Mam problem z dostępem do serwerów google'a zlokalizowanych chyba w Orange z dwóch różnych łącz Neostrada (adsl2+ i vdsl). Te same serwery na innych łączach, do których mam dostęp odpowiadają, odpowiadają też przez LTE. Mam przez to problem z pobieraniem filmów z youtube czy nawet z aktualizacją aplikacji na androidzie.

 

Np. rr6---sn-u2oxu-3ufs.googlevideo.com (IP: 46.134.208.81, tam mnie kieruje youtube) czy 46.134.208.76 (tam się próbuje łączyć mój android). Nie odpowiadają na pingi (na innych łączach odpowiadają), traceroute się urywa na 188.47.223.18.

 

Ktoś ma pomysł co się dzieje?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Ok, to wszyscy, który zgłaszali problem potwierdzili, że działa. Problem był specyficzny, bo dotyczył tylko części (pewnie względnie niewielkiej) użytkowników neo i tak naprawdę niewielkiego fragmentu internetu (aczkolwiek dość istotnego).

 

Podsumowując, dla porządku, problem był z dostępem z Neostrady z niektórych lokalizacji (okolice śląska), do części klasy adresowej 46.134.208.* (z wykorzystaniem ipv4), gdzie są m.in. serwery google'a (youtube, google play dla androida). Użytkownicy mogli to odbierać jako dziwne problemy, że te usługi raz działają, raz nie, coś się przywiesza itp. Problem był po stronie sieci Orange, trochę było trudno ich przekonać, że to nie po stronie użytkowników, ale został w końcu przez Orange dostrzeżony i rozwiązany.

 

Dzięki za współpracę, wspólne zgłaszanie tego, dyskutowanie, opisywanie tutaj, wiem skądinąd, że pomogło i przyspieszyło rozwiązanie problemu.

Możemy zamknąć wątek 🙂

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

55 ODPOW. 55

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blurp  jeśli materiał jest dostępny z innych usług ( operatorów) to prawdopodobnie ktoś zgłosił treści i zostało to zablokowane...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blurp 

A jak wygląda ogólna jakość połączenia? Jest stabilne i dobrej jakości? Możesz pokazać parametry DSL z modemu?

U mnie dostęp do wspomnianych maszyn nie jest ograniczony (FTTH 300/50).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11674
  • 52

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blurp jak masz w loginie ipv6 to wymazać 😎

Zgłoszenie zrobić telefonicznie, to.tak z marszu 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Nie chodzi o treści, wg mnie nie ma routingu do pewnego zakresu adresów IP dla pewnej grupy użytkowników neostrady. Nie mam IPv6 włączonego (w loginie).

 

Jakość Neo bez zastrzeżeń i stabilnie. Od nastu lat bez zmian. Dwie różne lokalizacje neo, dwa osobne miasta (aczkolwiek obok siebie) - aktualnie mają adresy 83.26.40.* i 83.7.68.*.

 

Tylko z tymi IPkami, które podawałem z 46.134.208.* (może z jakimś większym zakresem) jest problem. Problem zauważyłem ze 2 dni temu, aczkolwiek mogłem nie zauważyć go przez jakiś czas.

 

Czy to przypadkiem nie jest jakieś nowe datacenter lub serwery (revdns wskazuje np. na public102481.xdsl.centertel.pl. co chyba nijak ma się do tego co tam jest w rzeczywistości) i może coś jest źle poustawiane. Ktoś z orange kto to może sprawdzić tutaj zagląda albo można to gdzieś do jakiegoś działu sieciowego zgłosić? Z pierwszą linią wsparcia podejrzewam, że się będzie ciężko dogadać.

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11674
  • 52

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Tu na forum tylko pracowników Orange nie ma i nie pomogą 😎

Co do problemów to na komputerze wystarczy DNS od Google wpisać i problem ustąpi 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blurp 

Skoro usługa Ci nie działa tak jak powinna, to bez zgłoszenia do BOK się nie obejdzie. Chyba że wolisz zaczekać że może "samo przejdzie". Przez "pierwszą linię wsparcia" może i będzie się trudno przebić, szczególnie jeśli będziesz narzucał swoją interpretację rzeczywistości. Na tym forum samopomocowym możemy coś ewentualnie doradzić czy zaopiniować i tylko tyle. Albo aż tyle, w końcu to też wymaga woli i czasu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Dzięki za komentarze.

Wydaje mi się, że problem jest szerszy, więc myślałem, że się ktoś już z tym spotkał. Ale może jednak jest bardziej lokalny (choć wszystko wskazuje, że to temat poza pojedynczymi łączami).

 

Nie wystarczy zmiana DNS (zresztą właśnie 8.8.8.8 używam). Usługi google'a geolokalizują po źródłowym adresie IP i mnie zawsze odsyłają na te adresy lub podobne.

 

Zgłosiłem problem, "przekażą do techników". Zobaczymy.

 

Może to problem po stronie google'a, może jakieś mechanizmy obronne coś odcięły, odfiltrowały.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Cześć @blurp 

czy masz może zainstalowaną w przeglądarce wtyczkę/program Adblock do blokowania reklam. Czytałem że program Adblock moze uniemożliwić użytkownikom dostęp do niektórych stron internetowych, ponieważ blokuje wszystkie reklamy a także dostęp do niektórych funkcji witryn. Jeśli nie masz tego programu zainstalowanego w przeglądarce to jedyną opcją jest zgłoszenie tego problemu infolinii Orange *100 lub 510 100 100 lub na Orange czacie. Sprawa zostanie przekazana działowi technicznemu Orange.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@Pablo5 

Zaintrygowałeś mnie. Gdzie o tym słyszałeś? Jakim cudem Adblock miałby zablokować ping na konkretny adres?