Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a


@blurpnapisał(-a)

Szkoda, że się technicy Orange tutaj nie odezwą i czegoś nie wyjaśnią, na pewno tu zaglądają/li


forum NO nie jest po to, aby tu zaglądali ludzie z O. Ono jest po to, żeby tu odsyłać, a ludzie z O mieli spokój. Taki wentyl.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53590
  • 622

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@pirenej  a ja osobiście uważam, że są ludzie od operatora, którzy te nasze problemy czytają. Nie twierdzę, że z zaangażowaniem i wszystko, ale....

Dzięki temu teraz działa....😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Nieprawda. Działa, bo został dokończony jakiś proces, przeprowadzany w bardziej lub mniej nieudolny sposób, a nie dlatego, że ktoś czyta forum. Jeżeli czyta, niech tu napisze i zaprzeczy. Nie musi się przedstawiać, może użyć forumowego bota.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Potwierdzam, u mnie problem też rozwiązany - żadnej informacji z strony Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 27
  • 0

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

U mnie też zaczęło działać.
Dzwoniła dzisiaj nawet konsultantka z Orange, z którą chyba rozmawiałem na samym początku (swoją drogą najbardziej ogarnięta osoba, ze wszystkich konsultantów z jakimi rozmawiałem).
Sprawdzała, czy problem dalej występuje u mnie i potwierdziła, że faktycznie był jakiś problem w Orange i wczoraj wieczorem został naprawiony.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Ok, to wszyscy, który zgłaszali problem potwierdzili, że działa. Problem był specyficzny, bo dotyczył tylko części (pewnie względnie niewielkiej) użytkowników neo i tak naprawdę niewielkiego fragmentu internetu (aczkolwiek dość istotnego).

 

Podsumowując, dla porządku, problem był z dostępem z Neostrady z niektórych lokalizacji (okolice śląska), do części klasy adresowej 46.134.208.* (z wykorzystaniem ipv4), gdzie są m.in. serwery google'a (youtube, google play dla androida). Użytkownicy mogli to odbierać jako dziwne problemy, że te usługi raz działają, raz nie, coś się przywiesza itp. Problem był po stronie sieci Orange, trochę było trudno ich przekonać, że to nie po stronie użytkowników, ale został w końcu przez Orange dostrzeżony i rozwiązany.

 

Dzięki za współpracę, wspólne zgłaszanie tego, dyskutowanie, opisywanie tutaj, wiem skądinąd, że pomogło i przyspieszyło rozwiązanie problemu.

Możemy zamknąć wątek 🙂