Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

maksymalna prędkość internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

maksymalna prędkość internetu

Cześć,

wczoraj sprawdziłem przybliżoną maksymalną prędkość mojego połączenia w internetowym kalkulatorze - wyszko ok 55Mbps. Mój internet VDSL w tym momencie osiąga 27Mbps w dół i ok 8Mbps w górę. Wiem że kalkulator podaje przybliżone wartości ale prawie 30Mbps to jednak spora różnica.

Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby podać mi przybliżoną maksymalną prędkość jaka byłaby możliwa ma moim łączu?

 

Dane z FunBoxa (Wiem że za dużo nie pokazują):

  • status linii DSL
  • 2.1
    stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    tryb synchronizacji DSL
    VDSL
  • 2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    12 października 2020, 17:10
  • 2.4
    czas połączenia DSL
    02 d 02 g 49 m 38 s
  • prędkość i margines szumu
  • 2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    8514 Kb/s
  • 2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    29682 Kb/s
  • 2.7
    margines szumu w dół
    9.3 dB
  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    250
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    110

 

Pozdrawiam 🙂

 

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

maksymalna prędkość internetu

@PlatiHERE porównując z parametrami synchronizacji linii i pomiarem prędkości, wychodzi, że masz prawie maksymalną prędkość na obecnym zestawieniu.

 

Czy da się więcej wydusić, to zależy już, co mógłby na to odpowiedzieć technik. Trzeba by było fizycznie sprawdzić możliwość Twojej linii. Sądząc po doświadczeniu oraz opiniach, jeżeli internet działa stabilnie, brak zawieszeń i zrywania połączeń, to pewnie nic bym nie ruszał. 

Czy jesteś w stanie określić, jak daleko jesteś od centrali?

Trochę masz błędów na linii, wiec pewnie coś niecoś dało by się poprawić.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

maksymalna prędkość internetu

Myślę ze jest to ok 500-600m ale nie jestem do końca pewien czy to centralka. Kiedyś widziałem gdzieś w internecie mapkę gdzie były zaznaczone ale nie mogę jej teraz znaleźć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

maksymalna prędkość internetu

Ten kalkulator internetowy nie uwzględnia degradacji linii. Jak wynik uzyskany podzielisz na dwa - to jest to co można mieć.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

maksymalna prędkość internetu

@PlatiHERE 30Mb/sek według mojego rozeznania to około 850-900 m łącza. To teoretycznie. Dla VDSL są nieco inne wymagania niż dla ADSL. Sprawdź jak wygląda Twoja linia ( na tyle na ile masz możliwość) , ile masz gniazdek w domu, jakie złącza, jak wchodzi linia do lokalu ( dom czy mieszkanie w bloku?) I jakimi kablami jest wykonana instalacja? 

Powiem tak: z długością łącza nie zawalczysz , ale z jego jakością tak


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

maksymalna prędkość internetu

Na szybkość synchronizacji wpływa dużo czynników, nie sama odległość.

Jakość kabli, czy są sztukowane czy nie, ilość podłączonych klientów do DSLAMu, konfiguracja portu. Tak samo fakt, że masz np. 600m drogą, nie oznacza, że tego kabla nie jest więcej 🙂

Jak miałem kiedyś VDSL'a to na początku spinało mi się o 10Mb/s więcej niż po 2 latach użytkowania. Poprzepinali okolicę z ADSL'a na VDSL'a i prędkość systematycznie spadała.

 

@PlatiHERE jak w ogóle obliczałeś synchro dla Twojej linii? Posiadasz wartość tłumienia linii z ADSLa?