Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

cybertarcza i Loda.RAT

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

cybertarcza i Loda.RAT

Dziś cybertarcza zablokowała mi dostęp do internetu oraz wykryła Loda.RAT, odblokowałem internet i skanuje właśnie komputer podrzuconym programikiem arcabit ale jak na razie nic nie znalazło podejrzanego jest się czym martwić czy fałszywy alarm? Bo w necie niewiele znalazłem na temat tego wirusa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

cybertarcza i Loda.RAT

@siberian92Poczytałem, poniuchałem. Informacja jest taka, że to jakiś dziwny archaizm. Zdawałoby się niegroźny. Nie rekomendują usuwania tego malware'u . Lepiej (jeśli się ma) użyć punktu przywracania systemu lub wręcz (w przypadku niepokoju wewnętrznego spowodowanego obecnością tegoż w naszym sprzęcie w pliku .exe) reinstalację systemu. Jakby co, służę info 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22
Anonim

Nie dotyczy

cybertarcza i Loda.RAT

@Andypok  dostęp zdalny, do wewnętrznej sieci, masz?. 

Co do skanowania komputera, może inne urządzenie jest zaatakowane, Cyber tarczą można zarządzać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

cybertarcza i Loda.RAT

@Andypok cybertarczy bym raczej wierzył po opisie i zapewnieniach Operatora. Lepiej 2 razy sprawdzić, ale jeśli jeszcze raz wykryją mimo negatywnego wyniku Twojego scanu, to coś jest na rzeczy https://www.enigmasoftware.com/lodarat-removal/

Anonim

Nie dotyczy

cybertarcza i Loda.RAT

Na takie robaki malwarebytes , inna sprawa że dobry antywirus też przydatny, taki co pocztę skanuje też.

@agat13  jeśli CyberTarcza blokuje net, to komputer widocznie prawie bez ochrony, ten trojan stary strasznie i dziw że zaatakował komputer.

 

@Andypok  jakbyś potrzebował, to tu możesz się zalogować do CyberTarczy i nią zarządzać, lub pomoc uzyskać > https://www.cert.orange.pl/cybertarcza 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

cybertarcza i Loda.RAT

 malwarebytes mam i też przeskanowałem bez większych rezultatów, dlatego napisałem tutaj bo mam podejrzenia, że to jakiś fakealert na tej stronie cybertarczy cały czas mam alert i

 

Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2021-03-28, 22:16:09 [length: 1207]
Wyświetl szczegóły techniczne
  • Liczba zaobserwowanych incydentów: 1
  • Data i godzina zaobserwowania pierwszej aktywności: 2021-03-29 00:16:09
  • Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2021-03-29 00:16:09

Czyli był jakiś jeden incydent który nie trwał nawet sekundy co to znaczy?

 

Co do zdalnego dostępu do wewnętrznej sieci to chodzi o dostęp do rutera? czego mam tam szukać?

 

Do sieci mam podłączone 3 telefony i laptop po wifi i pc po kablu, na obu komputerach zrobiłem skan zasugerowanym programem przez tarcze oraz malwarebytes, żaden nie znalazł tego wirusa a na stronie tarczy zalogować się nie mogę bo nie wiem jakie dane logowania mam użyć, niby ta tarcza płatna ale ja nic nie wykupywałem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

cybertarcza i Loda.RAT

Mam identyczne wykryte zagrożenie Loda.RAT - przywróciłem dostęp do internetu po braku wykrycia zagrożenia przez arcabit. 

 

Natomiast nadal tarcza wykrywa zagrożenie:

  • Liczba zaobserwowanych incydentów: 33
  • Data i godzina zaobserwowania pierwszej aktywności: 2021-04-29 23:34:18
  • Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2021-05-04 20:38:28

co powinienem zrobić? Malwarebytes też nie odnalazł tego wirusa.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

cybertarcza i Loda.RAT

@siberian92czas na zainwestowanie w porządnego antywirusa? Jaką ochronę masz w tej chwili na swoich komputerach w LAN?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

cybertarcza i Loda.RAT

@siberian92 kiedyś takie archaiczne czy egzotyczne wirusy wylapywalem skanerem online

Anonim

Nie dotyczy

cybertarcza i Loda.RAT

@Andypok  zainwestuj w Norton 360, będzie porządna zapora internetowa i antywirus, 2 w 1, mam tego Nortona i żadne robactwo  czy ataki jakiekolwiek mi nie straszne, dodatkowo w pakiecie jest VPN.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

cybertarcza i Loda.RAT

Avira, Windows Security, Avast teraz arcabit dodatkowo... zdaję sobie sprawę, że nie są to profesjonalne/zaawansowane programy natomiast wcześniej nie spotkałem się z podobnym atakiem..

 

Zupełnie nie znam się na programach antywirusowych, stąd ciężko wybrać najbardziej optymalny pod kątem funkcjonalności i ceny zarazem.

 

Za wszelkie polecenia/opinie z góry dziękuję. 🙂