Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@frugo211  skoro reklamacja rozpatrzona pozytywnie to tylko czekać aż Cię zmigrują 😁😉, a jak nie to reklamacja reklamacji 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 87
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

No właśnie tylko rozpatrzona pozytywnie tylko dlatego że im napisałem o rezygnacji jak nie zmigrują. A pozytywnie rozpatrzyli tylko dlatego, że przyjęli rezygnację.

Zlecenie migracji niestety anulowali.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Ciekawe kto to pomyślał by 2Gb/s internet puścić na 1Gb Funboxie czy 1Gb ONTcie... Orange jak zwykle najpierw pomyślał a potem dorobił do tego teorię... 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 87
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Bo Orange widze ze kieruje sie regułka "najpierw strzelaj później pytaj" tutaj najpierw robi, a później myśli. To samo dotyczy właśnie wprowadzanie zmian w umowie z których sie wycofują bo sie okazuje, że się nie da.

 

Dużo osób zakupi nawet nieświadomie 2Gb nie wiedząc, że sprzęt oferowany przez Orange nie obsłuży takiej prędkości w przypadku jednego urządzenia, ale przecież 2Gb ładnie wygląda w ofercie.

 

U mnie w sumie jedynie właśnie jedynie z czym konkurują z innymi dostępnymi operatorami w mojej okolicy to upload i teraz ich udawane 2Gb bo już na pewno nie ceną.

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Najpierw się przywitam, bo to moja pierwsza wiadomość na tym forum.

Pełna zgoda, że ONT 1 Gb to trochę trudność. Można by wdrożyć jakiś 2,5 Gb i 5 Gb, co podejrzewam nie zajęłoby zbyt dużo czasu od strony technicznej. Trudniej natomiast już z samym sprzętem. Przecież w magazynach Orange czy w innych logistycznych miejscach znajduje się X funboksów 3, Y Funboksów 6 i Z Ont'ów z 1 Gb. Sprzęt ten musi zostać jakoś tam wykorzystany inaczej kasa w plecki.

Co do samego tzw. "udawanego" łącza 2 Gb to nie jest do końca tak. Instalujemy taką usługę, nawet, jeżeli korzystamy z łącza lan 1 Gb na komputerze/laptopie/innymurządzeniu, to WI-FI 6 dla innych w domu jest do wysycenia i ten drugi gigabit tam zostaje.

Dla porównania w konkurencyjnej ofercie FTB u innego operatora za 10 zł podnosiłem upload z 30 na 40 Mb/s, tutaj za dyszkę mam dwókrotność, więc konkurencyjność cenowa zależy od tego, kto i co u nas oferuje. Jeżeli ktoś ma możliwość skorzystania z oferty światłowodu 1 Gb lub 600 Mb downloadu na 100 Uploadu w niższej cenie, to może śmiało brać taką ofertę nie w orange tylko tam, gdzie jest to najkorzystniejsze. Dla mnie korzystniej jest dołożyć 10 zł/mies za +300 megabitów uploadu, niezależnie od downloadu niż 10 zł/mies za kolejne 10 megabitów. Prosta kalkulacja. U każdego będzie ona inna, a sprzęt w końcu przecież wymienią i przyjdą 2 gigabity na lanie/wlanie dla 1 urządzenia. Sam jestem przed wymianą lapka/desktopa z 1 Gb/s na 2,5/5/10 Gb, zobaczymy co i w jakiej cenie, ważne, że światełko pozwala, a modernizacja nastąpi stopniowo przecież, tak u klientów jak i u operatora.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Powracam do tematu, tym razem z własnympytaniem.

Podpisałem dzisiaj przedłużenie umowy/nową umowę, nie wiem, jakim terminem się posługiwać, bo warunki uległy zmianie w następujących punktach, po pierwsze przedłużono mi umowę w tym sensie, że wystartowały od dziś 24 miesiące zobowiązania, po drugie na warunkach 2,0 Gbit/600 Mbit/s. Cała reszta wygląda jak w promocji 1/22. Instalację mam gotową, umowę podpisaną, system przepuścił, bo byłem to zrobić w salonie. Gigabit działał/działa nadal bez zarzutu. Kiedy mogę spodziewać się włączenia wyższej taryfy, skoro żadnych zmian po mojej stronie/instalacji lokalnej nie trzeba wykonywać? Pan w salonie poinformował, że może to się stać nawet w następnym okresie rozliczeniowym,c o byłoby dziwne, bo umowa obowiązuje od dziś, a faktura na warunkach światłowód do 1 Gb była 19 lub 20 lutego. Po chwili zastanowienia obsługujący mnie kompetentny człowiek dodał, że na ogół, gdy nie ma koniecznych prac technicznych do wykonania, to taki upgrade łącza nastąpić powinien do 72 godzin od podpisania papierka/wprowadzenia do systemu mojej podpisanej umowy.

Jakie macie z tym doświadczenia? Ile to trwa? Gdzie podpisywaliście umowę, czy miało to miejsce na odległość? W mojej sytuacji nie wchodzi to w grę, bo jako osoba niewidoma potrzebuję człowieka, który przeczyta mi to, co podpisuję, co w przypadku kuriera jest niemożliwe z braku czasu. Dlatego właśnie wybrałem salon. Jestem ciekaw waszych doświadczeń w tym temacie.

Pozdrawiam.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@pyrlandczyk Prędkość powinna się podnieść niedługo po wprowadzeniu zamówienia, jeszcze zanim sam aneks wejdzie w życie. A wchodzi on w życie wraz z rozpoczęciem najbliższego okresu tak pisał @Wiktor  Zespołu Nasz Orange podaje linka: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Proces-podniesienia-predkosci-przedluzenia-umowy-swiatlowodu/td-.... Prędkość się zwiększa najpóźniej od dnia wejścia nowej umowy ale przeważnie jest to kilka dni po podpisaniu umowy Sama prędkość podniesie  się zapewne jeszcze w tym tygodniu. Ja podpisywałem w salonie ale to było  przejście z Neostrady na Orange Światłowód. Pozdrawiam 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Dzięki za szybką odpowiedź.

Wystarczyło przespać nockę i... zrestartować Funboksa.

Działa jak trzeba.

Upload był dla mnie najistotniejszy i jest taki, jak ma być, a nawet lepszy, przecież 11 Megabitów to trudno osiągnąć na wielu łączach stacjonarnych, a tutaj to dodatek ponad deklarowaną maksymalną.

Także dobra rada dla wszystkich, którym nie idzie załatwianie przez telefon lub w konkretnym salonie warto iść do innego salonu i/lub w ogóle iść do salonu, zwłaszcza w sytuacji, gdy tej oferty nie można zamówić standardowo online, a jedynie przez kontakt zwrotny konsultanta.

Teraz pozostaje tylko czekać na szybszy sprzęt sieciowy i kartę w PC/laptopie.

2023-02-23 (2).png

2023-02-23.png

 

______

* Wyciągnięcie zdjęć z załączników - Bartłomiej

  


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@pyrlandczyknie ma za co. Służę pomocą. Jak sprawa rozwiązana to oznacz jako rozwiązane Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@Pablo5  gwoli ścisłości, kolega @pyrlandczyk nie może oznaczyć rozwiązania gdyż to nie jego wątek, on się tylko podłączył do tematu. Warto przeczytać Bazę Wiedzy na forum, odsyłam do lektury Oznaczanie rozwiązań - kto, kiedy, po co? - Nasz Orange 🙂