Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oznaczanie rozwiązań - kto, kiedy, po co?

Szukałeś/aś w internecie rozwiązania na swój problem? Pewnie nie raz. Czy gubiłeś/aś się w gąszczu wielu odpowiedzi? Ja nie raz. Dlatego w naszej społeczności chcemy to ułatwić, o czym niżej przeczytasz.

 

Po co?

 

Aby szybko otrzymać najbardziej trafną oraz przydatną odpowiedź. Pamiętaj, że może minąć trochę czasu i sporo pytań, zanim znajdzie się rozwiązanie na nasz problem. Jednakże fajnie byłoby trafić od razu na rozwiązanie, prawda? Stąd w wielu tematach znajdziesz posty specjalnie oznaczone jako rozwiązanie, o czym niżej. Dodatkowo doceniasz wkład i zaangażowanie osób poświęcających swój prywatny czas na pomoc dla Ciebie – oznaczone rozwiązanie jest dla nich wyróżnieniem, za które otrzymają 200 punktów Nasz Orange.

 

Kto?

 

Rozwiązanie może oznaczyć autor pytania (inaczej autor tematu), bo to on najlepiej wie, co pomogło. Dzięki temu nie dość, że sam uzyskał pomoc, to osoba z tym samym problemem od razu znajdzie rozwiązanie bez konieczności przebijania się przez dodatkowe wiadomości.

 

Kiedy?

 

W każdej chwili autor tematu ma możliwość oznaczenia najlepszej jego zdaniem odpowiedzi. Pod postem znajdzie zielony przycisk "Oznacz jako rozwiązanie" tak jak to na zrzucie poniżej:

 

1.jpg

 

Po jego kliknięciu wiadomość jest oznaczona specjalną zieloną ramką, a sam post jest wyeksponowany zaraz pod pierwszą wiadomością, tak aby był lepiej widoczny.
Wygląda to w ten sposób:

 

2.jpg

 

Dodatkowo znajdziesz w pierwszej wiadomości specjalny odnośnik, dzięki któremu przejdziesz od razu do rozwiązania. Wystarczy kliknąć "Idź do odpowiedzi" tak jak na zrzucie poniżej:

 

3.jpg

 

 

Myślisz, że to przydatne? W takim razie pamiętaj o oznaczeniu odpowiedzi w swoim temacie. Oszczędź czas sobie i innym.

 

A jakbym chciał oznaczyć inny wpis jako rozwiązanie?

 

Ktoś inny dodał później bardziej trafne rozwiązanie? Nic nie szkodzi. Możesz to zmienić przez kliknięcie na trzy kropki przy poście i następnie na "To nie jest rozwiązanie" przy wiadomości którą oznaczyłeś wcześniej jako rozwiązanie. Wtedy ponownie będzie dostępny zielony przycisk "Oznacz jako rozwiązanie" przy wszystkich wiadomościach.

 

Masz pytanie co do funkcjonowania społeczności? Zadaj pytanie tutaj w dziale O społeczności i kliknij na nowy temat oraz wybierz odpowiednią etykietę.

Historia wersji
Nr wersji:
2 z 2
Ostatnio zaktualizowane:
lipiec
Zaktualizowano przez:
 
Etykiety (1)