Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 265
  • 1

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 Wow. nie spodziewałem się, że masz wcześniejsze logi. Szacunek. OK. wygląda, że na trasie szcz-r5.tpnet a war-r5.tpnet jest problem. Dziwne, że wcześniej z zachodniopomorskiego wpięty(a) byłe(a)ś bezpośrednio do poznańskiego ringu. U mnie z Wrocławia do war-r5.tpnet.pl jest 8 ms, ale mam łącze korpo więc się nie liczy.

Teraz jak podałe(a)ś, traceroute'a to widzę marne szanse na poprawę tego stanu rzeczy. To jest "tylko" 10ms. Z Twojego punktu widzenia AŻ. Pracując w dużej firmie i znając ludzi w Orange (po 7 krokach każdy zna prezydenta) chyba bym się poddał, ale może jestem człowiekiem małej wiary. Ty się nie poddawaj, pisz reklamacje. Jeśli potrzebne jest Ci to zawodowo to może przejdź na usługę dla firm z gwarancją jakości. Jest drożej, ale będziesz mieć jakość, która jest Ci do pracy potrzebna. Zaproponuj takie rozwiązanie w reklamacji. Pokaże ono, że jesteś otwarty(a) na niestandardowe rozwiązania. Nic więcej nie wymyślę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24397
  • 206

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 

OK, nie grywam więc nie będę się wymądrzał, zwłaszcza że nie obstajesz przy tezie jakoby te 10ms pre se robiło różnicę. U mnie z Gdyni trasa idzie analogicznie jak u Ciebie, pingi też są zbliżone. Nie widzę jakiegoś "załamania" przed Warszawą.

Reklamować oczywiście nikt Ci nie zabroni, ale mam poważne wątpliwości czy to co napisałeś będzie potraktowane poważnie bez znacznie solidniejszych argumentów.

Jesteś pewien, że problem z grywalnością faktycznie jest spowodowany tą zmianą? Może to tylko przypadkowa zbieżność? Inne parametry połączenia są w normie? Podstawą reklamacji mogłaby być niezgodność szybkości z umową, udokumentowana przez certyfikowany pro.speedtest.pl: czy to testowałeś?

 

PS.

Tracert z PC po kabelku:

2 <1 ms <1 ms <1 ms FUNBOX
3 5 ms 6 ms 5 ms gda-bng1.neo.tpnet.pl [83.1.4.248]
4 6 ms 4 ms 6 ms gda-r12.tpnet.pl [80.50.122.37]
5 12 ms 8 ms 9 ms war-r5.tpnet.pl [195.116.35.17]
6 12 ms 8 ms 9 ms 217.96.32.242
7 7 ms 9 ms 9 ms 152.199.19.82

Traceroute z telefonu po WiFi ale z tego samego LAN (zauważ że w "hopku" numer 4 jest nieco inny ruter):

2:  FUNBOX                                                3.507ms
3:  gda-bng1.neo.tpnet.pl                                 8.173ms
4:  gda-r11.tpnet.pl                                      6.823ms
5:  war-r5.tpnet.pl                                      13.300ms asymm  6
6:  217.96.32.242                                        19.927ms

...

Po chwili jeszcze raz po kabelku z tego samego PC (i już jest trochę inaczej):

3 7 ms 2 ms 3 ms gda-bng1.neo.tpnet.pl [83.1.4.248]
4 2 ms 6 ms 6 ms gda-r12.tpnet.pl [80.50.122.37]
5 9 ms 9 ms 14 ms war-r5.tpnet.pl [195.116.35.17]
6 16 ms 9 ms 9 ms 217.96.32.242
7 8 ms 9 ms 9 ms 152.199.19.82

 

PS2."Normalny", niecertyfikowany speedtest na wartościach nominalnych (automatyczny wybór serwera):

Selecting best server based on ping...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [240.49 km]: 11.428 ms
Testing download speed................
Download: 313.50 Mbit/s
Testing upload speed.................
Upload: 56.20 Mbit/s


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9885
  • 52

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

10 ms. Już ci mogę napisać że twoje zgłoszenie trafi do okrągłego segregatora (czytaj kosz). Proponuję sprawdzić komputer pod kątem wirusów i ogólnej wydajności systemu. Może jakaś reinstalacja by się przydała. 10 ms nijak ma się do ogólnego spowolnienia komputera.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 1078
  • 7

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

Z T-Mobile dla porównania

fifa.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@tuptus55 Też myślę czy nie przesiąść się na usługę dla biznesu. Tylko u mnie Orange dzierżawi linie od asta-net. Zasięgnąłem opinie że na łączu dzierżawionym usługa dla biznesu to tylko  taka "proteza" dla neostrady i z prawdziwym łączem dla biznesu ma to niewiele wspólnego. Czy może wiadomo Ci coś na ten temat?

 

@marder na pewno nie jest to problem z PC. Bo o ile mógłby to być zbieg okoliczności z momentem gdy przełączyli mój ruch na szczecin o tyle na PC czy konsoli jest tak sama.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9885
  • 52

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

Tylko wszystko jest jakieś zamulone, strony zaczynają się wczytywać później, filmy na youtube również itp.
Ogólnie wrażenie jak by wszystko zwolniło chodź prędkość jest ta sama a ping  "tylko" 10ms większy...

 

Klasyczny obraz problemów z kompem. Albo wirusy albo coś Ci chodzi w tle i obciąża procesor.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24397
  • 206

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 

Czy jest jakiś szczególny powód dla którego zignorowałeś moje pytanie o test połączenia? Jeśli czymś Cię uraziłem, to przepraszam.

Bez obiektywnych danych wszelkie Twoje odczucia pozostaną zignorowane, tym bardziej że argumentacja której używasz jest mało wiarygodna. Skoro masz umowę na łączach innego operatora, to może zwróć się do tego innego operatora i niech on Ci zapewni optymalne trasy. Tylko pamiętaj, że zgodnie z prawami fizyki światło zawsze jednak trochę czasu potrzebuje żeby pokonać fizyczny dystans między komputerami, nikt nie zapewni Ci jednocyfrowych "pingów" na dystansach setek kilometrów. Cała ta rozmowa o łączu biznesowym jest zresztą mocno abstrakcyjna, za usługę gwarantującą określone parametry połączenia do arbitralnego miejsca na świecie musiałbyś być przygotowany płacić astronomiczne kwoty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 265
  • 1

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.


@evils666napisał(-a)

@tuptus55 Też myślę czy nie przesiąść się na usługę dla biznesu. Tylko u mnie Orange dzierżawi linie od asta-net.


Łoo Panie to już musisz zmienić miejsce zamieszkania/prowadzenia biznesu. To nie ironia.

Wiele lat temu płaciłem znacznie więcej za lokal biurowy tylko dla tego, że TPSA wtedy, mogło mi zestawić bezpośrednie łącze E1 po miedzi (2048kb/s w czasach gdy posiadanie łącza stałego to był nie lada wyczyn). Za ścianą miałem centralę telefoniczną :). Ten wyższy koszt bardzo mi się opłacił. Może jeśli dla Ciebie te 10ms ma finansowe znaczenie da się zarobić na lokal w innym miejscu. Jest to na pewno tańsza opcja niż dzierżawa łącza o gwarantowanych parametrach.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2226
  • 8326
  • 33

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

tak zwalacie na sprzęt i mole w mieszkaniu pytającego, no ale przecież spostrzeżenie i powiązanie faktów jest klarowne. Pingi to nie wszystko. Jakie są straty pakietów?

Ja u siebie w Wawie też zauważam, że przerzuca mnie pomiędzy trzeba różnymi grupami adresów, a speedtest czasem wybiera jako "najbliższy" serwer warszawski, a czasem kielecki, a nawet rzeszowski. Pokazywałem kiedyś, jak to się u mnie zmienia. Nie rejestrowałem tras ani pingów, ani nie prowadziłem systematycznych obserwacji, bywało jednak, że trasy do biura na drugi koniec Warszawy bywały ... dziwne i - własnie! - zamulone - straty pakietów na węzłach, a praca uciążliwa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@pirenej dlatego z uporem maniaka będę powtarzał, że sieć to dynamiczne zmiany. Może nie co chwilę, ale..i to każdy jej element. No, może ostatnia miła nie, ale to z kolei kaprysy modemu i routera wyłażą...wirusy i za mało RAM-u😁 

Nie ma jednie słusznej odpowiedzi na dręczące nas pytania i wątpliwości...

Dziś ok, jutro be..dziś be, jutro całkiem nieźle... życie