Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

Witam, jakiś czas temu zostałem przypisany do jakiegoś (chyba nowego) serwera w szczecinie i całych mój ruch odbywa się przez niego. Skutkuje to tym iż ping wzrósł mi 3 krotnie a sam internet jest długimi fragmentami (zamulony). Chciałbym by ponownie przełączono mnie na serwer w Poznaniu (ewentualnie Warszawie) jak było to do tej pory. Jednak kontakt z waszą pomocą techniczną nic nie daje bo "nikt nie ma tam takich uprawnień" zostałem skierowany tutaj dlatego też zadaję pytanie. Gdzie szukać pomocy w moim przypadku?
Pozdrawiam

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

31 ODPOW. 31

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 Niestety to jest inżynieria ruchu na poziomie sieci szkieletowej. Tu nic nie wymyślisz. To robi się "samo". Żadnym zgłoszeniem jednostkowo nie ma możliwości puszczenia ruchu w sieci "na życzenie". Może to chwilowe przekierowanie ruchu w związku z obciążeniem węzłów. To normalne, bo sieć to element żywy i dynamicznie się zmieniające w miarę potrzeb i sytuacji...Sam się o tym przekonałeś i na to nie ma lekarstwa. Decydują siły wyższe


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@agat13 No to mam pozamiatane 😞
A co gdybym np zmienił obecną umowę dla klientów indywidualnych na umowę firmową czy w mojej sytuacji nic by to nie zmieniło? I został bym przypisany do tego samego serwera? 
Ewentualnie gdybym na umowie firmowej wykupił sobie publiczny adres IP? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 Nie do końca...Może to tymczasowe, musisz obserwować...może wróci.

Kiedyś ruch dla klientów biznesowych był kierowany poprzez inne routery brzegowe. Jak jest teraz nie wiem, ale stawiam na to, że przy Internet Premium na firmę z 4 adresami IP mógłbyś mieć troszkę inaczej. No, obsługa byłaby inna (myślę o infolinii Biznes).

Co do stałego 1 nr IP, to dobrze to przemyśl...to dalej neostrada, tylko "farbowana" 

Wiesz, tego typu informacji o ruchu, jego problemach i rozwiązaniach niestety jako klient nie uzyskasz...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@agat13 A czy jestem w stanie zweryfikować gdzieś jak obecnie odbywa się ruch dla klientów biznesowych? Czy tak jak pisałeś o jakieś inne routery brzegowe czy też leci tak jak wszyscy standardowo?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 Trudno to będzie potwierdzić, bo to dane dość specyficzne. Jedno wiem, stałe adresy IP troszeczkę inaczej są kierowane. Czy jednak w ruchu ogólnokrajowym, nie wiem...Wydaje mi się, że powinieneś spróbować wyjaśnić ten ruch na tej usłudze, którą masz. Później myśleć o zmianie. Powiedz do czego używasz usługi-domyślam się, że do gier....


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@agat13 dokładnie pół zawodowo gram w fife a tam spraw pingu i nazwijmy to routingu odgrywa kluczową rolę dla jakości połączenia z serwerem który znajduje się w Warszawie.

Co do tego że sytuacja sama wróci do normy tracę nadzieję bo taki stan rzeczy jaki jest obecnie trwa od przeszło 3 tygodni 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 Trudna sprawa i wymaga podejścia indywidualnego i to na szczeblu eksperckim...tak jak napisałem...

Dla wyjaśnienia, napisz w jakim mieście masz usługę, aby chociaż zobrazować ten nowy i stary ruch. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 8032
  • 63

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@evils666 W przełączeniu nie pomożemy ale możemy sprawdzić, dla porównania, jak wygląda ruch na naszych łączach. Musisz tylko podać dokąd.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Zmiana przypisanego serwera. Przez zmianę ruchu prowadzącego przez Szczecin mam większy ping.

@agat13 mój adres to rzyszczewo, 76-100 sławno 

Jest to wioska w województwie zachodniopomorskim