Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131  Ja mam 5 km do najbliższego nadajnika ZTE MF 283+ ten modem był w filmie w poradniku orange

https://www.youtube.com/watch?v=omjBhP_ITmo


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Ja mam 5 km do najbliższego nadajnika ZTE MF 283+ ten modem był w filmie w poradniku orange

https://www.youtube.com/watch?v=omjBhP_ITmo


Ja mam mniej niż 5km do najbliższego BTSa ale nijak nie mógłbym korzystać tu z mobilnego internetu, nie do zastosowań na których Ci zależy. Byłoby o wiele za wolno (upload na telefonie na poziomie 100kbps i mniej). Odległość to za mało żeby ocenić możliwości połączenia, to trzeba sprawdzić w terenie. Filmik pokazuje konfigurację publicznych adresów IP na tym modemie. Ale taka konfiguracja jest możliwa praktycznie na każdym telefonie czy modemie LTE, nic nie ma w tym niezwykłego, to kwestia zdefiniowania odpowiedniego APN.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że posiadanie publicznego IP nie wystarczy, to tylko warunek niezbędny ale nie wystarczający. Trzeba jeszcze postawić serwer VPN i pokazać go w internecie. Czy to jest możliwe z tym modemem? Nie wiem, może tak może nie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131  No to prawda jakość połączenia też ma znaczenia i upload gdybym miał chociaż 5 byłbym zadowolony bo dom mam w górach i racja musi być modem co ma możliwość postawienia serwera vpn.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  No to prawda jakość połączenia też ma znaczenia i upload gdybym miał chociaż 5 byłbym zadowolony bo dom mam w górach i racja musi być modem co ma możliwość postawienia serwera vpn.


Możliwość postawienia serwera VPN bezpośrednio na modemie zdecydowanie uprościłaby konfigurację, to prawda.

Ale i jakość połączenia ma duże znaczenie - jeśli nie będzie w stanie skorzystać w ogóle z 4G to kicha, bo nie dość że w 3G możesz mieć upload najwyżej 5 (i to jak dobrze pójdzie, co i tak będzie raczej za mało), to jeszcze zaraz go (3G) wyłączą i zabawa zacznie się od początku. Dlatego warto myśleć o wsparciu dla anten zewnętrznych i możliwościach agregacji pasm. Generalnie szukasz modemu na którym nawet słaby sygnał zapewni dobre połączenie. Przydałby Ci się jakiś cudotwórca.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131  Wiele czynników ma znaczenie zdaję sobie z tego sprawę ale to są góry więc może nie chodzić to dobrze niestety.