Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogorszony zasięg internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Pogorszony zasięg internetu

Witam, od kiedy podpisałam nową umowę miesiąc temu na internet mobilny i abonament, internet bardzo słabo chodzi, połączenia wideo strasznie zacina. Strony wiecznie się otwierają a film ładuje co chwile. Robiłam test na stronie Orange i wszystko tragedia prędkość to 0.70mb/s gdzie przy starej umówię było ok 7-10. Router stoi jak stał nic nie zmieniałam tylko nowa kartę włożyłam.

Miało być lepiej więcej GB dostępnych w niskiej cenie a jest dramat.

 

5354DC49-C716-4615-86CB-C386921E0594.jpeg

 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Pogorszony zasięg internetu

@niesamowicie zgadza się, odczuwa się pogorszenie prędkości internetu mobilnego Orange. Podejrzewam, że to pewnie modernizacja sieci, przygotowanie do wyłączenia 3G i włączenia 5G.

U mnie na wsi miałem internet na początku tego roku na poziome 20-30 Mbit/s, obecnie ledwo 4 Mbit/s i to też trzeba dobrą porę dnia trafić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 586
  • 1119
  • 2

Pogorszony zasięg internetu

Wyłączanie 3G to przede wszystkim przeznaczenie tego pasma dla LTE i DSS czyli pseudo 5G, rośnie zapotrzebowanie na pasmo w LTE i dzięki temu będzie go więcej tez dla DSS 5G, na prawdziwe 5G czyli dedykowane i dodatkowe pasma 700 i 3600Mhz przyjdzie jeszcze długo poczekać 

@niesamowicie być może został wyłączony jakiś BTS z którego korzystałeś, na pewno warto rozważyć podłączenie zewnętrznej anteny do routera LTE lub wymianę routera na model z lepszą agregacją czyli wyższą kategorią modemu LTE !


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Pogorszony zasięg internetu

@niesamowicie  przede wszystkim zrób analizę najbliższych BTS-ów 

Modem ustaw nie w miejscu dla Ciebie wygodnym, a wedle pomiaru mocy sygnału na apce pomocniczej NetMonster. Sprawdź agregacje modemu i częstotliwości  na nadajniku do którego się łączysz. Sprawdź zakłócenia i zweryfikuj obciążenie o różnych porach...mierz po kablu, a nie wifi..

Testy, testy I jeszcze raz informacja 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Pogorszony zasięg internetu

Dzięki za odpowiedzi i porady.
Router mam w bardzo niewygodnym miejscu pod samym dachem na strychu dla lepszego odbioru 🙂
Zawsze śmigało bez zarzutów.
Co się okazało, że były prowadzone od dłuższego czasu jakieś prace konserwacyjne czy coś takiego i dlatego był taki słaby, a ostatniego dnia to praktycznie nie chodził. O dziwo od dzisiaj rana już jest w porządku nareszcie.
Tylko zabrakło informacji z strony Orange, że coś takiego będzie miało miejsce.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Pogorszony zasięg internetu

@niesamowicie Orange nie informuje klientów, że na danym nadajniku będą prace konserwacyjne, serwisowe. Czasami można na infolinii uzyskać takie informacje. Dobrze, że już internet działa zadowalająco.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Pogorszony zasięg internetu

@niesamowicie  no widzisz...rady w ciemno, a takiego obrotu sprawy jak pracę planowe ( lub nie) przewidzieć się nie da. Tym bardziej, że o rzetelne info trudno. Na każdy post można dać odpowiedź masowo wyliczającą możliwe i wręcz nieprawdopodobne scenariusze