Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

Witam w miejscu A mam internet satelitarny tooway  adres ip dynamiczny router tp link archer c20 tam mam kamery a w miejscu B światłowód orange fun box 3.0. Jak wpisuje ip 192.168.0.104 w przeglądarce to loguje się do kamery za pomocą any desk program do zdalnego dostępu ale chciałbym zalogować się do tej kamery za pomocą ddns ale z miejsca B jak mam to zrobić żeby to się udało może być też inna metoda niż ddns będę wdzięczny za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

schemat VPN.png

Niezależnie od tego jaki by ten adres przydzielany przez tooway nie był, nie obędzie się bez ingerencji w konfigurację ich urządzenia. Nie wiemy czy jest ona w ogóle możliwa.

Na tych schematach masz przykładowe adresowania (czerwone adresy są kompletnie "z czapy" wpisane). Adresy internetowe (czerwone) są widoczne w sieci, adresy prywatne (czarne) są widoczne tylko w jednej lokalizacji (LAN). Połączenie VPN (niebieskie) "spina" lokalizacje i adresy czarne zaczynają być widoczne - w tym przykładzie adresy z lokalizacji B byłyby widoczne w lokalizacji A. Serwer VPN w lokalizacji B musi być widoczny w internecie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

74 ODPOW. 74

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

Zaczynając od samego początku. Czy masz gotową do użycia domenę przeznaczoną dla miejsca A? Czy w miejscu A ustawiłeś klienta DDNS wiążącego to miejsce z tą domeną?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

@pirenej  Konto na  https://www.noip.com/ mam już utworzone jak zalogowałem się do kamery z adresu 192.168.0.104 to w polu ddns wpisałem dane ze strony no ip ale nie wiem co robić dalej.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

To znaczy, co ma ten adres 192.168.0.104, kamera, czy komputer, z którego operowałeś na wpisach do kamerki?

... a już widzę, wcześniej pisałeś że ten IP to kamerka. No to musisz w tym routerze Archer utworzyć przekierowanie portu (mam nadzieję że https) z zewnątrz do IP 192.168.0.104. Nie wiem jak, bo nie znam tego routera, musisz poszukać sam, albo ktoś inny pomoże.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

... chociaż piszesz też coś o anydesk, ale mętlik. Dlaczego anydesk?

Może powiedz lepiej co to za kamerka, i czy tylko jedną kamerkę tam masz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

Mam 3 kamery za pomocą any desk dostaje się do laptopa co jest w miejscu A.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

192.168.0.104 to adres kamery i jak go wpisze w przeglądarce to wpisuje potem login i hasło i się loguje.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

i ten laptop jest Twoim Centrum Podglądu wszystkich 3 kamerek?

 

... a w międzyczasie, wracając do DDNS, ustawienia DDNS ustaw sobie w routerze raczej, a nie w kamerce. Tutaj nauczysz się jak: https://www.tp-link.com/pl/support/faq/1727/

 

 

 

_____________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

@pirenej Tak za pomocą laptopa podglądam 3 kamery. Z poziomu routera ustawiłem ddns i co teraz ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

Czy ten laptop miałby na stałe być w lokalizacji A i z jego użyciem, poprzez anydesk, chciałbyś podglądać kamerki z zewnątrz? (pomijam, czy to właściwe rozwiązanie)