Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Pomocy zanim osiwieję! 🙂

Do września 2021 miałem Orange Neostradę na kablu miedzianym i korzystanie z poczty Onet za pomocą programu Thunderbird na komputerze działało bez problemu.


Przeszedłem ostatnio na Orange Światłowód + Funbox 6 i zewnętrzeny ONT (usługa świadczona jest na łączu innego operatora) i zaczęły się problemy z wysyłką poczty (SMTP) przez Thunderbirda, usługa na tej samej poprawej konfiguracji RAZ DZIAŁA, O INNEJ PORZE NIE DZIAŁA (częściej nie działa!)


Spędziłem kilkadziesiąt godzin na ustalenie przyczyn problemu, próbowałem dosłownie wszystkiego:
- wyłączanie firewalla, odinstalowanie antywirusa Avira, wstawianie DNSów Googla, usuwanie DNSów, aktualizacja Windowsa 10 do najnowszej wersji, reinstalacja programu Thunderbird, zmiana hasła na poczcie Onet, ustawianie od nowa konta na Thunderbirdzie, na Funboxie 6 obniżanie poziomu bezpieczeństwa, podwyższanie poziomu bezpieczeństwa, próba przekierowania portu SMTP, kontakt z Onetem, kontakt z Orangem, Funbox 6 jest zaktualizowany - NIC NIE POMOGŁO.


SMTP w Thunderbirdzie do poczty onet obsługiwane jest przez port 465 SSL

Dopiero przełączenie Internetu na Hotspota z komórki (T-Mobila) i e-mail został wysłany z powodzeniem.

Co ciekawe odbieranie poczty IMAP na porcie 993 SSL zawsze działa poprawnie.

Zacząłem podejrzewać że może problem leży w tym ONT i u zewnętrznego operatora na linii którego Orange dostarcza mi światłowód?

Czy ktoś się z takim czymś zerknął? Jakieś sugestie?

Dzięki!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

[PROBLEM ROZWIĄZANY]

Okazało się że po którejś z kolei aktualizacji Mozilli Thunderbirda problem przestał występować. Więc wadliwe okazało się coś na styku Thunderbird - serwer Poczty Onet, a NIE modem Funbox 6
(którego nie wymieniałem i mam ten sam do dziś)

 

 

Tak miałem wpisane DNSy Google, nie pomogło w tym konkretnym przypadku 🙂

 

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

1) czy inne skrzynki pocztowe działają bez problemu?
2) czy przez loginem neo próbowałeś wpisać BEZOCHRONY? https://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep,article.html

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Cześć,

1) nie wiem, nie mam innych skrzynek pod Thunderbirdem, inne skrzynki przez www (oraz sama Onetu przez www) działają bez problemu.
2) sprawdzę to, choć wolałbym mieć ochronę włączoną

Natomiast natychmiast zadziałało wysyłanie po 465 SSL w Thunderbirdzie, gdy zmieniłem sieć WiFi na hotspota z komórki od różowego operatora.

W konfiguracji na Onecie mam włączoną obsługę SMTP po SSL port 465


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN Jeśli na tym samym koncie działa wszystko przez www to masz coś skopane w Thunderbirdzie.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@marderNiekoniecznie w Thunderbirdzie, reinstalowałem, sprawdzałem jego aktualizacje i nie pomagało, pomogło połączenie Wi-Fi do hotspota na komórce innego operatora, zamiast do Funboxa 6 Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)


@orangeGNnapisał(-a)

 

Niekoniecznie w Thunderbirdzie, reinstalowałem, sprawdzałem jego aktualizacje i nie pomagało, pomogło połączenie Wi-Fi do hotspota na komórce innego operatora, zamiast do Funboxa 6 Orange.


To  przypadek. Ostatnio dostęp do kont na onecie przez szyfrowany POP3/SMTP działa z przerwami, wiem bo sam używam. Co prawda nie na tym kliencie (TB) tylko na innym (pmail), ale to jest bez znaczenia, protokół i serwer jest ten sam. Wina jest po stronie onetu, niczego we własnym zakresie nie wykombinujesz a wnioski które wyciągasz są (delikatnie mówiąc) przedwczesne. Jeśli chcesz się dowiedzieć co się dzieje to musisz jakieś logi komunikacji między klientem a serwerem zobaczyć, nie jestem pewien czy TB daje takie możliwości.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@j131 

Kontaktowałem się z Onetem (mailowo + telefonicznie) 6 razy, dwa razy zmieniałem hasło na nowe (co doradzali), restartowali SMTP u siebie i zarzekali się że wina nie leży po ich stronie.

 

Najgorsze że konto tam mam od 11 lat i ciężko je teraz nagle zmienić na gmaila czy inną interię.
Przez www działa bez problemu, tak jak inne skrzynki pocztowe.
Na komputerze nie mam wirusów, nie używam VPN.

Czy jest jakiś program który sprawdzi co się dzieje z pakietami wysyłanymi z Thunderbirda po kliknięciu guzika "Wyślij" ?     Jakiś log błędów?
Bo jedyne co wyskakuje to "Nieudane połączenie z serwerem SMTP" "Wprowadź poprawne hasło" lub "Spróbuj ponownie".

UPDATE: Dziś np. cały dzień - o dziwo - działa bez zarzutu, co wcale nie oznacza rozwiązania problemu.
Czy ktoś z Was używa Onetu przez zewnętrzny program i w ostatnim miesiącu ma podobne historie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN Ja mam ale dawno już nie wchodziłem bo komputer leży w piwnicy 😄 Też mi się zdarza niekiedy że błąd logowania albo inne tego typu komunikaty kiedy ani hasło ani login i porty nie były ruszane. Najczęściej usterka mija po kilku godzinach lub po dniu. Zakładam że Onet ma jakiś problem z serwerem.   


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

A próbowałeś sprawdzić tracę w wierszu poleceń/terminal jak odbywa się ruch po danym porcie?

czy inny klient pocztowy działa?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN 

No przecież napisałem wyraźnie: tak, też tak mam. Raz działa, raz nie. Akurat pmail logi generuje na życzenie więc widzę gdzie wyskakują błędy. Są zdecydowanie po stronie onetu. Ich serwery obsługujące szyfrowane logowanie co jakiś czas szwankują. To jest przejściowe. Mnie osobiście nie utrudnia życia, co najmniej kilka razy dziennie jestem w stanie pocztę sciągnąc, co w zupełności mi wystarcza.

 

Te logi zresztą są dość krótkie, najczęściej tak to wygląda (tak jakby faktycznie hasło było błędne, ale to nieprawda bo za kilka minut działa bez problemu):

 

13:18:46.240: Connect to 'pop3.poczta.onet.pl', timeout 30 seconds.
13:18:47.270: >> +OK Onet server ready.<cr><lf>
13:18:47.270: << USER*********<cr><lf>
13:18:47.270: >> +OK<cr><lf>
13:18:47.285: << PASS ********<cr><lf>
13:18:48.580: >> -ERR [AUTH] Authentication failed.<cr><lf>
13:18:52.355: << RSET<cr><lf>
13:18:52.371: >> -ERR Unknown command.<cr><lf>
13:18:52.371: --- Connection closed at