Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)


@orangeGNnapisał(-a)

...
Problem leży na 90% w Funboxie 6, tylko dokładnie nie wiem gdzie. (ma ZAKTUALIZOWANE oprogramowanie)

Sorry, ale Twoje przeświadczenie nie opiera się na zbyt solidnych podstawach.
Świadczy o tym to że przestawienia połączenia (WiFi) na hotspota z komórki T-Mobile natychmiast rozwiązuje problem, również po powrocie do połączenia Wifi Orange
To jest trochę dziwne, ale problemem może być też połączenie WiFi. Żeby to zdiagnozować musisz je WYŁĄCZYĆ. Nie zmienić na inne, tylko wyłączyć.
On ma możliwość wpisania przekierowania portu, Jaka reguła przekieruje mi port 465?


Przestań proszę wyważać otwarte drzwi. Tak jak inni napisali, skup się na zdiagnozowaniu problemu w minimalistycznej konfiguracji, nie wprowadzaj nowych zmiennych. Połącz laptopa po kablu do FB, wyłącz WiFi całkowicie i napisz co się dzieje jeśli napiszesz z linii poleceń:

 

ping smtp.poczta.onet.pl

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Cześć, update bo dawno nie pisałem:

W skrócie problem nie ustąpił.

- podłączałem laptopa pod router bezpośrednio kablem Ethernet PRZY WYŁĄCZONEJ KARCIE WI-FI (problem nie ustapił)
- łączyłem się na Hotspota Wi-fi innego operatora (problem nie ustąpił)

- reinstalowałem Mozillę Thunderbird (problem nie ustąpił)

 

ping smtp.poczta.onet.pl

Badanie smtp.poczta.onet.pl [213.180.147.145] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 213.180.147.145: bajtów=32 czas=90ms TTL=51
Odpowiedź z 213.180.147.145: bajtów=32 czas=46ms TTL=51
Odpowiedź z 213.180.147.145: bajtów=32 czas=96ms TTL=51
Odpowiedź z 213.180.147.145: bajtów=32 czas=51ms TTL=51

Statystyka badania ping dla 213.180.147.145:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
(0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 46 ms, Maksimum = 96 ms, Czas średni = 70 ms

 

 

Stąd wniosek że problem musi leżeć na linii Onet Poczta <-> Mozilla Thunderbird

Po telefonie do obsługi Onet Poczty resetowali SMTP i po paru godzinach przez 1-2 dni działało, a po następnych dniach problem powracał.

 

Umywają ręce, jeszcze jakieś pomysły?

 

P.S. Moje obserwacje, gdy zaloguję się na https://poczta.onet.pl/ i stamtąd wyślę wiadomość,
to POTEM DZIAŁA WYSYŁANIE W THUNDERBIRDZIE...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN 

Z tego co piszesz wynika, że komunikacja z serwerami poczty jest możliwa. Nie do końca wiadomo czy jest na tyle stabilna żeby protokoły szyfrowane mogły funkcjonować, ale raczej zakładałbym że tak, bo gdyby łącze było niestabilne zauważyłbyś to. Czy może nie?

No ale zakładając że tak jest, i nie widać w sieci masowego narzekania klientów poczty Onet, w tym moich (przez cały ten czas używałem poczty onet codziennie bez zakłóceń), to wychodzi na to że problemem jest konfiguracja Twojego komputera.

Niestety, w tym zakresie trudno coś doradzić zdalnie. Można najwyżej wróżyć z fusów, zgadywać a nuż jakaś podpowiedź naprowadzi cię na rozwiązanie.

Na Twoim miejscu najpierw upewniłbym się że nie masz jakiegoś robactwa w sieci. Strona Cybretarczy powinna tu być pomocna, jak i pewny antywirus.

https://cert.orange.pl/cybertarcza

Po drugie zmieniłbym klienta poczty na pmaila:

http://www.pmail.com/

Używam tego programu od początku istnienia internetu w Polsce i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu. Nie ma co prawda polskiej wersji językowej, ale to pełnokrwisty klient poczty. Poza wszystkim innym można na nim podejrzeć logi całej komunikacji z serwerem pocztowym: bez tych logów nie sposób dociec co tak naprawdę u Ciebie nie działa.

Kolejna sugestia to przejście na webmaila, mniej kłopotliwa i zasadniczo jeśli w ogóle działa internet to i to powinno. Z tego co piszesz wynika że to działa, więc jeśli Ci się znudzi walka z klientami poczty, możesz wziąć to pod uwagę.

W ramach testów próbowałbym też dostępu do konta z innych urządzeń. Klienta POP3/SMTP można przecież skonfigurować także na androidzie. W ten sposób wykluczyłbym ewentualne "grubsze" problemy z tym konkretnym PC na którym masz TB.

Tak czy siak nie poddawaj się i koniecznie daj jakiś feedback od czasu do czasu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Może Twoi klienci nie występują w konfiguracji: Thunderbird + Poczta Onet + Internet z Orange?
Jak wspominałem, przy korzystaniu przez stronę http://poczta.onet.pl problem nigdy nie występuje.

Oczywiście, że łącze jest stabilnie, pingi niskie, UP/DL w normie.

 

Czytając wątki z zeszłych lat ludzie pisali o "blacklistach IP" które Onet ma dodane.

Zrestartowałem teraz połączenie Neostrady (mam zmienne IP) przydzieliło mi nowe IP i wysyłanie po SMTP z Thunderbirda ZADZIAŁAŁO !!!

To by tłumaczyło randomowość działa/nie działa.

 

P.S. Nie mam żadnych wirusów i nie traktuj mnie jak laika "sprawdź czy kabel zasilania jest wpięty"

Laptop przeskanowany ESET Online Scannerem, Hitman Pro i Adwcleanerem, wyłączyłem Avirę i firewalla w Windowsie 10


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN 

Przepraszam jeśli poczułeś się urażony. Nie miałem takich intencji.

Odpowiadam tylko na to co napisałeś, nie jestem jasnowidzem.

Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy że mam jakichś "klientów".

Nie podobają Ci się moje rady to ich nie stosuj, to ty masz problem, nie ja.

 

Jeszcze raz przepraszam za niezamierzoną arogancję i życzę dobrej nocy.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

A ja z swojej strony polecam thebat najlepszy program ever. Też tylko z niego korzystam korzystałem z paru Thunderbird te od seamonkeya i paru innych ale zawsze wracalem potem do thebat'a


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Jako obejście problemu [protezę] stosuję następujący myk:

 

Gdy problem występuje, wchodzę na 192.168.1.1 loguję się do panelu modemu i daję restart całego urządzenia, po minucie wysyłanie działa...

Wiem że to niezupełnie efektywnie ale nie udało mi się wyodrębnić jednoznacznie bezpośredniej przyczyny.

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN  to wina jakieś usterki sieciowej lub FunBox, zgłoś niech to sprawdzą, Orange monitoruje sieć, można się pokusić o wymianę FunBox, to powinien konsultant BOK Orange zrobić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Było zgłaszane, stwierdzali że "problem nie występuje po ich stronie" i proponowali logowanie do neostrady z tymi przedrostkami w loginie omijającymi blokowane porty - co nie rozwiązywało problemu.

Mogę w sumie poprosić o wymianę modemu.

Anonim

Nie dotyczy

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN  w loginie nie masz przypadkiem ipv6, jak masz to wymaż 😉

Inna sprawa że takie problemy jak twoje, to problem sieciowy lub sprzętowy, wtedy wymiana FunBox6 zalecana 😉

Na komputerze w ustawieniach karty sieciowej możesz wpisać własne DNS, zamiast tych automatycznie ustawionych przez FunBox6... wpisujesz 8.8.8.8 and 8.8.4.4 😉