Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód dorejonizowanie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Światłowód dorejonizowanie

Witam. Może tu ktoś mi pomorze. 

Od około 2 miesięcy w końcu pociągneli na mojej ulicy światłowód. Ale sprawa jest jak dla mnie śmieszna, i odpowiedź od orange również.. Słup wraz ze skrzynka przyłączeniowa stoi można powiedzieć w mojej granic działki, sąsiad z lewej strony może się przyłączyć, sąsiad z prawej strony również, ale ja już nie... Jak się dowiedziałem wystarczy zgłosić w salonie orange, bądź zadzwonić na infolinię o dorejonizowanie. Aby dodali mnie do swojej bazy danych. Więc skoro oboje sąsiadów nie mają najmniejszych problemów z podłączeniem, to myślałem że ja również. Więc zgłosiłem sprawę w salonie, pracownik przyjął zgłoszenie, i powiedział jak dostanie odpowiedź będzie się kontaktował. Po około 3 tygodniach poszedłem z ciekawości do salonu. A tu mi Pan mówi że dostał odpowiedź.

Odpowiedź była taka "że na duży koszt podlaczenia jest to niemożliwe. Myślałem że wybuchnę śmiechem. Ale powiedział że napisał im że Słup mam pod nosem, około 30 metrów od budynku, i do dnia dzisiaj brak odpowiedzi. A minęło prawie 2 miesiące. Widać jak ORANGE dba o nowych klientów. Wie ktoś jak to można inaczej ugryźć? 

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Światłowód dorejonizowanie

@Darek40  napisz pismo do Skierniewic z prośbą  o dorejonizowanie wraz z mapką I dokładnym opisem sytuacji. Zgłoś popyt na stronie UKE. Więcej nie zrobisz. 

Adres 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Światłowód dorejonizowanie

Jestem w identycznej sytuacji co Ty. Słup z ostatnią nitką światłowodu stoi na mojej działce ale ta nitka niestety nie jest przeznaczona dla mnie tylko dla sąsiada, który z niej nie skorzysta i się zmarnuje.

Jest jakiś wzór wniosku takiego dorejonizowania ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód dorejonizowanie

@kazmierz5  nie ma jakiegoś ogólnego wzoru pisma, wysyłasz po prostu poleconym z opisem j.w. napisał kolega @agat13 .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Światłowód dorejonizowanie

@kazmierz5  uzupelnie, że dokąd  sąsiad będzie  rezerwowal zasoby, to może być  problem z dorejonizowaniem

Pis, koniecznie przedstawiając sytuację  jasno  i konkretnie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Światłowód dorejonizowanie

@agat13 co ro znaczy rezerwował zasoby ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Światłowód dorejonizowanie

@kazmierz5 w przypadku popc  na adres który  nawet nie chce instalacji,  ale jest zgloszony do projektu rezerwowane są zasoby. Jeśli projekt ma kilka takich pustych adresów, a zasoby są rozdzielone  pomiędzy takie posesje, to inni nie mogą zająć miejsca niewykorzystanego na danej skrzynce przez okres chyba dwóch miesiecy, właśnie ze względu na rezerwację 

Zawsze jednak skrzynki i sieć buduje się z zapasem  i kabel zostanie na słupie, a Ciebie po dorejonizowaniu u nadaniu nowych rezerwowych zadobow podłączą mowym kablem 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód dorejonizowanie


@agat13napisał(-a)

@kazmierz5 w przypadku popc  na adres który  nawet nie chce instalacji,  ale jest zgloszony do projektu rezerwowane są zasoby. Jeśli projekt ma kilka takich pustych adresów, a zasoby są rozdzielone  pomiędzy takie posesje, to inni nie mogą zająć miejsca niewykorzystanego na danej skrzynce przez okres chyba dwóch miesiecy, właśnie ze względu na rezerwację 

Zawsze jednak skrzynki i sieć buduje się z zapasem  i kabel zostanie na słupie, a Ciebie po dorejonizowaniu u nadaniu nowych rezerwowych zadobow podłączą mowym kablem 


nie ma żadnej rezerwacji na dwa miesiące. zasoby są przypisane do konkretnych adresów i nikt ich nie może wykorzystać. a to że są zarezerwowane pod pustostan to takie uroki popc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Światłowód dorejonizowanie

@PARANOJA  i uważasz, że tak będą  niewykorzystane przez zasiedzenie? Są zwalniane, tylko nie ma jasnej informacji na jakich zasadach i słyszałem o jakimś czasie ( może mnie pamięć zawodzi) Po oddaniu projektu do użytku, czytaj : zakończeniu inwestycji


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód dorejonizowanie


@agat13napisał(-a)

@PARANOJA  i uważasz, że tak będą  niewykorzystane przez zasiedzenie? Są zwalniane, tylko nie ma jasnej informacji na jakich zasadach i słyszałem o jakimś czasie ( może mnie pamięć zawodzi) Po oddaniu projektu do użytku, czytaj : zakończeniu inwestycji


ale jak Ty to sobie wyobrażasz, że slot który jest przypisany pod Twój adres zostanie wykorzystany  pod inny adres?
a w końcu jak się zdecydujesz na usługę to dopiero wtedy operator będzie kombinował słot dla Twojego adresu bo go wykorzystał podpinając inny adres?
piszemy w temacie dorejonizowania. nie zostanie żaden adres dorejonizowany  jeżeli zasoby sieciowe będą wykorzystane w 100%. (pomijam fakt rozbudowania sieci)
to tak nie działa że zabiera się jednemu a daje drugiemu bo minęły dla 2, 3, 10 itd miesięcy od zakończenia inwestycji. mówimy o sieci wybudowanej w ramach POPC a nie prywatnej sieci operatora