Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@xon  Ale te pakiety są raczej dla firm a nie dla klienta indywidualnego a ceny są wysokie to niestety  odpada @j131  Rysunek i co napisałeś zgadza się z tym co chce osiągnąć napisałeś: Niezależnie od tego jaki by ten adres przydzielany nie był, nie obędzie się bez ingerencji w konfigurację ich urządzenia. Nie wiemy czy jest ona w ogóle możliwa. Integracja w konfiguracji urządzenia to znaczy ?

 

_________________

*Post edytowany zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

...

Integracja w konfiguracji urządzenia to znaczy ?


To znaczy albo na nim trzeba postawić serwer VPN albo przekierować połączenia PPTP do serwera VPN w LAN B.

PS. Jeśli nie dostaniesz w ogóle publicznego adresu IP, to nic z tego nie będzie tak czy inaczej. W takim wypadku zestawienie połączenia PPTP nie będzie możliwe. Publiczny adres jest niezbędny, nie musi koniecznie być statyczny, może być dynamiczny (i wtedy dopiero wchodzi w grę temat wątku), ale jakiś publiczny adres musisz mieć żeby zestawiać połączenia VPN.

 

 

_________________

*Post edytowany zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131  Ja nie mam publicznego adresu ip to jakie mam w takim układzie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Ja nie mam publicznego adresu ip to jakie mam w takim układzie?


Ale skąd mnie to wiedzieć?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131  Widocznie nie mam bo na stronie gdzie mam pakiet srebrny nie ma nic o publicznym ip @j131 no cóż rozumiem a jest jakiś inny sposób niż vpn żebym mógł zrealizować ten cel tak jak to na rysunku przedstawiłeś? 

 

 

_________________

*Post edytowany zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Widocznie nie mam bo na stronie gdzie mam pakiet srebrny nie ma nic o publicznym ip 

 @j131 no cóż rozumiem a jest jakiś inny sposób niż vpn żebym mógł zrealizować ten cel tak jak to na rysunku przedstawiłeś? 


Nie ma.

A jaki masz adres (i czy jest on publiczny) to ty najlepiej powinieneś wiedzieć. Widać to w konfiguracji "terminala" (czyli rutera)

 

PS. Na stronie którą podlinkowałeś jest także oferta na VPN. Wobec tego nie wydaje mi się (skoro sprzedają taką usługę osobno i to jako "premium"), żeby dało się to skonfigurować na łączu które kupiłeś. Ale to już nie jest pytanie na to forum, tylko do wsparcia tej firmy.

 

_________________

*Post edytowany zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

@j131  https://www.youtube.com/watch?v=1yQDqmxl-wM tutaj  jest filmik żeby sprawdzić to ip  orange światłowód ma publiczny adres ip. @j131  Teraz już wiem do vpn może być stały publiczny adres ip jak i dynamiczny. Narazie zapytam się tej firmy co mam ten internet satelitarny  jak ta sprawa wygląda z tym vpn jak się czegoś dowiem to napisze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamery za pomocą DDNS noip.com

@j131  Zapytałem się operatora no i dostałem odpowiedz że ten internet nie ma publicznego ip no cóż nie uda mi się zrealizować to co planowałem ale nic trudno się mówi Dzięki bardzo za pomoc.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN

@j131   Mając w miejscu A  światłowód Orange co ma publiczny adres ip zmienny  chcąc połączyć się zdalnie z kamerami w miejscu B za pomocą VPN muszę mieć po 1 wykupione orange vpn statyczne po 2 muszę mieć nowy numer na abonament w internecie mobilnym a po 3 mieć modem np. ZTE MF 283+ I wtedy mi to wszytko zadziała bez problemu ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Zdalny dostęp do kamer za pomocą VPN


@Januszbbanapisał(-a)

Witam żeby nie zakładać nowego tematu a on po części nawiązuje do tego  tematu Czy mając w miejscu A  światłowód Orange co ma publiczny adres ip zmienny  chcąc połączyć się zdalnie z kamerami w miejscu B za pomocą VPN muszę mieć po 1 wykupione orange vpn statyczne po 2 muszę mieć nowy numer na abonament w internecie mobilnym a po 3 mieć modem np. ZTE MF 283+ I wtedy mi to wszytko zadziała bez problemu ?


W miejscu A nic nie trzeba zmieniać. W miejscu B internet mobilny ze zmiennym adresem publicznym wystarczy. Statyczny będzie łatwiejszy w konfiguracji (nie będzie potrzebna zabawa z DNS), ale nie jest to krytyczne. Co do modemu to się nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia z internetem mobilnym, ale najważniejsze jest żeby zapewniał on jaknajlepsze połaczenie do sieci w lokalizacji B. Nic ci nie da modem który co prawda będzie np. miał wbudowany serwer VPN, ale będzie ciągle zrywał połączenie z siecią.

 

PS. Co do numeru to niekoniecznie - np. we Flex masz możliwość na tym samym numerze zamówienia drugiej karty SIM, którą można wsadzić do modemu. Musisz mieć działającą kartę SIM i modem LTE, najlepiej z agregacją pasm i anteną zewnętrzną. Ale co i jak to już na miejscu trzeba by zobaczyć (gdzie i jakie BTSy są, jaki jest z nich sygnał, czy to w ogóle rokuje).