Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_TPisałem, że aby sprawdzić modem musisz znaleźć inne urządzenie z ethernetem i podpiąć kablem, lub podłączyć po wifi wszystkie urządzenia jakie masz dostępne i robić speedtesty. Jeśli wszystkie będą pokazywać 90Mb/sek warto jeszcze rozdzielić sieci na modemie i łączyć się na 100% z tą szybszą 5GHz. Wtedy masz pewność, że z modemu wychodzi 300Mb/sek (oczywiście jeśli jest sprawny)

Zerknij :https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzanie-rodzaju-karty-lan#

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Jak to w życiu bywa, najprostsze rozwiązanie najlepsze :-). Zmieniłem kabel na nowy i śmiga. Teraz przy gnieździe LAN pali się nie tylko zielona dioda, ale także pomarańczowa. Domyślam się, że to oznacza większą prędkość. Rozwiązała się chyba też druga zagadka - wszystkie urządzenia były blokowane. Do modemu podpięte były 2 kable. Mój i drugi, który przesyłał sygnał do drugiego routera, który obsługiwał resztę urządzeń. Nie testowałem całej reszty, ale dioda przy tym kablu jest tylko zielona. Domyślam się więc, że mam tam również stary lub uszkodzony kabel.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, każdy chyba po części trafił rozwiązanie po drodze :-). Brakowało tylko kabla pod ręką. Przy okazji sporo się nauczyłem, a obcuję z komputerami już wiele lat i wydawałoby się, że powinienem to wszystko wiedzieć wcześniej.

 

Jeszcze raz dzięki.

 

P.S. Nie mogąc wyróżnić każdego z "pomocników', polubiłem każdy post w tym temacie :-). Mam nadzieję, że to nie pogwałciło żadnego punktu regulaminu ;-).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  czyli całe grzebanie w ustawieniach psu na budę... Naprawdę warto zaczynać od rzeczy prostych i czasem oczywistych. Jednak kabel.... 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Prawdę mówiąc wcześniej myślałem, że uszkodzony kabel to brak sygnału i do końca nie chciałem wierzyć, że to może być wina kabla. Zwłaszcza, że wyglądał najlepiej ze wszystkich w domu.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  widok to nie wszystko.. Kiedyś w ramach oszczędności kable eth 4-żylowe widziałem... Gdybyś patrząc na wcześniejsze nasze sugestie tylko sprawdził.. Dosłownie 2-3 kable ( razem 5 minut roboty) to już dawno byś miał pozamiatane. Czasem najprostsze rzeczy zawodzą

Tak naprawdę do 100Mb/ sek wystarczą 4 żyły z 8, a po jednej skrętce puszczałem kiedyś dwa niezależne kompy.. Działało, choć wolno.. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  poczytałem temat i nie chcąc "mędrkować", to "Rozwiązanie" było już tu 😁😉


@Anonimnapisał(-a)

Jeśli to komputer stacjonarny (nie Laptop), to kup kartę sieciową 1Gb/s i tyle, jeśli Laptop to niestety pozamiatane (Chyba że na Gwarancji > Serwis), tak poza tym nic konkretnego w temacie nie dałeś, jakieś zrzuty z ustawień karty sieciowej choćby, podmień na początek kabel LAN, ten co łączysz komputer z FunBox, kabel sieciowy Patchcord UTP cat6 czy cat5E, na Allegro tego pełno i różne długości już zarobione.



 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Niestety nie miałem żadnego kabla do testów. Większość w ścianach bez możliwości podmiany.  Jeśli chodzi o całe zamieszanie to ja nie mam z tym problemu.

Mam nadzieję, że innym nie popsułem wieczoru :-).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T Absolutnie nie, od tego jesteśmy, aby podpowiadać.. Pomagać zdanie.. Spoko.. Dodam, że my to lubimy i mamy radochę z trafnej oceny sytuacji... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T Zgadza się, często najprostsze rzeczy są tymi właściwymi i nie ma sensu zagłębiać się zbyt daleko. Najważniejsze że wszystko już śmiga ✌️