Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15956
  • 84

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  Pobierz sterowniki ze strony producent

Jeśli nie ma zakładki, to znak, że karta sieciowa nie wspiera opcji wyboru jak kombinujesz, to na własną odpowiedzialność  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Ostatnia aktualizacja na dziś, bo zaraz padnę :-).

 

Zainstalowałem sterownik ze strony producenta, dokopałem się do ustawień prędkości. Pierwotnie ustawione na auto wykrywało 100mb/s. Po wymuszeniu na 1Gb/s brak połączenia. Wróciłem do standardowych ustawień. Jutro ciąg dalszy zabawy.

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  skoro nie utrzymuje karta 1Gb/s, to podmień kabel, może to on stwarza problemy, jak blisko do FunBox, to może ten z zestawu wystarczy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15956
  • 84

Zaniżona prędkość Swiatłowodu


@Anonimnapisał(-a)

@TomaszT_T  skoro nie utrzymuje karta 1Gb/s, to podmień kabel, może to on stwarza problemy, jak blisko do FunBox, to może ten z zestawu wystarczy.


@TomaszT_T  może @Anonim  ma rację masz zły kabel 🤔

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  zainstaluj AIDA64 i daj zrzut jaką kartę sieciową LAN masz, lub od razu szukaj odpowiednich sterowników, bo ty tak w ciemno te sterowniki instalujesz, to nic nie daje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  nie wiem czemu uparł iście się na grzebanie w kompie a nie sprawdzicie podstaw... Modem, kabel i dopiero komp. Karta sieciowa kompa dostosowuje prędkość do urządzenia nadrzędnego, w tym przypadku Switcha w Modemie lub kabla który puszcza tylko 100Mb/sek. Testy, ale po kolei....... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2519
  • 9032
  • 45

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Jak mu trzyma cały czas jedną prędkość to mało prawdopodobne aby to była wina modemu. Wszystko wskazuje na to że ma namieszane w Windowsie albo karta sieciowa nie obsługuje większych prędkości.  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Dziś po pracy podmienię kabel. Karta obsługiwała 1gb,  chyba że popsuła się. Jak sprawdzić, czy modem nie nawalił? Technik?

 

@marder namieszane w Windowsie, czyli aktualizacje  czy jakieś ustawienia. Osobiście nic nie zmieniałem przed spadkiem prędkości.  Nikt inny mi tu nie "ryje" :-).

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  próbowałeś kabel LAN (ten łączący komputer z FunBox), podpiąć pod inny port w FunBox?

Watro sprawdzić wszystkie porty LAN w FunBox, podmienić kabel LAN, jak to nic nie da, to zakupić nową kartę LAN do PC, koszt 1Gb/s nie jest duży.

Tak na marginesie, możesz zgłosić usterkę FunBox, jeśli inne porty LAN działają tak samo i podmiana kabla nic nie da, zgłoszenie i wymiana w salonie Orange.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2519
  • 9032
  • 45

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  Nie zmieniałeś kiedyś kabla ethernetowego? Musi być minimum kat. 5e lub wyżej. Może masz wersję 5 która ma przepustowość do 100Mb/s.