Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Witam,

Z góry proszę o wyrozumiałość w razie nieodpowiedniego umiejscowienia tematu, ale piszę tutaj po raz pierwszy.

 

Mam wykupiony Orange Swiatłowód do 300mb/s. Około roku temu przy instalacji śmigał przy górnej granicy mimo, że liczyłem się z możliwością zjazdu do 150mb/s czasami. Nie wiem, ile dni trwał ten stan, bo nie zauważałem problemu w trakcie użytkowania. Po krótkim czasie (liczonym w dniach, raczej nie tygodniach) z ciekawości przetestowałem łącze i ku mojemu zaskoczeniu prędkość podchodziła zaledwie pod 90mb/s. Pomyślałem, że to jakiś chwilowy spadek i trochę to potestowałem i praktycznie w granicach 90mb/s jest do dziś. 

 

W między czasie pogrzebałem jeszcze w ustawieniach karty sieciowej, by mieć pewność, że to nie ona blokuje transfer. No i tam nastąpiła dziwna rzecz ( skoro mam taki szybki internet), bo automatycznie karta ustawiała się na 100mb, a gdy ręcznie ustawiałem 1gb, to nie działało. Czyli rozumiem, że do karty nic szybszego niż te 100mb nie dociera.

 

Pytanie brzmi, co może powodować takie ograniczenie ? I co mogę z tym zrobić, by wrócić do stanu wyjściowego?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  Nie zmieniałeś kiedyś kabla ethernetowego? Musi być minimum kat. 5e lub wyżej. Może masz wersję 5 która ma przepustowość do 100Mb/s. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  Witaj a testowałeś na innym urządzeniu  internet ?czy tylko na tym jednym komputerze ?
I jak możesz podaj dane techniczne karty sieciowej .


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Tak, wszędzie to samo ograniczenie. Ten komputer jest podpięty bezpośrednio pod modem.

W Menedzerze urządzeń w ogólnych ma coś takiego: Intel(R) Ethernet Connection (2) I218-V

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Jeśli to komputer stacjonarny (nie Laptop), to kup kartę sieciową 1Gb/s i tyle, jeśli Laptop to niestety pozamiatane (Chyba że na Gwarancji > Serwis), tak poza tym nic konkretnego w temacie nie dałeś, jakieś zrzuty z ustawień karty sieciowej choćby, podmień na początek kabel LAN, ten co łączysz komputer z FunBox, kabel sieciowy Patchcord UTP cat6 czy cat5E, na Allegro tego pełno i różne długości już zarobione.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Ze strony producenta:

 

Essentials
Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  to karta jest bardzo dobra, dziwne że nie zestawia szybkości 1Gb/s, daj zrzut z konfiguracji.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Rozumiem, że szukam tej konfiguracji w Menedżerze Urządzeń? Mógłbyś mi podać dokładną sieżkę, bo chyba jestem na to za "zielony".

Dokładną albo chociaż przybliżoną 🙂

 

 

Dokopałem się do czegoś takiego:

 

Szybkość łącza (odbieranie/przesyłanie): 100/100 (Mbps)
Adres IPv6 połączenia lokalnego: fe80::4110:7990:26ce:51ad%14
Adres IPv4: 192.168.1.107
Serwery DNS IPv4: 192.168.1.1
Sufiks podstawowej domeny DNS: home
Producent: Intel
Opis: Intel(R) Ethernet Connection (2) I218-V
Wersja sterownika: 12.17.10.7
Adres fizyczny (MAC): F0-79-59-65-03-39

 

P.S. Dziękuję za scalenie postów 🙂

 

Dodam, że w Menedżerze urządzeń mam dużo różnych ustawień tej karty, ale nie mam pojęcia, jak zrobić z tego jakiś sensowny zrzut.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  A testy robiłeś na kablu ? czy po wi fi?

 

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

irek6311_0-1629145123910.png

Przytrzymaj klawisz Alt, a następnie naciśnij przycisk Print Screen. W ten sposób wykonasz tylko zrzut ekranu aktywnego okna. – Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu i wpisz Paint. – Kliknij Paint, aby otworzyć aplikację i potem klik wklej i zapisz, tu klikasz ikonę aparatu i dodajesz zrzut,


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  spróbuj zaktualizować sterowniki, być może to pomoże , bo może są nie aktualne
poczytaj se na tej stronie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3487077.html
ewentualnie sprawdzać jaki masz kabel enternet