Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzrost wartości ping


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 18
  • 0

Wzrost wartości ping

@Anonim Obyło się, a co tam wymyślił ten technik to zobaczę na rachunku

@Anonim Nie mam już tego tp linka, na kawałek go pożyczyłem. Ten technik co przyjechał, to nic nie podłączał, bo przecież wiadomo, wszystko jest w porządku 😄 Zresztą już mam to w sumie gdzieś, jedyna rzecz która mnie trochę interesuje, to co mógł oznaczać fakt, że konkretniejszy program diagnostyczny oddawał lepiej rzeczywisty stan jeśli chodzi o opóźnienia, a na traceroute wychodziło wszystko spoko.

Anonim

Nie dotyczy

Wzrost wartości ping

@Unreal, polecenia cmd weryfikują działania różnych funkcji. Listę możesz łatwo odszukać po wpisaniu fraz.

Anonim

Nie dotyczy

Wzrost wartości ping

Jak miałem neostrade to do DNS Orange z W-wy było rejon 5ms. w trybie Fast. Wiadomo trzeba jeszcze dodać opóźnienie (interleaved) to było mniej więcej 18ms. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 18
  • 0

Wzrost wartości ping

No i w tej sprawie jest pewna zmiana(postępem bym tego nie nazwał). W wolnej chwili zadzwoniłem na infolinię z prośbą o zmianę przeplotu, zostało wystosowane zgłoszenie do technika, technik zadzwonił, nie wiedział o co za bardzo chodzi, wyjaśniłem mu wszystko, stwierdził że musi "zadzwonić do nadzoru", co też uczynił i oddzwonił do mnie po pewnym czasie z informacją, że rzekomo(piszę rzekomo bo na przykład ten temat tematnaszorangemówi coś innego) nie ma możliwości zmiany przeplotu bo i tak automat by zaraz wrócił do poprzednich wartości. Stwierdził też, że na 100% z moją linią jest wszystko w porządku. Myślę "no cóż, bywa" podziękowałem za chęć pomocy, na odchodnym natomiast dostałem informację, żeby spróbować dopisać ipv6 na końcu loginu, co też zrobiłem. Nastąpiła pewna zmiana, bo zaczęły pojawiać się wartości pingu rzedu 70-90 ms, ale ze sporymi skokami do 150(ale mniej częstymi niż na wymuszonym ipv4). Zniknęły też wysokie wartości pingu na początkowych hostach podczas testów na win mtr(wcześniej było około 110-120, teraz do 50) Byłoby to do względnego zaakceptowania, jednak zamiast tego zaczęły pojawiać się problemy z rozłączaniem z serwerami gier(router nie tracił synchronizacji chyba), szczególnie wieczorem. Monitorowałem ilości błędów wyświetlane w funboxie, i o ile używając ipv4 miałem 500 błędów ES i 0 SES na 24h synchronizacji, tak teraz z ipv6 błędów ES jest 2,5k a SES 200 😄

Wierzę, że sprawa jest w zasadzie nierozwiązywalna, ale ciekawi mnie mimo wszystko skąd taka różnica.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wzrost wartości ping

Pokaż jakąś trasę teraz jak wygląda. Może Ci zrestartowali te DLM, wtedy może rozłączać, bo automat szuka optymalnych parametrów.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 18
  • 0

Wzrost wartości ping

https://imgur.com/a/eClREW9 wczoraj około godziny 23

a to z dzisiaj i przykładem dobrej linii według orange xD

https://imgur.com/a/hb5KWb2

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 18
  • 0

Wzrost wartości ping

Podbijam temat(albo próbuję, bo możliwe że multiposty nie przesuwają tematu w górę) z przykładem dobrej linii 

i ponawiam pytanie(może ktoś jest w stanie coś na ten temat dodać), czy fakt, że taka ilość błędów pojawia się używając ipv6(przy ipv4 jest około 500 es/0 ses na jeden dzień), może oznaczać coś szczególnego? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wzrost wartości ping

Przy IPv6 może Ci więcej błędów sypać, bo trasy idą przez CGN byś mógł otwierać strony IPv4. Ja bym na Twoim miejscu pozostał przy IPv4. Jak Ci nie rozłącza internetu to raczej Orange nie zainterweniuje w tej sprawie.

 

Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy, ale jest jeden warunek, musisz posiadać telefon analogowy (nie voip), możesz wtedy zgłosić trzaski podczas rozmowy, nie jednemu takie coś pomogło w naprawie internetu, bo wtedy technicy chętniej sprawdzają linię miernikiem, a jak piszesz o pingu, to z góry sobie narzucają, że nic nie zrobią.

Anonim

Nie dotyczy

Wzrost wartości ping

 20 dni działania i niema błędów SESBez tytułu.pngBez tytułu1.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wzrost wartości ping

I co to ma do rzeczy w jego przypadku? On ma jakiś problem na linii i nie chcą mu naprawić, tutaj nie ma, tyle.