Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wypowiedzenie umowy


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy

24m umowa (ktora zawarłem poza salonem-kurier) kończy mi się 31.03.2017 , nie chce żeby przedłużyła mi się na kolejne 6 miesięcy. Czy wystarczy że wyślę oświadczenie o odstąpieniu umowy ?

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy

Odstąpienie od umowy teraz nie jest możliwe. Na to jest 14 dni.

Możesz złożyć wypowiedzenie/rezygnację. Ważna jest data wpływu. Musi być przed końcem marca.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wypowiedzenie umowy


Neolin napisał(-a):

24m umowa (ktora zawarłem poza salonem-kurier) kończy mi się 31.03.2017 , nie chce żeby przedłużyła mi się na kolejne 6 miesięcy. Czy wystarczy że wyślę oświadczenie o odstąpieniu umowy ?


Dla ścisłości pojęcie "odstąpienie od umowy" stosuje się w przypadku umowy "zawartej na odległość" stąd uwagi @Piotrekk85, bo takie odstąpienie możliwe jest w terminie 14 dni od zawarcia umowy;

Natomiast w Twoim przypadku chyba trochę się spóźniłeś, bo zdaje się, że umowę trzeba wypowiedzieć w takim terminie, aby Twoja wola dotarła miesiąc przed upływem okresu rozliczeniowego do adresata - czyli Orange. Na pewno w piśmie należy podać "Kto" czyli dane osoby z którą jest umowa (Twoje), jaką umowę wypowiada - numer umowy, inne dane pozwalające jednoznacznie stwierdzić czego umowa dotyczyła; od kiedy wypowiadasz...

Update.

Chyba, że Orange  przyjmuje, że oświadczenie o braku woli przedłużenia umowy złożone przed końcem okresu na który została zawarta, wystarczy żeby nie nastąpiło przedłużenie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy

W przypadku samej neo nie musi być miesiąca na wypowiedzenie. Ważne by do Orange wpłynęło pismo przed końcem starej umowy. Więc najlepiej podejść do salonu bo z pocztą może być ryzykowne.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy

A jeżeli postanowie telefonicznie przedłużyć umowę na kolejne 24m , to czy w przeciągu 14 dni od takiego przedłużenia mogę od niej odstąpić?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy

To zależy od formy, ale standardowo 14 dni nie ma.

 

Jeśli przedłużasz w trybie tzw. BZU (bezaneksowana zmiana umowy) tylko na telefon, wtedy na odstąpienie masz 10 (nie 14!) od otrzymania pisma o zmianach ustalonych w rozmowie. Ale z uwagi na krótki termin - jeśli skorzystasz z tego prawa, to umowa może się przedłużyć na zasadach starej umowy na 6 miesięcy (ew. możesz wycofać się z automatycznego przedłużania na 6 miesięcy).

 

Jeśli przedłużasz z opcją odbioru aneksu u kuriera lub w salonie, czas na rezygnację masz do wejścia aneksu w życie - czyli do końca marca i tak.

 

A jakie masz wątpliwości?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy

Jeżeli wycofam się automatycznego przedłużenia umowy o 6 miesięcy to mogę zrobić to telefonicznie czy musiał bym udać się do placówki? Czy jak bym się z tego wycofał to umowa się nie przedłuży? 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy

Z samego automatycznego przedłużenia umowy na 6 miesięcy możesz wycofać się przez telefon (o ile jesteś właścicielem lub znasz PIN).
Tylko skutkiem nie jest rezygnacja (wyłączenie usługi), ale umowa przejdzie w umowę na czas nieokreślony od kwietnia. Będzie obowiązywała tzw. niepromocyjna cena za neostradę (dosyć wysoka).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Wypowiedzenie umowy

 

Witam,

podpinam się pod temat, 20 września kończy mi się umowa, wypowiedzenie wysłane na początku września, zostało dostarczone. Jednak mam pytanie czy jestem w stanie sprawdzić w "mój Orange" czy wypowiedzenie zostało wprowadzone do systemu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy

Przez czat. Na niektórych usługach przez zakładkę zamówienia/zlecenia.