Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana patchcordu optycznego

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Wymiana patchcordu optycznego

Gdzie i w jaki sposób mogę zgłosić potrzebę wymiany patchcordu do FunBoxa. Obecny ma lekko uszkodzoną zewn. warstwę  i boję się, że jak padnie to na dobre. Czy można taki 3-4m patchcord uzyskać (oczywiście odpłatnie) w Salonie Orange ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56480
  • 667

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst Według mnie powinieneś udać się do salonu i przedstawić problem. Nie jestem pewien czy mają tam dodatkowe patchcordy, ale w salonach zawsze mi służyli w przypadku drobnych wymian. Takiej jednak długości jak Tobie jest potrzebny nie maja na 100%

Możesz sam zamówić w internecie patchord z wtyczkami SC/APC (zielone-takie same po obu stronach) i też będą pasować..

Przykład: Patchcord SM SC/APC - SC/APC 4m simplex biały, włókno G657A2 klasa Premium - OPTOMER

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56480
  • 667

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst Według mnie powinieneś udać się do salonu i przedstawić problem. Nie jestem pewien czy mają tam dodatkowe patchcordy, ale w salonach zawsze mi służyli w przypadku drobnych wymian. Takiej jednak długości jak Tobie jest potrzebny nie maja na 100%

Możesz sam zamówić w internecie patchord z wtyczkami SC/APC (zielone-takie same po obu stronach) i też będą pasować..

Przykład: Patchcord SM SC/APC - SC/APC 4m simplex biały, włókno G657A2 klasa Premium - OPTOMER


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst salon Orange nie ma raczej tego, na Allegro zamówić odpowiednią długość 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda. Zobaczę czy jest się czym przejmować czy nie?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Wymiana patchcorda optycznego

20240808_135017.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56480
  • 667

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst  uszkodzenie mechaniczne i jest prawdopodobieństwo, że włókno popękało w środku. To, że działa, tto nie znaczy, że jest ok. Sprawdź poziom mocy optycznej jeśli modem podłączony jest do tego kabla w menu modemu. W zależności od delikatnego poruszania kablem zerknij czy zmienia się poziom odczytu mocy odbiorczej sygnału. Jeśli tak, cza najwyższy go wymienić na taki z salonu ( mogą nie mieć zapasu) lub z netu 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Wymiana patchcorda optycznego

Ale czy dowolny z netu będzie "kompatybilny" - gadałem ze znajomym z Orange i mówił, że patchcordy dla OPL są specjalnie dopuszczane, testowane itp itd.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56480
  • 667

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst bez przesady...musi mieć obie wtyczki SC/APC i nie być najtańszy. Kwestia jakości... Optomer do dobry dostawca...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5815
  • 23657
  • 198

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst 

Ale sprawdź najpierw ten poziom mocy jeśli możesz. Ten kabelek nie wygląda dobrze, ale wcale nie musi być uszkodzony "funkcjonalnie". Samo włókno ma średnicę rzędu 1/10 mm, ledwie je widać, i nie stanowi istotnej części przekroju kabelka. To załamanie jest lekko niepokojące, zdarta izolacja zupełnie nie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Wymiana patchcorda optycznego

@krzyst tak z ciekawości, kabel światłowodowy był przyczasniety?

Jeśli tak, to do wymiany, bo taki uszczerbek na zewnątrz źle wróży 😎

@agat13 jakby włókno pękło, to sygnału nie będzie, pewnie jest załamane, sądzę tak po zdjęciu 😎