Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet po wifi na FB3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Witam, od jakiegoś czasu posiadam światłowód 300Mb/s ale dopiero dzisiaj przyglądnąłem sie jego działaniu i troche nie miło sie zaskoczyłem. Po testach prędkości na laptopie jak i dwóch różnych smartfonach przędkość internetu waha sie w okolicach 20 Mbit/s. Po podłączeniu laptopa do fb kablem na teście wyszło 310 czyli tak jak powinno być. W konfiguracji fb rozdzieliłem pasma, nadałem im różne nazwy i przypisałem stałe kanały ale to pomogło tylko w tym że na smartfonach nie zrywa połączenia. W czym tkwi problem? Dodam że karta w laptopie obsługuje standard N i jest tam zainstalowany Win10. Mam nadzieje że zrozumiale opisałem problem.

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0


@Matu105napisał(-a)

Tak, sprawdzałem praktycznie wszędzie, również na zewnątrz. W pomieszczeniu gdzie jest FB prędkość dochodzi do 70. Za to bardzo znacząco wzrasta wysyłanie. Co do zmiany kanału na karcie sieciowej mam tylko do wyboru auto lub 20mhz


Korzystaj z ustawień auto > karta sieciowa wi-fi, wtedy korzysta z obu kanałów, masz kiepski sygnał wi-fi na Laptopie i dlatego tak wolny net po wi-fi, jedyna opcja to kablel lan pociągnąć na piętro i dodatkowy router z trybem AP Klient (Punkt Dostępu), wtedy będzie wszędzie wi-fi jak trzeba.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Wolny internet po wifi na FB3.0

Ale przypisałeś kanały wolne lub najmniej zajęte? 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vrem.wifianalyzer&hl=pl

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0

@Matu105  podaj model Laptopa i jaka tam karta wi fi jest, kartę można wymienić, jak masz trochę wiedzy, jak nie to kupić taką na USB, ale by obsługiwała standard AC, wtedy będzie szybki internet po wi fi 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Laptop to lenovo ideapad 700 i siedzi w nim intel dual band wireless-ac 3165.

A co do kanałów to mieszkam na wsi wiec miałem do wyboru do koloru ale przypisałem takie jak były zalecane czyli do 2.4 kanał 6 a do 5 kanał 36.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Wolny internet po wifi na FB3.0

Jeśli jesteś na różnych urządzeniach i jest to samo to mocno zastanawiam się nad wadą FB. Zakładam że restarty/resety robiłeś już. 

Żeby wykluczyć problem z laptopem i telefonem fajnie gdybyś miał jakiś router do którego podłączyłbyś do portu WAN kabel z FB z portu LAN, i następnie sprawdził prędkości na WIFI z tego dodatkowego routera. Wtedy wydaje się że dużo by się wyjaśniło. 

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0

@Matu105  karta w Laptopie obsługuje 2,4Ghz  (n)i 5GHz (ac), więc powinieneś mieć max szybkość na wi-fi, pokaż zrzuty z karty sieciowej wi-f z Laptopa i może napisz... jak daleko jest Laptop od FunBox, bo albo sterowników do karty wi-fi w Laptopie nie masz firmowych (Intel-Dual-Band-Wireless-AC-3165 ), albo coś innego, mało informacji udostępniasz i trudno pomóc, więc albo się postaraj, albo poszukaj w okolicy jakiegoś speca od komputerów.

Panel Sterowania.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Zrobiłem teraz test jeszcze raz i na 5 Ghz na laptopie wyszło 61 Mb/s na smartfonie 51. Na 2.4 lapek dał 47 Mb/s a tel 36 Mb/s.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Router jest piętro niżej.

Jakie informacje mam wam jeszcze udostępnić?


Przechwytywanie.PNG

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Wolny internet po wifi na FB3.0

Widać że sieć wifi ma ograniczoną prędkość ze względu na niepełny sygnał. Telefonami sprawdzałeś prędkość z dala od FB - nie w tym samym pomieszczeniu?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Wolny internet po wifi na FB3.0

A spróbuj w '802.11n Channel Width for 2.4GHz' przestawić z 'Auto' na '40MHz',

i w FB 3 zrób podobnie. 

Może to coś Ci pomoże, @Matu105 .