Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet po wifi na FB3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Tak, sprawdzałem praktycznie wszędzie, również na zewnątrz. W pomieszczeniu gdzie jest FB prędkość dochodzi do 70. Za to bardzo znacząco wzrasta wysyłanie. Co do zmiany kanału na karcie sieciowej mam tylko do wyboru auto lub 20mhz

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0


@Matu105napisał(-a)

Tak, sprawdzałem praktycznie wszędzie, również na zewnątrz. W pomieszczeniu gdzie jest FB prędkość dochodzi do 70. Za to bardzo znacząco wzrasta wysyłanie. Co do zmiany kanału na karcie sieciowej mam tylko do wyboru auto lub 20mhz


Korzystaj z ustawień auto > karta sieciowa wi-fi, wtedy korzysta z obu kanałów, masz kiepski sygnał wi-fi na Laptopie i dlatego tak wolny net po wi-fi, jedyna opcja to kablel lan pociągnąć na piętro i dodatkowy router z trybem AP Klient (Punkt Dostępu), wtedy będzie wszędzie wi-fi jak trzeba.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Wolny internet po wifi na FB3.0

Dziękuję Ci za odpowiedź, @Matu105 . Po prostu byłam ciekawa, jaki to przyniesie u Ciebie efekt.

Takie szybkości, jakie Ty obecnie osiągasz na Wi-Fi, to ja osiągałam, kiedy w ustawieniach karty sieciowej Wi-Fi i/lub FunBox'ie 3.0 miałam te '20MHz' szerokości kanału. Kiedy zmieniłam to na '40MHz' lub '20_40MHz', to mi skoczyła szybkość na Wi-Fi klasy 'N' do 150 Mb/s (lub więcej, testowałam to na kilku komputerach). I prawdopodobnie ma to również związek z ilością "anten" wbudowanych w dane urządzenie Wi-Fi (FunBox 3.0 ma ich podobno cztery, a taki smartfon - jedną).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Dzięki za odpowiedzi, będę musiał tak spróbować i zobaczymy co to da. Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0

@Matu105  ja mieszkam we własnym domu i mam dodatkowy router z Punktem Dostępu (TP-Link Archer C6), na piętrze jest i wi-fi jest jak trzeba, jednym routerem nie obejmiesz całego domu niestety 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Wcześniej miałem Liveboxa i dawał rade na cały dom wiec myślałem że już nic gorszego do światłowodu dać nie mogą 😛

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet po wifi na FB3.0

@Matu105  to może połącz się na Laptopie z siecią 2,4GHz, spadku prędkości nie będzie, ja w każdym razie mam to co na zrzucie, tak na 2,4Ghz jak i 5GHz 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Wolny internet po wifi na FB3.0

@Matu105 tylko, że w miejscach, gdzie będzie słaby sygnał WiFi będziesz narzekał, że masz niską prędkość internetu, dlatego zalecane jest, aby użyć dwóch routerów lub wzmacniacza do pokrycia powierzchni jak najsilniejszym sygnałem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Wolny internet po wifi na FB3.0

Kupie dodatkowy router i zrobie tak jak radzicie. Skoro mam już ten światłowód to warto korzystać z tej prędkości.