Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Dzień dobry,

 

Orange nie widzi problemu, ja już tak. Mam neo do 80Mbit, router spina się na prędkości 27. Sęk w tym że jakiś czas temu było to ponad 70Mbit. Mój dom znajduje się w odległości 40 metrów od centrali, kabel jest napowietrzny, więc widzę jego przebieg. Pewnego dnia, prędkość downlon spadła. Wczoraj dzwoniłem do Orange i powiedziano mi że download od poziomu 20Mbit jest ok i nie można zgłosić awarii. To głupie że na takiwj odległości sprzęt Orange nie rafzi sobie z uzyskaniem pełnej prędkości. Co mam zrobić, interweniować w UKE że 80Mbit to wińsku mrzonka i Orange programowo ovniża prędkość łącza?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Sukces! 

2.5 Prędkość synchronizacji DSL w górę 8567 Kb/s
2.6 Prędkość synchronizacji DSL w dół  85675 Kb/s
2.7 Margines szumu w dół 9.3 dB
Jakość linii (błędy)
2.8  Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji) 61
2.9  Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)  61

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Masz dwa wyjścia napisać reklamacje do Orange albo najlepiej do UKE 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5427
  • 183

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Pewnie pogorszenie linii napowietrznej, słaby styk lub coś w tym stylu, tym bardziej, że to linia napowietrzna. Wyłącz router i zgłoś awarię całkowitą. 🙂 Orange wyśle technika, który przejrzy linię. Pamiętaj jednak, że nieuzasadnione wezwanie technika może cię kosztować chyba 49 zł. Zgodnie z umową masz poprawną prędkość.
Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
 Wyłącz router i zgłoś awarię całkowitą. 🙂 Orange wyśle technika, który przejrzy linię. Pamiętaj jednak, że nieuzasadnione wezwanie technika może cię kosztować chyba 49 zł. Zgodnie z umową masz poprawną prędkość.

@Arti_Kn_PlJest to widoczne w systemie w logach że sprzęt został wyłączony.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5427
  • 183

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

To wyciągnij wtyczkę z gniazdka telefonicznego i odczekaj trochę. Przerwa na linii.
Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

► Post został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

@Arti_Kn_PlTakie rzeczy są widoczne w Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

@Bram: Przy neostradzie do 80 masz ustalone widełki 20-80. Pokaż statystyki DSL z routera. Dodatkowo może być wiele przyczyn pomniejszenia prędkości. Zgłoszenie techniczne możesz dokonać zawsze, tylko trzeba pamiętać że niezasadne wzywanie technika kosztuje 39 zł (zgodnie z cennikiem). Z poziomu forum ciężko to zweryfikować. Jeśli masz router od Orange (livebox lub funbox), możesz za pomocą aplikacji mój funbox wykonać diagnostykę działania usługi.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@Anonim nie są. Pomiary tego nie mówią.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Odmówiono mi przyjęcia zgłoszenia, ponieważ rzekomo jest powyżej 20Mbit

Wszystko działa stabilnie, jak styk byłby słaby, to miałbym dużo błędów a tu jest czysto.

Nie wierzę że jest to ograniczenie linii, za krótki odcinek, brak błędów i kiedyś było 70 Mbit. Chcę załatwić temat normalnie, bez naciągania i tego samego oczekuję od operatora.

Parametry linii:

 

  • Stan połączenia DSL  włączone
  • 2.2Tryb synchronizacji DSLAuto
  • 2.3Ostatnia synchronizacja DSL 8 września 2018, 09:36
  • 2.4 Czas połączenia DSL03 d 12 g 58 m 48 s
  • Prędkość i margines szumu
  • 2.5 Prędkość synchronizacji DSL w górę 8566 Kb/s
  • 2.6  Prędkość synchronizacji DSL w dół 27995 Kb/s
  • 2.7  Margines szumu w dół  27.4 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8  Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji) 0
  • 2.9  Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji) 0

 

Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@BramNic nie widać żeby coś się działo na linii brak błędów ES i SES dlatego nie zostało przyjęte zgłoszenie. Wszystko zgodne z umowa od 20 do 80.