Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Cześć,

 

Mam problem z usługą Neostrada 80mbps przy połączeniu się za pośrednictwem wifi. Technicy Orange już to sprawdzali. Na centrali wszystko ok., w szafie wszystko ok., modem wymieniony. Co kilka minut padają wszelkie połączenia i otrzymuje komunikat CONNECTION TIMED OUT. Trwa to kilka do kilkunastu sekund po czym Internet fruwa jak szalony i od początku (przerwa, działa, przerwa, działa). Problem występuje od około połowy stycznia (Internet od Orange mam od końcówki grudnia). Wówczas zgłaszana była uwaga na bardzo wolne działanie sieci. Po interwencji poprawiło się i pojawił aktualny problem. 

 

- modem podłączony z loginem /ipv6. Przy ipv4 (czyli bez tej informacji przy loginie) problem również występuje,
- aby wyeliminować problem nakładania się sieci wifi, odpalony tethering przez komórkę (Play) i tablet (T-mobile). Całość działa bez problemu. Po ponownym przełączeniu się na neostradę, problem wraca, więc cały temat dotyczy usługi Orange i nie jest to nie kwestia zbyt dużego szumu w eterze.
- problem nie ma stałej intensywności (w niektórych momentach jest bardzo uciążliwy, a czasami przez godzinę jest niezauważalny)
- najbardziej widoczne jest to przy korzystaniu z przeglądarki, co chwilę trzeba wciskać odśwież, aby ostatecznie strona się załadowała,
- przy streamingu wideo lub audio, problem nie występuje, streamingu nie rwie, chyba że to kwestia buforowania danych,
- po uruchomieniu ping z dużym licznikiem powtórzeń (np. –n 1000) nie widać, aby któryś ping nie wrócił
- zablokowane oprogramowanie antywirusowe/firewall nie ma wpływu na występowanie problemu (czy jest włączone, czy nie problem występuje tak samo).
- technicy Orange, który przyjechali do domu po podłączeniu się kablem z routera stwierdzili wszystkie parametry właściwe. Pytanie co sprawdzali.

Informacje techniczne:

- funbox 2.0

- filtrowanie MAC jest wyłączone
- sieć 2.4GHz/5GHz obie dostępne
- autoryzacja dostępu do sieci poprzez hasło lub WPS
- problem pojawia się przy Wifi i połączeniu kablem LAN (chociaż zdecydowanie częściej przy połączeniu bezprzewodowym)

 

Kilka ciekawostek:

- kupiłem konto VPN u zewnętrznego dostawcy i połączyłem się jednym z komputerów – zestawiłem połączenie tunelowane. Wszystko zaczęło chodzić pięknie. Skończyły się problemy z rwaniem połączenia,
- problem dość mocno zauważalny jest na stronach, które muszą załadować sporo pojedynczych plików, wykonać sporo połączeń (Bank, System firmy księgowej). W tygodniu, w godzinach wieczornych nie mam co się próbować zalogować do banku – nie uda mi się to. Przy tetheringu nie ma problemu.

 

Jak na moje oko to jest to problem przekładania adresu w formie www.orange.pl na formę ip. Ew. DNS, lub DHCP. DNS ustawiałem na komputerze na sztyno i nie pomagało (nie ważne czy serwy DNS orange, czy np. google).

 

Aktualnie do sieci (w momencie gdy występuje problem) podłączone są:

- dwa komputery

- konsola

- telefon

 

Jakieś rady?

33 ODPOW. 33

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@JarekJarek  nie zuaważyłem czy piszesz że w komputerze/ używanych urządzeniach zostały przeczyszczone pamięci w tym DNS, usunięte ciastka, więc proponuję jeszcze przeprowadzić te procedury.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Misiek62 Hej. Tak było robione ipconfig /flushdns, ciastka czyszczone. Próbowałem na IE EDGE, Chrome, Chromium, FF i Opera. Wszędzie to samo.

 

Najbardziej dziwi mnie to, że jak połączenie puszczę przez VPN, na usłudze Neostarda to działa bez problemów, a w przypadku braku tunelowania cyrk jak opisałem w problemie.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

A czy funbox 2.0 był resetowany do ustawień fabrycznych?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Anonim Przed wymianą tak, po wymienie nie. Mogę to dzisiaj przetestować.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Parę lat temu u klienta rozciągaliśmy skrętki przy okazji remontu i osobiście instalowałem router tp-linka. Przypominam sobie, że też był problem internet zanikał, ale jak przyjeżdżaliśmy to akurat był. No to się posiedziało trochę u klienta, żeby dojść kiedy on zanika w ramach gwarancji. Z tego co pamiętam tam bruździła drukarka po odłączeniu jej lana był spokój.

Nie było czasu dochodzić co jest załączone w drukarce bo inni klienci byli umówieni i trzeba było się zbierać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Wprowadziłem ustawienia fabryczne. Na poczaku myślałem że jest pieknie, ale po kilku minutach problem przywitał się znanym wcześniej komunikatem "ERR_CONNECTION_TIMED_OUT"

 

Aktualnie w sieci był tylko mój komputer, tak więc sugestis @Anonim o tym że bruździć może inne urządzenie niestety odpada. Nie ma też konfliktu IP, a problem pojawia się zarówno gdy komputer podłączony jest kabelkiem LAN, jak i przy użyciu Wifi 😞

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Czy jak jest ping wysyłany i występuje problem z połączeniem to w tym samym czasie ping się nie gubi jest cały czas taki sam?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Anonim Uruchomiłem ping -t i w trakcie wystąpienia incydentu, ping wracał jak gdyby nigdy nic.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Skoro tak jest to mamy cały czas internet na ten komunikat który się pojawia, można w interku poszukać odpowiedzi może się coś przyda.