Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Zinop Nie zazdroszczę. Strasznie frustruje. Spróbuj to o czym tutaj pisali.

U mnie pewna poprawa była jak przełączyłem za którymś tam razem na IPv4 (nie rozumiem dlaczego, ale coś z tego było).

 

- urządzenia wpięte kablem sieciowym, jakby mniej odczuwały ten problem,

- w ostateczności poszukaj oferty operatorów VPN i postaw tunel. Urządzenia wpięte w ten sposób nie miały tego problemu 😞

 

PS. Rozmawiałem też z pracownikami technicznymi. Zgłąszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać. Mało to pocieszające.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Napisałem post na facebooku w celu pożyczenia jakiegoś routera i odezwał się znajomy. Jak opisałem mu problem okazało się że miał kiedyś coś takiego. Przyczyną był... przegrzewający się router. Jak pracował na szybkich prędkościach to się przegrzewał i coś mu w środku wysiadało na moment, mimo że diody od zasilania i połączenia się normalnie świeciły. I w sumie u mnie też internet działa normalnie rano (kiedy nie jest palone w piecu i temperatura pokoju nie jest podniesiona) i w nocy po około 23, czyli kiedy kończy się grzanie. Natomiast najgorzej jest po kilkugodzinnej pracy routera w godzinach wieczornych, jak ogrzewa się dom.

Ciekawe czy to jest przyczyną. Te Funboxy 2 rzeczywiście grzeją się tak że można na nich smażyć jajka, ale zawsze działały dobrze. Może mój już chcę odejść na emeryturę? 😛 Przeprowadzę jakieś testy żeby to sprawdzić, ale obstawiam że bez wymiany na nowy się nie obejdzie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Zinop Kurczę nie wiem sam czy to jest problem. U mnie internet zakładali pod koniec grudnia i do połowy stycznia to była niesamowita rakieta. Żadnych problemów, wszystko chodziło pięknie, aż któregoś dnia transfer poleciał na łeb, na szyję, no i zaczęły się zabawa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

Witam, również posiadam te same problemy z ERR_CONNECTION_TIMED_OUT. Zauważyłem, że ten problem pojawia się tylko w godzinach wieczornych, mniej więcej po 17 i trwa do około 23. W południe internet chodzi w porządku. Błąd zaczął się pojawiać po zmianie prędkości Neostrady. Wcześniej miałem do 20 Mb w ADSL a teraz jest do 80 Mb w VDSL. Modem to Funbox 2.0. Gdy działał w ADSL nie przypominam sobie, żeby ten błąd występował. Zastanawia mnie dlaczego to się dzieje tylko wieczorem - czy to przez wzmożony ruch w sieci? W speedtestach predkosci pobierania dochodza do 64 Mb, wysyłania do 7 Mb, a ping to zwykle 26 ms. I to w sumie cały czas, niezależnie od godziny. Druga sprawa, to czy brak splittera VDSL może mieć z tym związek? Czy on tylko rozdziela sygnal jak ma sie linie analogową dla telefonu? Ja mam VoIP.