Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Anonim Szukałem od kilku tygodni i poza pojedynczymi problemami, które były by zbieżne z tym co jest u mnie, nie widać żadnego rozwiązania w przypadku.

 

Metodą prób i błędów doszedłem, że problem nasila się gdy korzysta się z Wifi. Jakimś rozwiązaniem jest podłączenie się kablem lan. 

 

Dobra. A inaczej, bo problemu upatruję w samym urzędzniu Funbox 2.0. Jakie inne modemy/routery do neo 80mbps możecie polecić i może nie koniecznie Fritz za 850zł 😕

 

Znalazłem informację np. że DGT 7469 VDSL2 FG 4 powinien pociągnąć, tyle że on ma jakieś bóle z bramką Voip i z tego powodu były kosztowne naduzycia dla klientów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@JarekJarek  czy Twoje problemy rozwiązały się, czy jednak nie? Tako sobie myślę, że jeżeli sprzęt Ci nadal psoci, to zostaje zgłaszać do BOK, z dokładnym opisem, może wymienią routera...

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0


Misiek62 napisał(-a):

@JarekJarek  czy Twoje problemy rozwiązały się, czy jednak nie? Tako sobie myślę, że jeżeli sprzęt Ci nadal psoci, to zostaje zgłaszać do BOK, z dokładnym opisem, może wymienią routera...


Z opisu wynika, że router był wymieniany.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0


jaryn napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

@JarekJarek  czy Twoje problemy rozwiązały się, czy jednak nie? Tako sobie myślę, że jeżeli sprzęt Ci nadal psoci, to zostaje zgłaszać do BOK, z dokładnym opisem, może wymienią routera...


Z opisu wynika, że router był wymieniany.


@Anonim ja to pamiętam. Ale także na tym forum czytałem że u niektórych sprzęt był wymieniany kilka razy... i przestali narzekać. Poza tym zgłoszenia nieprawidłowości, wymiany sprzętu mogą skłonić Orange do poprawy softu, tak by zoptymalizować ustawienia... albo wymiany na nowszy model 😉 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Misiek62 Nie problem nadal występuje. Przełączyłem się na logowanie IPv4. Jakby mniej sieczki było, ale nadal się pojawia. Router był już wymieniany. Technicy ostatnim razem jak byli kręcili nosem, że jak dla nich to wszystko działa poprawnie. Dla nich tak, ale to ja płące za usługę i widzę że coś jest nie tak.

 

@Anonim Przedłużyłem na kolejny miesiąc dostęp VPN. Nie mam wyjścia 😕


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@JarekJarek  piszesz że obie częstotliwości są włączone... a Twoje urządzenia (komputer/tablet czy na czym tam pracujesz) obsługują obie? Pewnie nie... chyba że dla smartfona ta druga... bo ja bym jeszcze sprawdził pracę WiFi w jednym paśmie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Misiek62 Ubiegłem Cię. W routerze na przemian wyłączyłem 2.4 i 5GHz i sprawdzałem czy jest różnica. Nie. No poza tym, że na 5GHz mniej routerów nadaje ;-). Co więcej. Rozdzieliłem ustawienia 2.4/5 licząc że może coś tutaj się kłóci. Nope. 

 

Liczyłem właśnie, że jak całkowicie przesiądę się na 5GHz lub 2.4GHz to może rozwiąże to problem, ale i w jednym i w drugim przypadku efekt był mniej więcej ten sam.

 

Telefony obsługują i jedno i drugie. Zmyślną apkę zainstalowałem i chodziłem po mieszkaniu od ściany do ściany. Pokrycie jest to samo dla obu częstotliwości :-).

 

PS. Karta sieciowa w laptoku wspiera b/g/n 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@JarekJarek a czy robileś taki zabieg z komendy cmd ?

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winsock reset


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@Anonim Pierwsze tak. Resztę przetestuję wieczorem. Dzięki za sugestię.

 

Nadmienię tylko. Tak jak wspominałem wcześniej. Jeśli założę punkt dostępowy na telefonie lub tablecie i połączę się przezeń - problem nie występuje, więc to problem bardziej z FB2.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywany dostęp do internetu - Neostrada 80mbps, FB 2.0

@JarekJarek a tym masz system widows 10 ?