Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

odłączenie linii będzie widoczne jak zerwanie połączenia, to samo się dzieje jak linia się rozpina. Z tym że można obejrzeć statystyki i zauważyć że było czysto a za chwilę ciach...  Nie sądzę by to tak dokładnie analizowano. Może w moim przypadku bezpiecznik ma przebice albo któryś z modemów  ma słabe parametry. Przy ostatnim uszkodzeniu, wymieniono o ile wiem tylko ten na centrali i wtedy "siadło"


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

No więc wiem, ale twórcy protokołu VDSL płaczą ... bo to może lepiej chodzić.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Wkurza mnie jak operator chowa się za umową. Mam właśnie podpisywać umowę na trzy lokalizacje 200/200 symetryczne i VLAN'y, albo wykorzystam ten kontakt albo po prostu oferta pomimo wszystko będzie nieatrakcyjna 😉

Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@BramJak byś miał chociaż tyle błędów  jak było to u mnie to może by cos zrobili ale ich to nie rusza nawet rozłączanie polaczenia na oczach techników?


Przechwytywanie.PNG
Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Nic nie robić, nie rozłączać, nie resetować, powinno samo się podnieść oczywiście jak nie będzie błędów .

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1
Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@AnonimSamo nie powróci ja czekałem 3 miesiące i zero poprawy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Masz zapas SNR, złóż reklamację, nie zgłoszenie techniczne. Napisz że wcześniej miałeś 70Mb/s i nagle po jakimś zaniku prądu ucięło prędkość i nie chce wrócić do poprzedniej wartości. Oczywiście w reklamacji przypomnij, że nie chcą przyjąć zgłoszenia.

 

I jeszcze ważna kwestia, zawsze masz taką samą synchronizację? Nie zmniejsza albo nie zwiększa ci się nawet o parę Kb/s? Wtedy ci DLM blokuje.

 

Jeżeli linia pozwalała na 3x większa prędkość jak teraz masz to Orange nie może się zasłaniać widełkami tylko przejrzeć linie i zresetować DLM.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

  • Jak widać bez zmian, bez błędów. Dziękuję więc i piszę reklamację.

    Prędkość i margines szumu
  • 2.5 Prędkość synchronizacji DSL w górę 8566 Kb/s
  • 2.6 Prędkość synchronizacji DSL w dół 27995 Kb/s
  • 2.7 Margines szumu w dół 27.2 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8 Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji) 0
  • 2.9 Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)  0  (ciekawe - na routerze jest literówka ostaniej nie ostatniej 🙂 )

 

Anonim

Nie dotyczy

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@BramJak masz Margines szumu w dół 27.2 to będzie niższa synchronizacja tak jak u mnie tutaj masz porówna 23 a 12 na dwóch zdjęciach