Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Anonim 

 

euroute.png

 

Tak to wygląda po równo dwóch godzinach.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Czyli wszystko jest prawidłowo. Średni ping do battle.net to 29ms, 0% utraty pakietów. To, co na routerach pośrednich nie ma znaczenia. Także no 😉 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Jak nie ma strat na ostatnim hoście, to nie ma problemu. W szczególności przy tak długim teście. Serwery pośredniczące po prostu są tak konfigurowane, że nie mają priorytetów na czasy odpowiedzi i w godzinach szczytu mogą odpowiedzieć z większym opóźnieniem albo w ogóle nie odpowiedzieć i wtedy jest widoczna utrata danego pakietu, a jak widać, pakiet dotarł do ostatniego hopa.

Też mam utraty pakietów i kosmiczne wartości pingów na hostach pośredniczących, co nie odbija się na wyniku końcowym:


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Dziwię się, że Orange nie robi nic w tym kierunku.

Ilość graczy gwałtownie wzrasta, dzieci od małego siedzą już w tabletach i telefonach, wcześnie dostają komputery, więc i od najmłodszych lat zaczynają grać. Orange zamiast coś zrobić z trasami, to nie robi nic i przez to sporo klientów właśnie poprzez niepolecenie im odchodzi do konkurencji, a przecież jak na taką dużą firmę, niedużym kosztem mogliby zrobić siebie siecią jak już niesłusznie nazywają, Nr 1.

 

Może chcą zostać tylko operatorem Hurtowym, cóż.. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

A niektórzy się dziwią, że Wam się nie nudzi 🥱

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Właśnie chyba tak pracownicy Orange sobie ziewają jak mają zgłoszenia od niezadowolonych graczy, czyli olewają klientów.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@-brtk- Piotrek idealnie reprezentuje podejście Orange jeśli chodzi o BGP i klientów. 

Dobrze, że nie napisał tym razem ze u konkurencji jest tak samo źle - chociaż może, jeszcze słońce świeci! 😂

 

I @Piotrekk85 mi się to nie znudzi dopóki korzystam z usług Orange. W czerwcu mi się znudzi i mnie na tym forum nie zobaczysz, zapewne będziesz szczęśliwy że odejdzie jedna osoba która robi Orange zły PR, oczywiście na życzenie dostawcy! 😀

 

Ale nie ma co zaczynać tej dyskusji, co raz więcej dowodów, że u konkurencji jednak jest lepiej, troszczą się o klientów, mają dobry routing i poprawiają, gdy coś nawali. 

 

A w Orange jak w lesie - dobrze, dobrze - w czerwcu sobie pomachamy na zgodę i będzie super! 😌


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Ja sądzę, że ten routing to jest decyzja biznesowa 🤑

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Z całą pewnością jest to decyzja biznesowa. Szkoda, że jej negatywne skutki są odroczone dla Orange w czasie a i tak będą totalnie minimalizowane. Przez to, że uwolnili BSA dla FTTH dla T-Mobile i Plusa (Netia właśnie), pewnie niedługo jeszcze więcej ISP - to co raz więcej graczy, którzy na szczęście są co raz bardziej świadomi, będą przechodzili do konkurencji. I jak widać - będą zadowoleni, bo konkurencja dba o routingi do internetu, w przeciwieństwie do Orange. Nie zasłaniają się skalą, umową (klasyczne "nic nie gwarantują dla usług masowych"), czy ceną - dla nich klient jako jednostka jest bardzo ważny, bo to jest mimo wszystko przychód. Klient zadowolony będzie polecał usługę, a ja nie znam nikogo kto poleca Orange. 

 

Przyjaciel z Wrocławia zmienia na Netię, drugi z Żurawińca nie ma niestety jeszcze alternatywy ale pewnie niedługo przejdzie na 5G od Magenty/Zielonych. Ja osobiście też zmieniam na Magentę/Netię. Jak widać Mitar też zmienił i jest zadowolony. Banan zmienił - nie narzeka. 

 

Na prawdę - my nie wysysamy sobie tego z palca, to jest po prostu tragedia jeśli chodzi o ścieżki internetowe Orange. I oni o tym dobrze wiedzą, ale na ten moment nie odczuwają tego, bo jeszcze trwają umowy dla klientów takich np. jak ja, którzy dopiero będą podejmowali decyzję o przejściu. 

 

Strzelili sobie w stopę, aczkolwiek i tak będzie przychód dla Orange, bo sieć jest ich. 

 

Wilk syty i owca cała 🙂 I chyba w tym kierunku będzie zmierzało Orange jeśli chodzi o dostarczanie internetu do usług low-latency, tj. gier, VoIP, kamer IP, strumieniowania wideo etc. 

 

Bo nie widzę jakoś zapału do peeringu w PLIX czy jak kto woli "Equinix Warsaw". Trasy dalej idą przez zagranicę. 

 

I jak widać, nawet na stronie hurtowej Orange, opinie klientów krajowych są takie: 

 

Bez tytułu.png

 

Zagraniczni polecają prawie w 99%, ale na 100% chodzi tu o klientów tymczasowych, tj. takich, którzy nie korzystają z usług Orange na stałe, bądź nie korzystają z nich do celów, które wymagają low-latency.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


@Anonimnapisał(-a)

Orange to jest firma francuska, która działa w kilku krajach. Ma umowy z innymi firmami telekomunikacyjnymi jak np Deutsche Telekom. Dodaj sobie 2+2 to ci wyjdzie dlaczego jest jak jest. 

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej