Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Dopóki Orange ma klientów narzekających mniej od tych nienarzekających (a tak będzie jeszcze długo, bo większość klientów ma internet 300Mb/s by wchodzic na fejsbuka i oglądać filmy na yt) to nic się w tej kwestii nie zmieni. 

 

Tu masz fajny link byś dowiedział się, dlaczego Orange nie zmieni swojej polityki peeringowej.. 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=CzeNOfZd6Dg

 

PS. UPC nie daje 100Mb/s uploadu do internetu 1Gb/s, dają dla kowalskiego 40Mb/s a w biznesie 50Mb/s.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Zmieni się tylko wtedy, gdy jakiś ogólnopolski operator da gwarancję pingu (lub jakiś odpowiednik) w usługach dla klientów indywidualnych. Pytanie kto będzie pierwszy. Wg mnie zaryzykować może Cyfrowy Polsat (na bazie sieci przejętej od Netii). Oczywiście nie dla każdego typu usługi. Ew. może T-Mobile jak wejdzie na BSA na świetle Orange i Nexery.
Anonim

Nie dotyczy

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

gwarancja pingu tu, gwarancja prędkości tam...

Ja już naprawdę nie mam siły tego czytać - niech dadzą 300ms pingu i będzie dobrze...

A co tam, najlepiej - wyłączmy routery i niech nic nie będzie - nic nie gwarantują...

Co za płytkie myślenie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

A już widzę i dzień byle jaki i święta, z Twojej strony tylko obrażanie innych gdy kończą się argumenty.
Anonim

Nie dotyczy

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Wszystkie argumenty biznesowe i technologiczne już Ci przedstawiłem - nie dociera to do Ciebie, nie wiesz jaka jest idea światłowodu skoro mówisz, że wysokie pingi to norma więc nie narzekaj na moje wypowiedzi w stosunku do Ciebie, bo normalnie nie dociera.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Przedstawiasz jedynie racje ze strony klienta a nie biznesu.
Anonim

Nie dotyczy

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Teraz to sam poleciałeś trochę populistycznie - że tylko od strony biznesowej patrzeć na jak największy zysk. To klient się nie liczy? Gdyby nie klienci, ich by nie było - dlatego powinni dmuchać i chuchać żeby tych klientów zatrzymać. Tam gdzie jest konkurencja tam Orange nie istnieje - ciekawe czemu? 

Jeśli chcą utrzymywać się tylko z pozycji monopolisty - to długo nie pociągną. 

Jak oferuje się usługę za takie pieniądze, a nie oszukujmy się - trochę to kosztuje - za drogo jak na swoje możliwości, to dba się o jak najlepszą jakość, a nie ilość. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Nie rozumiesz wcale czym kieruje się biznes. Orange jest dużą firmą i musi patrzeć na wszystko: klientów (nie tylko na samą ilość, ale ich zachowania, nawyki, itpitd), przychody, dochody, regulatora i zmieniające się prawo, inwestycje, rynek telekomunikacyjny w detalu i hurcie, kadry, cyfryzację, rozliczenia w ramach grupy, nieruchomości, inwestorów i jeszcze kilkadziesiąt innych spraw.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Mój ping do Onetu? 18-19 ms. Ping z uczelnianej sieci do Onetu? 3 ms.

Mój ping do wp.pl? 40-41 ms. Ping z uczelnianej sieci do wp.pl? 14 ms.

To chyba cały komentarz do polityki Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

@obywatel_lp Masz światłowód, jak dobrze rozumiem?

Ja do onetu mam owszem, 16-17 ms. Natomiast do wp.pl to następująco: 

 

Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=4ms TTL=60
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=3ms TTL=60
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=6ms TTL=60
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=3ms TTL=60

Ping statistics for 212.77.98.9:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 3ms, Maximum = 6ms, Average = 4ms