Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem

Anonim

Nie dotyczy

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922Tak sobie gdybam czy słynne słowo jak SLA coś poprawi ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Anonim  A znasz inny powód? Z SLA jest dokładnie tak jak pisze @-brtk-  , jak to możliwe że w Orange ciągle albo telia albo opentransit zamula a u innych dostawców nie ma aż takich problemów z wyjściem na świat? Pokaż mi UPC, T-Mobile, Vectre albo cokolwiek innego z dużych firm z takimi problemami. Nie dasz rady. Właśnie chciałem pograć ze znajomym ale niestety, opentransit nie pozwala. Myślałem że to telia.net jest nieuczciwa ale czym dalej w las tym większe wątpliwości. Fortnite lagi, P2P lagi, youtube jeszcze niedawno lagi przy filmach z małą ilością wyświetleń (chociaż nadal potrafi zamulić), streamować też zbytnio się nie da bo się wiesza po dłuższym czasie. Chociaż dobrze że poczta chodzi i da się z kimś pogadać przez neta bez zamulania, ale to chyba trochę za mało jak na światłowód?

 

Jako jedyny z graczy z którymi gram mam światłowód, i jako jedyny mam lagi. Inni siedzą na adslach, wireless i innych po 15mbps i żadnych problemów nie maja, i się śmieją jakim cudem mogę mieć lagi 🙂 ale cóż, takie rzeczy tylko w Polsce. Już mniejsza o tym że kilku graczy nawet nie wpuszcza mnie do swoich gier bo po prostu jestem laggerem i zamulam. Telia i opentransit to główne węzły Orange na świat i obydwa nie nadają się do niczego. Co mi po światłowodzie 300mbps jak gra która wymaga chociaż 3kb/s , jest niegrywalna? Można zrobić tak że utniecie mi prędkość np do 50/15mbps ale za to brak utraty pakietów i super pingi i dobre trasy za tą samą cenę? Pewnie, biorę od razu.

 

Średniowiecze. Już nie mówiąc o tym że router losowo się restartuje i nie trzeba dodawać że jak jestem w grze to od razu wywala? Z pobieraniem czegoś - tak samo. Już olałem straty pakietów przez router, bo te raz są raz nie, i to nie tylko przez router and również do hosta docelowego. Aha no i mój brat ciągle narzeka na mega lagi w Robloxie. Ja w Robloxa nie gram więc nie wiem, ale tam też pewnie jest niezły packetloss.

 

No sorry ale mówiłem o Orange dobrze przez jakiś czas, jednak ostatnio znów się sypie a mi naprawdę brakuje cierpliwości. Nie tylko mi zresztą tylko na pewno wielu innym osobom. Nie tak dawno nawet ktoś zrobił tu konto (zapomniałem nicku) by napisać o problemach Orange i packetlossie w innym temacie, to został totalnie olany i nikt z ludzi z Orange mu nawet nie odpisał.

 

Pewnie, ping nie jest gwarantowany, tylko że jest BARDZO WAŻNĄ częścią internetu i każdy przyzna mi racje. Każdy uczciwy. Ping zresztą jak ping, może być różny, ale packetloss? Po co ludziom xxx mb jak nie może pograć w stareńką grę która wymaga 3kb/s bo to za dużo dla węzła opentransit i telii? Już pisałem - jest możliwość ucięcia transferu i zagwarantowania 0% packetlossa i dobrych pingów w tej samej cenie? Pewnie, wtedy będę chwalił Orange wszędzie.

 

Nadal czekam by ktoś mi pokazał innego globalnego dostawcę z taką ilością problemów jak Orange, i to na światłowodzie. Na adsl/vdsl można się wymówić że stara technologia, małe parametry linii itp etc itd, a jaka jest wymówka dla światłowodu?

 

To tyle z mojej strony. Szczera opinia klienta i gracza Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Telia - problemy z pingiem

Osobiście to nie wiem co mam robić. Nie pracuję w Orange. Mogę ew. resztę swoich włosów pomalować na pomarańczowo i zrobić heppening przed siedzibą Orange - ale nikogo to nie ruszy.

A na poważnie: opisywane problemy nie dotyczą wszystkich usług internetowych w Orange. Jedynie tej najpopularniejszej odmiany dla klientów indywidualnych i SOHO czyli Neostrady. Inne opcje zazwyczaj nie mają problemów bo inaczej bywa kierowany ruch lub inaczej to wygląda.

Osobiście może wkurzę niektórych ale można sobie kupić vpn czy poszukać innych rozwiązań. To jest po części problem kasy za ruch, polityki i wielu spraw z tym powiązanych.

Wszystkie firmy mające powyżej 100 tys klientów w PL mają te problemy. Ale inna komunikacja rozwiązuje problem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Piotrekk85  Tak... płacę 80zł za 300mbps światłowodu i będę dokupywał vpn. Naprawdę proponujesz użytkownikowi światłowodu vpn?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Telia - problemy z pingiem

A co innego mam zaproponować? Inny internet w orange nie jest wszędzie dostępny, inny dostawca internetu też nie zawsze rozwiąże problem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Czyli rozumiem że wg Ciebie wszystko jest w porządku. Ok 🙂

 

A powiesz mi dlaczego Orange reklamuje się jako internet dla graczy, skoro spośród wszystkich globalnych dostawców ma najgorsze wyjście na świat? telia.net zamula, traci pakiety, kręci trasą. Opentransit kiepski ping, traci pakiety, zamula. Jest jakieś inne wyjście na świat w Orange? Nie ma. Są dwa i obydwa nie nadają się do gier, streamowania, czegokolwiek. Jedynie do poczty. Ah jest jeszcze router 80.50.144.146 który jako jedyny nie zamula, ale on jest głównie na wyjście do Rosji/Bułgarii. Cóż, jedynie z nimi chyba można tylko pograć na światłowodzie 🙂

 

Zresztą przeczytaj mój długi post który wyskrobałem kilkanaście min temu. Tam wszystko opisałem jak to wygląda.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Telia - problemy z pingiem

Bo nastąpiła jakościowa zmiana: powstało kilka(naście/dziesiąt/set) content serwerów z bezpośrednimi stykami z OPL. I te gry są na stronach growych Orange wymienionych. To nie zmienia faktu, że Orange trochę nie rozumie potrzeb graczy i nie potrafi się z nimi komunikować...

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

No nie wiem, inni dostawcy takich problemów nie mają, tylko Orange. I to nie jest problem gier, tylko WĘZŁÓW. Nie ważne czy gramy w Overwatch na oficjalnym serwerze czy na hoście Zenka z Sosnowca który stworzył grę w Killing Floor albo Ultra Street Fighter IV. Tu i tu komunikujemy się za pomocą telii lub opentransit. To jest problemem a nie serwera gry czy hosta.

 

Gdyby było tak jak mówisz to cała Polska a może i poł świata miałoby problem z grami i nie mogło wgl grać. A tak nie jest. Gram z wieloma ludźmi i oni żadnych problemów nie mają. A jak pytam jakiego mają dostawcę to żaden z nich nie ma Orange. Orange ma jak zwykle najgorzej. Dlaczego? Dlaczego mi do hosta Vodafone z Niemiec idzie przez peercweurope opentranist które jest tak zamulone że ledwo zipie, a koledze z polsatowskim internetem idzie elegancko przez telię? Dodatkowo dlaczego opentransit i telia w Orange mają ciągle problemy z trasami, pingiem i utratą pakietów?

 

Orange ciągle zgania na innych, na styki, na serwery itp itd, a prawda jest taka że klienci innych dostawców z rzekomymi stykami, serwerami i węzłami problemów nie mają. Tylko ciągle klienci Orange narzekają na packetlossy i pingi. Ciekawe... 🙂

 

EDIT: W DotA 2 nie gram, ale z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda do EU West.

https://prnt.sc/jp5mu1 - skoki pingu do 500 podczas 55 sekund testowania. Dobrze że nie gram bo pewnie takie skoki pingów co chwile by mnie totalnie wyeliminowały. Jestem ciekawy czy @-brtk- na UPC też ma takie skoki co kilkanaście sekund?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Telia - problemy z pingiem

Inni klienci dużych opów narzekają tak samo, ale Orange ma po prostu dużą bazę klientów i beznadziejne podejście do komunikacji (miedzy pracownikiem obsługi a klientem).

W normalnej firmie takie problemy są rozwiązywane na poziomie BOK. Pracowałem kiedyś na słuchawce w TELE2 gdzie na dziale technicznym ADSL (TELE2 nie miało innych technologii) można było sprawdzić cały ruch klienta (inne były regulacje związane z ochroną takich danych). Jeśli ktoś korzystał z nielegalnych serwisów, polityka w TELE2 była taka, że "nie gwarantujemy pingu i szybkości do każdego serwisu, węzła itp"; jeśli to były legalne serwisu lub nieznane - kierowało się sprawę dalej). Ale TELE2 miało z 1/100 klientów co ówczesna TPSA (albo i mniej).

Na dziś w Orange jeśli zgłosisz problem połączenia z serwerem X.Y.X.Z to Cię doradca pisząc kolokwialnie 'spławi' w większości wypadków. Albo hasła w stylu ping nie jest gwarantowany, czy coś jeszcze nie jest zapewniane.

W innych firmach - zwykle zgłoszenie jest trzymane tydzień, coś robią, zwykle social media pomagają (o ile to nie inne problemy). Ale masz jakąś odpowiedź. Nie zawsze jest to realny wpływ.

W internetem mobilnym w Orange nie ma problemów. PTK (przed połączeniem do Orange) dosyć wcześniej rozdzieliło sieci na dwie główne warstwy: standardowy apn wap/internet i punkt dostępu vpn. Dopiero od niedawna zaczęło go w końcu sprzedawać. I też mało osób narzeka (nie liczę ewidentnych problemów z zasięgiem czy czymś innym).

Niestety nikt w Orange do sieci stacjonarnej nie zdecydował się na podobne kroki bez limitami które zostały źle przyjęte przez pracowników TPSy co przełożyło się na niechęć klientów. Dosyć szybko się wycofano. Niestety cały czas sieć stacjonarna Orange jest w czołówce ISP od spamu, sieci p2p i innych miej legalnych rzeczy. To też przekłada się na priorytety ruchu.

Poza tym słynne określenie "dzieci neostrady" (przepraszam jeśli jakaś osoba niepełnoletnia to czyta) obrazuje podejście TPSA do niepełnoletnich klientów (a to zwykle najczęściej są gracze). A niepełnoletni klient zwykle nie kupuje usług. Niestety lata mijają, klienci dorośli, nadal grają, TPSA zmieniła się w Orange - może kiedyś zdecyduje się na "duże zmiany". Na początek powinni jasno określić "dokąd" odpowiadają za internet a "odkąd" już nie.

Dajesz przykład polsatu 🙂 poproś kolegę by w ciągu godziny wysłał 10000 wiadomości email po porcie 25 czy zaczął coś wysyłać po portach do p2p (małe, liczne paczki - nie chodzi o jeden duży plik). I ostrzegam: nie ponoszę odpowiedzialności za skutki testu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Podałem przykład polsatowskiego internetu by przedstawić powagę sytuacji. Skoro badziewny internecik z polsatu potrafi mieć lepszą jakość od światłowodu Orange no to chyba coś jest solidnie nie tak 🙂 Nawet mi nie uwierzył jak mu napisałem że mam lagi na światłowodzie, ale uwierzył jak zobaczył okno zatrzymujące grę z tekstem ''oczekiwanie na graczy:'' i mój nick poniżej 😄

 

A kto i po co miałby wysyłać 10000 emaili podczas godziny? Mówie o normalnym użytkowaniu internetu a nie o testach z kosmosu by pokazać że Orange jest ok a inne są bleee. Ja mu powiem żeby wyslał te emaile a on mi powie ''taa? to cwaniaku zagramy online i zobaczymy komu neta braknie?'' i już jestem zatopiony 😄 Hehe...

 

Skoro Orange zdaje sobie sprawę z takich problemów to po co nazywać się siecią nr 1 i reklamować jako światłowód dla graczy? To tak jakby szczerbaty dentysta reklamował pastę do zębów której używa.

 

Zresztą to zawsze internet stacjonarny kojarzył mi się z internetem najlepszym dla graczy z najlepszym pingiem i stabilnościa, a internet mobilny z lagami i problemami. Cóż, w Orange jest wszystko na opak 😉