Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

A tak w ogóle

 

fbgfbgf.png

 

Niemiecki host. Idzie do Czech, potem do Austrii by wrócić do Frankfurtu. Nie można od razu do Frankfurtu? Ping mimo wszystko niski, ale jednak...

 

Widzę że nadal trasami kręci i nic nie jest robione... Szkoda.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

asasasasaaa.png

 

Niemiecki host. Niegrywalne warunki. Znów peercweurope (6 hop) zamula. 170 pingu do Niemiec to chyba coś nie tak... naprawdę, możecie przestać używać peercweurope jako tranzyt bo wcześniej zamulało do Vodafone, teraz do innych. Cokolwiek idzie przez peercweurope to połączenie totalnie zdycha. Do Portugalskiego Vodafone również idzie przez peercweurope i również pingi po 150...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Parę miesięcy temu @HypsteRT pisałeś, że dwa tygodnie i będziemy tylko dobrze pisać o internecie światłowodowym jako dla graczy, widać, dalej jest bardzo słabo, a takim routingiem pod koniec roku na pewno mnie nie skusicie bym do Was przeszedł. Wolę mieć trochę wyższy, a nie niższy w najlepszym momencie, z pikowaniem do 100+ i utratą pakietów.

 

Jedyne co wprowadziliście przez te dwa tygodnie to styk w Pradze, który nic nie rozwiązał, a nawet w niektórych przypadkach - pogorszył.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Ogólnie poza anomaliami w Fortnicie to internet chodzi ok. Telia daje rade (pomimo problemów na stykach tydzień temu), hundredgige opentransit też jako tako. Ping średni ale chociaż nie ma packetlossa. Jedynie ten nieszczęsny peercweurope bardzo zamula. Cokolwiek idzie przez peercweurope to praktycznie jest martwe.

 

Jednak muszę się zgodzić z @-brtk- . Nadal jest sporo dzikich tras i ping zamiast 40 jest 60 bo leci dłuższą trasą np przez Pragę zamiast przez Hamburg. Mimo wszystko jest w miarę ok, usunąć peercweurope z tranzytu i polepszyć trasy i będzie super. Obawiam się jednak że to się nigdy nie stanie... 😞


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Normalnie zaczynam myśleć o przeprowadzce do Czech bo routing jaki mają chociażby w Pradze nawet nie może być porównywany z tym co oferuje Orange.Mnie już Netia kusi za 69,90 ich 900/200Mbits z miesiącem za 0złotych ,a że podpisałem nową umowę w grudniu to Netię brałbym tylko pod uwagę z internetem wtedy będę sobie porównywał co i jak.

Pozwoliłem sobie zrobić test na wyżej wymienionym adresie i jest nawet gorzej.

 


PING DLA ADRESU 31.16.252.105  2018-04-27 22_59_00.png


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Re: Telia - problemy z pingiem

Pozwoliłem sobie zrobić na netiowym ftth traceroute do poniższego hosta.

111.pngOrange kuleje... A tak z ciekawości @Gatts skąd masz informację o 900/200 ? Przecież oferują 900/100.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@maciejnet  Kosmos 🙂

 

Ogólnie opentransit ma średni ping, rozpaczy nie ma ale szału też nie. Z tym się nic nie zmieniło i nie zmieni niestety. Jedynie peercweurope to rozpacz i nie wiem czy ten router w ogóle nadaje się jako router tranzytowy. Przez ostatni miesiąc to telia o dziwo ma lepszy ping niż opentransit. To dobrze, ale sporo tras idzie też opentransitem a tam właśnie jest różnie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Dostałem informację od opiekuna tej części Wrocławia jeżeli chodzi o łącze NETIA i na razie się tym nie interesowałem.Na razie nie mam czasu na gry więc i za zbytnio nie interesuję się łączem od Netia teraz - samym łączem.Obecnie testują sieć już w moim miejscu zamieszkania więc zobaczymy czy dostane jakąś ofertę na maila.Jako ,że ja korzystam z usług pakietowych więc jak podliczę sobie lepiej opłaca mi się być w Orange ale gdy Cyfrowy Polsat w końcu przejmie Netię to z pewnością oferta łączona PLUS abonamenty telefoniczne + TV CP oraz łącze światłowodowe Netii może być niezłą konkurencją dla Orange jak już można na samym łączu uzyskać takie ceny w najszybszej wersji.Jeżeli miałbym płacić 40złotych mniej za internet i dostać 100Mb/s to wolę płacić 40złotych więcej i dostać 900Mb/s a już teraz przy tej przepustowości oferta jest bardziej atrakcyjna od Orange.

"Maciejnet" możesz z tym swoim FTTH od NETIA zrobić kilka testów na takich stronach jak i zamieścić tutaj -

1.http://azurespeed.com/  ,  

2.fast.com   ,  

3.http://www.cloudping.info/   ,   

4.https://lagreport.euw.leagueoflegends.com/en/#

Ciekawe jakie warunki zaginają Twoje łącze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Dalej z tym peercweurope nic nie zrobiliście. Znów cokolwiek idzie przez ten router jest zlagowane.

 

http://prntscr.com/jo4e0m - 80 pingu do Niemiec + packetloss, no chyba to nie jest normalne. Również do innych krajów do Vodafone tak jest i do innych dostawców do których idzie przez peercweurope. Już kiedyś pytałem czy to coś o nazwie peercweurope nadaje się jako węzeł tranzytowy? Bo nie jestem przekonany.

 

Jak do serwerów Fortnite też idzie przez to coś no to nie ma się co dziwić że bugi i lagi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

http://prntscr.com/jp3138 - z ciekawości sprawdziłem i już na start fajny loss i ping.. a to tylko Niemcy. Boję się testować dalej. Lag na lagu i lagiem pogania.

 

@HypsteRT  @Piotrekk85  Będzie coś robione w kierunku poprawienia tego czy wg Was wszystko jest w porządku i nie potrzeba interwencji? Naprawdę Panowie, jak nie telia.net to routery opentransit, ciągle problemy. Jak możecie mówić że Wasz światłowód jest dla graczy skoro używacie najtańszych styków, tras i SLA?