Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 28942
  • 20623
  • 1256

Nigdy sprzęt masowy nie będzie idealny dla wszystkich. Dla 90% śmiertelników wystarczy. Póki co na FTTH w Polsce jest brak wsparcia z konfiguracji własnych sprzętów. To ma swoje plusy i minusy.
Highlighted

Poziom 10, Poszukiwacz
  • 13
  • 8
  • 0

Wczoraj uruchomiono mi funbox 3.0 (300mbps). Miałem wiele lat multimedię w dwóch lokalizacjach, router ASUS RTAC51U oraz Netgeara na 2,4GHz. Nie ma co porównywać powiem szczerze. Nie jestem jakimś fachowcem tylko zwykłym uzytkownikiem, ale testerów w CS GO mam aż dwóch i oni się wypowiedzieli jednoznacznie. 🙂 Zasięg funbox 3.0 jest lepszy od posiadanych dwóch, o co miałem największe obawy a szczególnie o 5 GHz. Łapie w całym mieszkaniu. Speedtest na kompie: download ponad 300mbps, upload 50 mbps, ping 15ms. Jak ktoś ma wątpliwości co do swiatłowodu to raczej może do ceny bo nie jest mała w porównaniu z MM. Ale jednak warto !!!!

Highlighted

Poziom 35, Ekspert
  • 2835
  • 4438
  • 122

Witam @walery99 ...dzięki za dobre słowo...

Miło widzieć następnego zadowolonego 🙂 Oby więcej takich wpisów, które od czasu do czasu rozbijąją codzienność związaną z innymi problemami technicznymi 😉

Highlighted

Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

Witam

Zainstalowano mi wlasnie swiatłowód 300mb z funbox 3. Karte sieciową mam w standardzie N. Niestety prędkości jakie osiągam są żenujące. Na kablu okolo 100-120mb, na wi-fi okolo 30-35mb. Czesto też upload jest wyższy niż download. Czy ktoś wie z czego to moze wynikać?

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 4028
  • 6777
  • 143

@Wojtek79  wydaje się że właśnie standard karty sieciowej tnie Ci prędkośc...poczytaj poradnik z początku tematu. Tam @Artur  wskazuje, że klasa AC daje wymaganą przepustowość.

Highlighted

Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

Zrozumiał bym gdyby chodziło tylko o wi-fi. Ale to dziwne ze na kablu też tak kiepsko chodzi. Kupie inną karte sieciową i zobaczymy czy to faktycznie w tym leży problem

Highlighted

Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

Mam takie pytanie odnosnie karty bezprzewodowej (TL-WN821N, ktora ma osiagac 300 MB/s), routera livebox 3.0 ze swiatlowodem i predkosci jaka osiagam.

Komputer dziala na systemie Win XP a karta jest podpieta pod USB 2,0. Karta laczy sie z routerem z predkoscia 130MB/s (wedlug tego co pokazuje "dymek" kolo zegarka). Natomiast rzeczywista predkosc jaka osiagam to zaledwie 15MB/s downloadu i 12MB/s uploadu wedlug pomiaru ze strony speedtest.net. Polaczenie jest ustawione w trybie 11n i 2,4GHz.

Natomiast na laptopie z wbudowana karta BROADCOM 802,11 osiagam predkosc 45MB/s wiec znacznie lepiej ale i tak to jest polowa tego co powinno byc.speed test.JPG

Czy ktos moze mi powiedziec jak przyspieszyc polaczenie Wifi??

Bede wdzieczny za pomoc

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

jacek_2424 napisał(-a):

Mam takie pytanie odnosnie karty bezprzewodowej (TL-WN821N, ktora ma osiagac 300 MB/s), routera livebox 3.0 ze swiatlowodem i predkosci jaka osiagam.

Komputer dziala na systemie Win XP a karta jest podpieta pod USB 2,0. Karta laczy sie z routerem z predkoscia 130MB/s (wedlug tego co pokazuje "dymek" kolo zegarka). Natomiast rzeczywista predkosc jaka osiagam to zaledwie 15MB/s downloadu i 12MB/s uploadu wedlug pomiaru ze strony speedtest.net. Polaczenie jest ustawione w trybie 11n i 2,4GHz.

Natomiast na laptopie z wbudowana karta BROADCOM 802,11 osiagam predkosc 45MB/s wiec znacznie lepiej ale i tak to jest polowa tego co powinno byc.speed test.JPG

Czy ktos moze mi powiedziec jak przyspieszyc polaczenie Wifi??

Bede wdzieczny za pomoc

@jacek_2424Nabyć karte Asus  USB-AC51 i będziesz miał prawie Full
https://www.asus.com/pl/Networking/USBAC51/

Highlighted

Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

Dziekuje bardzo za odp. Obawiam sie ze przedstawiona przez ciebie propozycja nie rozwiazuje w pelni mojego problemu bo juz teraz mam karte na 300 MBs a internet przez wifi nie dziala jak nalezy. Troche slaba wizja wydac kolejne 90 zl na kolejna karte.
Moze trzeba zmienic jakies opcje w samym systemie?
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

@jacek_2424 

Twoja karta, która obsługuje, tylko 2.GHz to trzeba, dobrać odpowiedni kanał, a nie trzeba, nic nie zmieniać w systemie a moja propozycja jest lepsza, bo ma 2.4GHz i 5.0GHz gdzie Livebox 3.0 to obsługuje.