Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

Szybkość Internetu

Witam mam pakiet Orange Love 

Standard

109,99 zł/mies.
10mb/s 1024kb/s
oczywiście mam na kablu brak światłowodu w moim rejonie kazali czekać, czekam 7 lat. Chciałem podwyższyć prędkość tak jak można było w Neostradzie, podwyższając abonament z tego, co pamiętam było 1 MB, 2 MB, 6 MB, 10 MB. Pani Pan konsultanci poinformowali mnie, że nie ma możliwości podwyższenia prędkości, bo program jest ograniczony i nie pozwala podwyższyć szybkości. Prędkość, za którą płacę jest prędkością lat 90, a cena taka sama jak na światłowodzie za 300 Mb/s nie dość, że to kpina to jeszcze nie ma pomocy opcji przyspieszyć ten Internet. Konsultant tu nie pomoże to się tyczy tych co ustawiają na bramkach, a dokładnie kierownictwa o braku opcji podwyższenia szybkości na kablu i do nich kieruje te pytania. 😞
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Szybkość Internetu

@artizi wszystko zależy jak daleko masz do centrali. Jeżeli w okolicach 2 km lub więcej, to nawet nie ma co liczyć na wyższą prędkość. Jeżeli poniżej 1,5 km, to można starać się o vDSL.

Jak masz możliwość, to wrzuć screen-a z parametrami linii.

Co do konsultantów, to tu nie zaglądają, chyba, że sporadycznie, po godzinach pracy. Tu tylko forum samopomocowe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Szybkość Internetu

@artizi wszystko zależy jak daleko masz do centrali. Jeżeli w okolicach 2 km lub więcej, to nawet nie ma co liczyć na wyższą prędkość. Jeżeli poniżej 1,5 km, to można starać się o vDSL.

Jak masz możliwość, to wrzuć screen-a z parametrami linii.

Co do konsultantów, to tu nie zaglądają, chyba, że sporadycznie, po godzinach pracy. Tu tylko forum samopomocowe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Szybkość Internetu

@artiziDługością graniczną linii dla VDSL (opcja do 80Mb/sek) jest 1,3km. Oczywiście im dłuższa, tym spadek prędkości większy. Dla 1,3km będzie np około 25Mb/sek. Oczywiście zależy to również od jakości linii (przewodów miedzianych wieloparowych  po drodze- od centrali do szafy i od szafy do słupa/słupka) i do jakości wykonanej instalacji w domu. Jedno gniazdo i nie łączony kabel o jak najkrótszym przebiegu. Wszystko ma znaczenie dla VDSL-a

Wrzuć screeny z menu modemu pokazujące parametry liniowe (najważniejszego czyli tłumienia nie znajdziesz niestety), zobaczymy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Szybkość Internetu

@artizi Tak jak kolega @ketrasaArtur  mówi, jak chodzi o info strukturę starą miedzianą i na niej internet to tym dalej od centrali tym gorszy internet tym bliżej centrali tym większa szybkość łącza i też wszytko zależy od łącza i jego jakości i sprawności. Zawsze warto się przed podpisaniem umowy o miedziany internet zorientować jak wygląda sytuacja odległości i warunków technicznych czy da się ewentualnie
v DSL podłączy Orange i tak już nie inwestuje w starą info strukturę. A światłowód już bardziej pod powiem, że jest możliwość złożyć zbiorowego pismo sąsiadami, że chcą światłowód to Orange może przyspieszy coś w inwestycji i instalacji światłowodu a na pewno nie zaszkodzi.
w linku więcej informacji o przyspieszyć termin uruchomienia inwestycji i instalacji światłowodu w swojej lokalizacji.


  https://www.orange.pl/view/sfh

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość Internetu

@artizi  z tego co piszesz, linia długa i kiepskiej jakości, nie przyspieszą więc netu, teraz już nie modernizuje się miedzianego łącza, szybciej miałbyś na LTE 😎

Ale tam znowu ograniczenia w GB. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Szybkość Internetu

@artizi , ja zrezygnowałem z OL i podpisałem umowę na Internet Domowy. Od lat Neostradę rozpoczynałem od opcji 512kb/s na kablu miedziowym i na dzień dzisiejszy nie ma szans na światłowód. Na 20Mb/s poległ dosył, bo ciągle zrywało i pozostało mi siedzieć na 10Mb/s. W parametrach prawie nie widzę różnicy, ale cenowo już tak (na plus). Jak tu nie narzekać, jak się "na miedzi siedzi"? A mówi się, że kto nie ma miedzi, ten na .... (cztery litery) po cichu siedzi. W  XXI w. to żaden luksus. Takie mam parametry:Livebox.JPG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Szybkość Internetu


@artizinapisał(-a)
... ma pomocy opcji przyspieszyć ten Internet. Konsultant tu nie pomoże to się tyczy tych co ustawiają na bramkach, a dokładnie kierownictwa o braku opcji podwyższenia szybkości na kablu i do nich kieruje te pytania

No nie ma opcji, ale to nie kwestia woli "tego co ustawia na bramkach" (cokolwiek masz tu na myśli), tylko fizycznych możliwości łącza. Po prostu szybciej po tym kablu nie pójdzie. Jestem pewien że to właśnie konsultant Ci powiedział, a w każdym razie powinien był powiedzieć. Natomiast niestety, wbrew deklaracji, nie kierujesz tego posta (pytań żadnych nie zadałeś więc nie do końca rozumiem o jakich pytaniach piszesz) do "kierownictwa" tylko do innych klientów Orange.

Naturalnie rozmiem, że w gruncie rzeczy chcesz się tylko wyżalić i na nic konkretnego nie liczysz, popraw mnie jeśli się mylę, więc niniejszym przyjmij wyrazy empatii i solidarności 😣.

Rozwiązaniem byłby światłowód, jeśli chcesz sobie urozmaicić czekanie na tę inwetycję, możesz spróbować nieco aktywniej do tego tematu podejść.

PS. OL na takim łączu? Po co? Nie wystarczyłby Ci sam internet i ewentualnie telefon stacjonarny? Czy nie  byłoby wtedy nieco taniej? U konkurencji miałem nie tak dawno temu taką umowę za niespełna 90PLN więc te 110PLN wydaje mi się...  nieco drogą propozycją (eufemistycznie to ująłem). Czyżbyś miał też IP TV w pakiecie???

 

_____________

Wpis edytowany - Rafał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

Szybkość Internetu

 Witaj dziękuje za odpowiedz nie wiem jak daleko jestem od skrzynki i jak to sprawdzić ?

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość Internetu

@artizi taka jest prawda, że to dziwny układ. Jedni korzystania z dobrodziejstwa netu z prędkością do 1 GB/s a inny walczy z kulejąca do 10 Mb/s (u mnie było realnie 7Mbs/). Nie ma sprawiedliwości. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Szybkość Internetu

@artizi  użytkownik może to sprawdzić tylko za pomocą tłumienia linii.  Około 13dB na kilometr łącza  z prawidłowymi parametrami technicznymi. Jednak ostatnio w modemach ten pomiar został  pominięty 

Drugi sposób to wiedzą techników Orange, ale nie każdy ich zna  osobiście